WYCIECZKA ENERGYLANDIA SOBOTA 28.10.2017 r.

Zaletą wycieczek jest możliwość poznania świata i zdobywania wiedzy, ale również są one doskonałą rozrywką i okazją do spędzenia wolnego czasu wspólnie z rówieśnikami. Taką możliwość mieli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Węgierskiej Górce, którzy w sobotę 28 października udali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze zorganizowaną przez opiekuna SKKT p. Bożenę Majdak.

Uczestnicy wyprawy korzystali z różnych atrakcji dostępnych na terenie parku: karuzeli, torów wodnych, samochodzików, kolejki górskiej, autodromów , zjeżdżalni. Starsi uczniowie oddawali się karuzelowym szaleństwom przede wszystkim w strefie ekstremalnej. Z pewnością nie zapomną podróży pędzącym z zawrotną prędkością Roller - Coasterem albo zabawy na wieży swobodnego spadania z wysokości 40 metrów, ale tylko nieliczni śmiałkowie odważyli się zasiąść w Space Boosterze – Armagedonie . Były krzyki radości, ale również często przerażenia. Korzystali ze wszystkich urządzeń i atrakcji do woli i bez limitu.

Wszyscy brali również udział w krótkich widowiskach w Teatrze Egipskim oraz w projekcjach filmów w kinie Cinema 7D. Wyjazd ten dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń i był dużą dawką emocji gdyż w tym dniu panowała niesamowita atmosfera Halloween w prawdziwie upiornym klimacie. Co krok nasi uczniowie napotykali spacerujące wampiry, zombie i czarownice. Wszędzie dekoracje i scenografie z dreszczykiem, całe mnóstwo dyni z wyszczerbionymi zębami, demony, duchy, nietoperze i czarne koty. Była to super przygoda, wspaniała zabawa, mnóstwo niesamowitych przeżyć, ekstremalna rozrywka, zadowolenie i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci.

Podziękowania dla pani Kasi Mazurek oraz pani Bożeny Hazuki za opiekę na wycieczce.

Opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego mgr Bożena Majdak