Ferie w Krakowie - wycieczka

W pierwszym tygodniu ferii 1 lutego w czwartek uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej i gimnazjum w Węgierskiej Górce wyjechali na wycieczkę do Krakowa zorganizowaną przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego i SKKT p. Bożena Majdak.

Wycieczka była tematyczna – związana z okresem MŁODEJ POLSKI i SECESJI. Najpierw odwiedziliśmy GALERIĘ MALARSTWA POLSKIEGO w Sukiennicach, gdzie uczestnicy brali udział w lekcji pt. „Interpretacja dzieł sztuk”, która była pogłębieniem wiedzy na temat sztuki i kultury na przełomie XIX I XX wieku. Następnie udaliśmy się na ulicę Krupniczą do DOMU JÓZEFA MEHOFFERA. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „OBLICZA POLSKIEJ SECESJI”, gdzie słowa klucze to: Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Młoda Polska, ornamentyka - motywy roślinne asymetria, itp.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na wytchnienie. Powróciliśmy na rynek, by stamtąd udać się ulicą Floriańską na posiłek do MC Donald i KFC oraz zakupić drobne pamiątki.

Zadowolenie i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd, który z pewnością pozostanie w pamięci.

Podziękowania dla pani Kasi Mazurek, p. Renaty Bieś oraz p. Bożeny Hazuki za opiekę na wycieczce.

Organizator p. Bożena Majdak