Taniec naszą wspólną pasją!

Taniec jest wymagający.

Czego od nas wymaga?

Systematyczności, dyscypliny, pozytywnego myślenia i dobrej energii. Wymaga też nie lada kondycji i wytrzymałości fizycznej. W tańcu musimy  współdziałać z partnerem, nawiązywać relacje i jednoczyć się  w grupie.

Co daje w zamian?

W zamian daje to wspaniałe poczucie radości, spełnienia, spokoju i relaksu. Ponadto rozwija poczucie rytmu, grację i estetykę ruchów. Jest doskonałym ćwiczeniem pamięci, orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Podczas występów na scenie pokonujemy własne słabości, wzmacniamy się emocjonalnie.

Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że aż tylu uczniów naszej szkoły tańczy. Niektórzy tańczą w naszych szkolnych zespołach: Zaplątani w tańcu 1 i 2, czy też  grupie tańca sportowego prowadzonej przez Panią Justynę  Dyrlagę.  Wśród nas są też osoby, które ponadto trenują w profesjonalnych klubach (Grzegorz Marszałek i Zyta Żółty  – klub Akwarium) czy szkołach tańca.

A całkiem niedawno troje naszych uczniów (i nie tylko:) brało udział w jednej z największych tanecznych imprez na Podbeskidziu – Swing Latin Show. Brawa dla Amelii Dziedzic, która tańczy w formacji Tigers (Zumba Kids) oraz Anny Jabłońskiej  i Radosława Brączka  tańczących hip- hop.

Lucyna Kurtyka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy – z sali treningowej i z gali.

Dziękujemy Szkole Tańca Swing w Żywcu za udostępnienie zdjęć!

Nasze dzieciaki:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5