Profilaktyka przez sztukę

Grupa teatralna  „Supełek” ze świetlicy szkolnej wzięła udział w konkursie na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”, który odbył się w dn. 12.12 .2017 r. w Katowicach w Pałacu Młodzieży im. prof. Kamińskiego. Zaprezentowała krótki spektakl pt. „Bez zasięgu ”. Sztuka miała na celu ukazanie dzieciom, jak można ciekawie i bezpiecznie spędzać czas. Większość uczniów nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Dzieci jednak nie zdają sobie sprawy, że Sieć może przewrócić ich życie „do góry nogami ”. A przecież można spędzać czas inaczej, dlatego też odwołaliśmy się do zabaw naszych rodziców, babć i dziadków. Nowo poznane zabawy sprawiły uczniom wielką frajdę. Nasza scenka teatralna skłaniała do głębokiej refleksji, wyzwalała  emocje, ale przede wszystkim pozwoliła uczniom wczuć się w problemy uzależnienia od komputera, Internetu, komórki. Ważne jest, by u dzieci budować optymizm i wiarę w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy i bez uzależnień. Śląski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty przyznało nam I miejsce wśród 24 szkół podstawowych naszego województwa. Cieszymy się, że nasz występ odniósł tak wielki sukces. To dla nas ogromna radość!

Bożena Hazuka