Uczniowie

Dyskoteka klas IV - VI

7 czerwca o godz. 17:00 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się kolejna już w historii naszej szkoły dyskoteka, tym razem hasłem przewodnim „Z UŚMIECHEM NA USTACH TAŃCZ I BAW SIĘ...”. Impreza prowadzona była profesjonalnie przez DJ-ów Karola Mocka i Łukasza Zawadę z III klasy gimnazjum. Utwory taneczne i przeboje muzyczne, są zawsze tak dobierane, że wszyscy bawią się świetnie, a nogi same rwą się do tańca. Nie zabrakło także odpowiedniego klimatu imprezy zapewnionego przez dekorację i efekty świetlne. Od pierwszych dźwięków wszyscy ruszyli w tany i dyskoteka się rozkręciła. Wszyscy się świetnie bawili,. Około godziny 20:00 uczestnicy dyskoteki rozeszli się do domów, smutni że tak szybko się skończyła, ale pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji.

…następna taka impreza dopiero za rok …

opiekun Sz.R.U. Bożena Majdak

Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej

14 czerwca 2016 roku przeprowadzono wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/17.

W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie klas III, IV i V, najpierw oddali trzy głosy na kandydatów spośród uczniów wcześniej podanych do Rady Samorządu, a następnie głosowali na opiekuna. Po wypełnieniu kart do głosowania uczniowie wrzucali je do „urny”. Obliczenia głosów dokonała Komisja Wyborcza bezpośrednio po zakończeniu głosowania w składzie: Iga Kurowska, Martyna Pietras, Marysia Strzałka i Wiktoria Waligóra.

Po obliczeniu głosów Komisja sporządziła protokół: w głosowaniu brało udział 120 osób, głosów ważnych 120.

Opiekunem Szkolnej Rady Uczniowskiej w roku szkolnym 2016/17 została Pani mgr Bożena Majdak uzyskując największą ilość głosów.

Członkami Rady zostali:

przewodnicząca – Jolanta Krzus

z-ca przewodniczącej – Patrycja Bukowczan

członek – Aneta Hyla

członek – Kamil Cichoń

W Poczcie Sztandarowym szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

Mikołaj Babuśka, Julia Dziedzic, Ola Kalinowska

REZERWA: Kajetan Motyka, Aleksandra Dziedzic, Martyna Nowak

Bożena Majdak

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Dla kobiet, które znamy

moc życzeń dzisiaj mamy,

dużo szczęścia i miłości

oraz kwiatów i radości,

dla wszystkich pań wszystkiego naj… naj… naj.

W dniu tym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności uczniowskiej składali życzenia wszystkim paniom wchodzącym do naszej szkoły już od 7 rano. Oprócz życzeń nasi mężczyźni obdarowywali panie wiosennym tulipankiem, natomiast małe kobietki otrzymały słodki upominek w postaci cukierka. Wszystko odbyło się w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze.

Jeszcze raz wspaniałym kobietom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!

Opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej: Bożena Majdak

Poczta Walentynkowa

Walentynki to coroczne Święto Zakochanych przypadające 14 lutego. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dlatego dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami oraz wysyłania sympatycznych liścików. 11 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową - przygotował skrzynkę na listy, do której uczniowie mogli wrzucać swoją korespondencję z miłymi pozdrowieniami

i życzeniami. Już od pierwszych godzin lekcyjnych cieszyła się ona popularnością. Magii tego święta dali się unieść wszyscy uczniowie od pierwszaków, aż po ostatnią klasę szóstą. Wszyscy mogli obdarowywać sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a skrzynka świętego Walentego wypełniała się po same brzegi nie tylko liścikami i kartkami, ale także małymi paczuszkami. Wszystkie „Walentynki” zostały doręczone adresatom przez Walentynkowych Listonoszy z klasy VI Marysię i Martynę.

Wszystkim dziękuję za wspólną zabawę, a szczególnie uczniom którzy byli zaangażowani w przygotowanie całej akcji. Mam nadzieję, że „Poczta Walentynkowa” za rok znowu rozpocznie swoją działalność.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Bożena Majdak

 

 

 

Karnawał 2016

19 stycznia odbył się BAL KRÓLOWEJ LODU dla najmłodszych uczniów z klas I-III naszej szkoły.

Dekoracja w barwach zimy, fantazyjne, starannie przygotowane przez rodziców, stroje ubarwiały hol szkolny, który w tym dniu zamienił się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek: wróżek, księżniczek, kowbojów, biedronek, motylków, Batmanów, Supermanów i innych barwnych. Bal poprowadziła Królowa Lodu - Martyną wraz z wodzirejkami –ŚNIEŻYNKAMI - Gabrysią i Julką oraz dwoma wodzirejami Kubą

i Adrianem. Od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Przy dźwiękach utworów znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także

i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci bawiły się świetnie. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko.

Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Rozdano 120 drobnych upominków zakupionych ze środków Samorządu Uczniowskiego. Samorząd również zapewnił kawiarenkę dla najmłodszych w której dzieci mogły zaopatrzyć się w napoje i różne słodkości jak muffinki - babeczki, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Podziękowania dla Łukasza Zawady i jego kolegów z Publicznego Gimnazjum w Węg. Górce za oprawę muzyczną balu.

ORGANIZATOREM BALU BYŁ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Opiekun SzRU mgr Bożena Majdak

 

Więcej artykułów…