Wybory do samorządu uczniowskiego

1. 10. 2018 odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, w których wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas od 4- 3 gim. Przewodniczącą została Iga Kurowska, a zastępcami Patrycja Bukowczan i Jolanta Krzus. GRATULUJEMY. Już wkrótce kolejne robocze spotkanie, w czasie którego samorząd rozpocznie przygotowania do Święta Edukacji Narodowej.

Ula Figura

21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki i Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Węgierskiej Górce włączyły się w obchody "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

Omówiono zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznano uczniów z założeniami i celami akcji EDWARD. Podkreślano, że chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Klasy VI przygotowały komputerowo plakaty związane z tą tematyką, natomiast III klasy gimnazjalne malowały. Wszystkie prace w tym dniu prezentowane były na głównym holu szkoły w formie prezentacji multimedialnej oraz wystawy prac plastycznych.

Akcję przeprowadziła mgr Bożena Majdak

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

14 czerwca 2017 roku przeprowadzono wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/18.

W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie klas IV ,V i VI, najpierw oddali trzy głosy na kandydatów spośród uczniów wcześniej podanych do Rady Samorządu,

a następnie głosowali na opiekuna. Po wypełnieniu kart do głosowania uczniowie wrzucali je do „urny”. Obliczenia głosów dokonała Komisja Wyborcza bezpośrednio po zakończeniu głosowania w składzie: Patrycja Bukowczan, Julia Dziedzic, Martyna Nowak.

Po obliczeniu głosów Komisja sporządziła protokół: w głosowaniu brało udział 139 osób, głosów ważnych 139.

Opiekunami Szkolnej Rady Uczniowskiej w roku szkolnym 2017/18 zostały 2 osoby: pani mgr Bożena Majdak oraz pan mgr Łukasz Maślanka uzyskując największą ilość głosów.

Członkami Rady zostali:

przewodnicząca – Patrycja Bukowczan

z-ca przewodniczącej – Szymon Dyrlaga

W Zarządzie Rady Uczniowskiej będą:

Jolanta Krzus, Julia Dziedzic, Grzegorz Marszałek i Kamil Cichoń

W Poczcie Sztandarowym szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

Mikołaj Babuśka, Jolanta Krzus, Aleksandra Kalinowska

REZERWA: Kajetan Motyka, Aleksandra Dziedzic, Martyna Nowak

MAJOWO – ODLOTOWO

Pod takim hasłem uczniowie klas IV, V i VI 25 maja bawili się na DYSKOTECE w szkole.

Zabawa była świetna, humory dopisywały a dodatkowe efekty migających kolorów z lasera zakupionego przez Samorząd Uczniowski z wypracowanych pieniędzy z kawiarenki prowadzonej na wywiadówce podkręcały atmosferę zabawy.

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

W tym dniu męska część społeczności uczniowskiej reprezentując Samorząd Uczniowski składała życzenia wszystkim paniom wchodzącym do naszej szkoły już od 7:15 rano. Oprócz życzeń, nasi mężczyźni obdarowywali panie wiosennym tulipanem

w kolorze słońca, natomiast wszystkie małe kobietki otrzymały słodki upominek w postaci lizaka oraz cukierka. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze.