WYPRAWA POD FORT

Ostatnio wszystko dookoła mieni się pięknymi barwami jesieni, dlatego świetlicowa ekipa przy SP Węgierska Górka postanowiła nie tracić czasu na siedzenie w szkole i 19 października wyruszyliśmy na wyprawę pod fort Waligóra.

Odziani w mundury z pomalowanymi twarzami, zapasami jedzenia i picia, z bojowym nastawieniem dziarsko ruszyliśmy w drogę, podziwiając otaczający nas krajobraz. Pokonywanie trasy przeplatane było zdobywaniem punktów związanych z wykonywaniem określonych zadań. Dzieci miały szansę wykazać się w różnymi umiejętnościami i sprawnościami. Trzeba było biegać w zwartym szeregu, czołgać się, rozwiązać zagadkę i utworzyć napis z ciał oraz przenieść kolegę lub koleżankę na ,,barana” przez kładkę na Sole. Po przejściu na drugą stronę rzeki czekały na nas następujące zadania: wspinanie się po skarpie, rzut do celu, podawanie piórka na czas… i zdobycie fortu.

Wszystkim tym zmaganiom towarzyszyła zdrowa rywalizacja, silna motywacja i wiele śmiechu.

Dzieci doskonale się bawiły, ale też szybko reagowały na polecenia pań komendantek Bożeny Hazuki i Anny Kalinowskiej. Do świetlicy wróciliśmy bardzo zadowoleni i wyczerpani, ale z poczuciem dobrze spełnionego zadania. O zmęczeniu już zapomnieliśmy! Jeśli tylko pogoda znów dopisze, chcemy naszą przygodę powtórzyć.

Pozdrawiamy wszystkich amatorów pieszych wycieczek i zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu.

Anna Kalinowska Bożena Hazuka