21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki i Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Węgierskiej Górce włączyły się w obchody "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

Omówiono zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznano uczniów z założeniami i celami akcji EDWARD. Podkreślano, że chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Klasy VI przygotowały komputerowo plakaty związane z tą tematyką, natomiast III klasy gimnazjalne malowały. Wszystkie prace w tym dniu prezentowane były na głównym holu szkoły w formie prezentacji multimedialnej oraz wystawy prac plastycznych.

Akcję przeprowadziła mgr Bożena Majdak