Rozpowszechniamy ideę wolontariatu

W marcu w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszką Marysią Tirak – uczennicą naszej szkoły działającą w Stowarzyszeniu MISEVI Polska. Przybliżyła nam działalność misyjną i opowiedziała, jak wygląda praca wolontariuszy na Madagaskarze. Ich służba dzieciom, ubogim, chorym i opuszczonym pozwala tworzyć lepszy, sprawiedliwy świat oparty na wzajemnym poszanowaniu każdego człowieka.

Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów edukacyjnych i nie tylko... Wysłaliśmy paczkę dla dzieci uczestniczących w półkolonii na Madagaskarze, w której znalazły się: piłki, gwizdki do zawodów sportowych, bańki mydlane, taśmy przeźroczyste, środki czystości, liczne materiały plastyczne – kleje, bloki, kartki ksero, plasteliny, modeliny, farby, kredki, bibuły, papiery kolorowe.

Zorganizowaliśmy również zbiórkę finansową i kwotę 1400 zł przekazaliśmy na konto MISEVI Polska. Środki te zostaną przekazane na remont stołówki na Madagaskarze w miejscowości Marillac w szkole Księży Misjonarzy oraz na zakup produktów (ryżu, bułek, bananów, mięsa), aby stołówka miała ciągłość w wydawaniu posiłków w trakcie półkolonii.

POMAGANIE JEST PRZYJEMNE I WIĄŻE SIĘ Z POZYTYWNYMI EMOCJAMI!

Jolanta Figat