XVII PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W HAŁCNOWIE

Piosenka Małego Patrioty, Ojczyzno ma, Serce w plecaku i Jak dobrze nam zdobywać góry – to piosenki z repertuaru uczniów klasy III A i III C, które zostały zaprezentowane podczas przesłuchań do Konkursu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek na szczeblu diecezjalnym. W ubiegły piątek na scenie Domu Kultury w Bielsku Białej Hałcnowie nasi mali artyści zaśpiewali najpiękniej jak tylko potrafili.

Warto wspomnieć, że konkurs jest ważny nie tylko ze względu na walory muzyczne, śpiewanie i muzykowanie. Ten konkurs spełnia ważne zadanie w kreowaniu postawy obywatelskiej, uczy umiłowania własnej Ojczyzny oraz poszanowania tradycji i kultury własnego narodu.

W Piosence Małego Patrioty uczniowie wyrazili całą mądrość bycia dzieckiem - patriotą:

Moja szkoła, dom, rodzina to Ojczyzna, którą znam Swoje życie tu zaczynam, tu dorosłym zostać mam.

Gratulujemy odwagi małym wykonawcom i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników! A póki co – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i filmiku z występu naszych uczniów.

Lucyna Kurtyka

Zapraszamy na film

Fotogaleria konkursu