Sąd nad książką

2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Żeby uświetnić to wydarzenie część uczniów pracowała już od marca przygotowując się do występu z tejże okazji. Pani Anita Skrzypek opracowała scenariusz, potem odbywały się próby pod kierunkiem jej kierunkiem oraz pana Jacka Biłko. Część układów choreograficznych opracowała pani Justyna Dyrlaga, sprzętem nagłaśniającym zajął się pan Łukasz Maślanka.

Przedsięwzięcie nosi tytuł „Sąd nad książką”, bo właśnie taki się odbył. Był sędzia, a właściwie pani sędzia, były też panie prokurator i obrońca, głosu udzielano również samej oskarżonej, czyli Książce - Lekturze. Jak to na sali sądowej bywa, padło oskarżenie - książkę należy usunąć, bo jest nudna i niedzisiejsza. Pani adwokat broniła swej oskarżonej jak mogła, wprowadzając wielu świadków, by sprawę wygrać. Byli więc uczniowie z „Akademii pana Kleksa”, odbyła się bijatyka „Chłopców z Placu Broni”, w krokieta grali bohaterowie „Alicji w Krainie Czarów”, popisały się również swoim brakiem wychowania dzieci zwiedzające fabrykę czekolady pana Williego Wonki. Mali aktorzy nie tylko świetnie odegrali swoje role mówione, pięknie też śpiewali i fantastycznie tańczyli. Nie da się ukryć, zabawa już podczas prób była przednia. To pewnie sprawiło, że Książka - Lektura została oczyszczona z zarzutów. A grupa uczniów otrzymała zasłużone brawa, teraz czeka ich jeszcze występ na pikniku.

Anita Skrzypek