Święto Konstytucji 3 Maja

Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole 27 kwietnia. Odbył się wtedy uroczysty apel, który zgromadził całą społeczność szkolną. Naszym szczególnym gościem była pani wizytator Ilona Włoch.

Apel został przygotowany pod kierunkiem pana Wojciecha Sobla przez uczniów klasy VI b, którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja oraz podkreślili, jakie znaczenie miała ona dla Polaków. Recytowane przez nich wiersze nawiązywały do tego ważnego wydarzenia historycznego, ale także skłaniały do refleksji na temat Polski. Ukazywały, jak różnie można rozumieć słowo Ojczyzna oraz w jaki sposób można wyrazić swoje przywiązanie i miłość do niej. Największe wrażenie zrobiły na wszystkich zaprezentowane podczas występu piosenki, które pochodziły z repertuaru znanych polskich artystów, takich jak Marek Grechuta czy Andrzej Rosiewicz. Trzeba przyznać, że wykonujące je uczennice wywiązały się ze swojego zadania po mistrzowsku.

Po zakończeniu części artystycznej apelu, pan Wojciech Sobel przedstawił wszystkim kopię Konstytucji 3 Maja, którą nasz szkoła otrzymała w darze od pana Radosława Suchanka.

Ewa Mikusek