ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

21 kwietnia (2017) w piątek pani Bożena Majdak przeprowadziła pierwsze zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla uczniów z klasy VIa.

Zajęcia prowadzone były na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym w formie zestawów do robotyki. Uczniowie chętnie podejmowali się wyznaczonych zadań, zbudowali swojego pierwszego robota z klocków LEGO. Uczestnicy zajęć rozpoczęli także swoją przygodę z programowaniem robota AV3 w języku NXC na tablecie i komputerze. Zapoznali się ze zmiennymi, czujnikami dźwięku i koloru. Na następnych zajęciach poznają emocjonujący świat programowania.

Dzięki tym zajęciom uczniowie będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu informatyki, a także będą mieli możliwość wykazania się kreatywnością i umiejętnością analitycznego myślenia oraz zapoznają się z podstawami algorytmów.

Bożena Majdak