Edukacja zdrowotna w kl. I-III w roku szkolnym 2017/ 2018

Mija kolejny rok szkolny w którym to uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskich programach profilaktyczno-zdrowotnych „Doskonałe mleko”, „Owoce w szkole”.

W ramach programu „Owoce w szkole” zostały przeprowadzone przez wychowawców klas młodszych lekcje dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowia, utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymywało jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Były to świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), oraz soki warzywno-owocowe. Dzięki Programowi „Doskonale mleko” uczniowie otrzymywali świeże pożywne mleko w kartonikach ze słomkami. Wypity kartonik mleka w szkole w ciągu dnia zapewniał dzieciom zdrowie, ułatwiał naukę i dodawał energii. Nauczycielki w klasach I-III prowadziły w swoich klasach zajęcia o tematyce zdrowotnej wynikające z programu nauczania. Uczniowie kształtowali postawy prozdrowotne, wzbogacali wiedzę z dziedziny zdrowia, przyswajali prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne. Wiedzą, jak dbać o czystość swojego otoczenia, jak unikać hałasu, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw. Rozumieją potrzebę snu i odpoczynku oraz dbania o swój wygląd.

Izabela Sobel