Wybory do samorządu uczniowskiego

1. 10. 2018 odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, w których wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas od 4- 3 gim. Przewodniczącą została Iga Kurowska, a zastępcami Patrycja Bukowczan i Jolanta Krzus. GRATULUJEMY. Już wkrótce kolejne robocze spotkanie, w czasie którego samorząd rozpocznie przygotowania do Święta Edukacji Narodowej.

Ula Figura

21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki i Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Węgierskiej Górce włączyły się w obchody "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

Omówiono zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznano uczniów z założeniami i celami akcji EDWARD. Podkreślano, że chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Klasy VI przygotowały komputerowo plakaty związane z tą tematyką, natomiast III klasy gimnazjalne malowały. Wszystkie prace w tym dniu prezentowane były na głównym holu szkoły w formie prezentacji multimedialnej oraz wystawy prac plastycznych.

Akcję przeprowadziła mgr Bożena Majdak

MAJOWO – ODLOTOWO

Pod takim hasłem uczniowie klas IV, V i VI 25 maja bawili się na DYSKOTECE w szkole.

Zabawa była świetna, humory dopisywały a dodatkowe efekty migających kolorów z lasera zakupionego przez Samorząd Uczniowski z wypracowanych pieniędzy z kawiarenki prowadzonej na wywiadówce podkręcały atmosferę zabawy.

Bożena Majdak

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

W tym dniu męska część społeczności uczniowskiej reprezentując Samorząd Uczniowski składała życzenia wszystkim paniom wchodzącym do naszej szkoły już od 7:15 rano. Oprócz życzeń, nasi mężczyźni obdarowywali panie wiosennym tulipanem

w kolorze słońca, natomiast wszystkie małe kobietki otrzymały słodki upominek w postaci lizaka oraz cukierka. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Bożena Majdak

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górki szaleli w czwartek 16 lutego na zabawie karnawałowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol szkoły, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi serpentynami, maskami, czapeczkami a także śnieżynkami, zachęcał wszystkich do zabawy.

Dzieci z klas młodszych przyszły na bal poprzebierane. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, policjantów, rycerzy, super bohaterów a także kotów, tygrysów, owadów i różnych postaci bajkowych. Stroje były barwne, oddawały najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie. Były korowody, kółeczka, tańce w parach a także konkursy. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Klasy starsze szalały na dyskotece, którą prowadził DJ Igor i Bartek z klasy VI a, co chwila miał specjalne zamówienia- dedykacje. Zabawa nie upłynęła tylko na tańcu w rytm dyskotekowych szlagierów. Były konkursy i wszystko co sprawiło że się udało. Zabawa była przednia.

Podziękowania dla rodziców, którzy poświecili swój cenny czas i pomogli w montowaniu dekoracji na wysokościach: Panu Szymonowi Dziedzic wraz z małżonka oraz Pani Adamczyk

Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Bożena Majdak

Więcej artykułów…