Wydarzenia

Odblaskowe pierwszaki - Bądź bezpieczny na drodze

28 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem w ramach corocznej akcji ,,Bądź bezpieczny na drodze’’. Gimnazjaliści pod kierunkiem pani Urszuli Figury przygotowali dla najmłodszych uczniów przedstawienie teatralne ukazujące właściwe zachowania pieszych i kierowców w ruchu drogowym. W czasie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę, a uczniowie klas drugich i trzecich odblaskowe opaski, które zakupione zostały przez firmę Żywiec Zdrój. Stróżom prawa towarzyszył pluszowy przyjaciel dzieci "Sznupek".W czasie spotkania asp. sztab. Mirosława Piątek z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu podkreślała jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno –zimowym.

B.Gawlińska

Tutaj można obejrzeć relację na policyjnym blogu

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Sąd nad książką

2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Żeby uświetnić to wydarzenie część uczniów pracowała już od marca przygotowując się do występu z tejże okazji. Pani Anita Skrzypek opracowała scenariusz, potem odbywały się próby pod kierunkiem jej kierunkiem oraz pana Jacka Biłko. Część układów choreograficznych opracowała pani Justyna Dyrlaga, sprzętem nagłaśniającym zajął się pan Łukasz Maślanka.

Przedsięwzięcie nosi tytuł „Sąd nad książką”, bo właśnie taki się odbył. Był sędzia, a właściwie pani sędzia, były też panie prokurator i obrońca, głosu udzielano również samej oskarżonej, czyli Książce - Lekturze. Jak to na sali sądowej bywa, padło oskarżenie - książkę należy usunąć, bo jest nudna i niedzisiejsza. Pani adwokat broniła swej oskarżonej jak mogła, wprowadzając wielu świadków, by sprawę wygrać. Byli więc uczniowie z „Akademii pana Kleksa”, odbyła się bijatyka „Chłopców z Placu Broni”, w krokieta grali bohaterowie „Alicji w Krainie Czarów”, popisały się również swoim brakiem wychowania dzieci zwiedzające fabrykę czekolady pana Williego Wonki. Mali aktorzy nie tylko świetnie odegrali swoje role mówione, pięknie też śpiewali i fantastycznie tańczyli. Nie da się ukryć, zabawa już podczas prób była przednia. To pewnie sprawiło, że Książka - Lektura została oczyszczona z zarzutów. A grupa uczniów otrzymała zasłużone brawa, teraz czeka ich jeszcze występ na pikniku.

Anita Skrzypek

Święto Konstytucji 3 Maja

Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole 27 kwietnia. Odbył się wtedy uroczysty apel, który zgromadził całą społeczność szkolną. Naszym szczególnym gościem była pani wizytator Ilona Włoch.

Apel został przygotowany pod kierunkiem pana Wojciecha Sobla przez uczniów klasy VI b, którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja oraz podkreślili, jakie znaczenie miała ona dla Polaków. Recytowane przez nich wiersze nawiązywały do tego ważnego wydarzenia historycznego, ale także skłaniały do refleksji na temat Polski. Ukazywały, jak różnie można rozumieć słowo Ojczyzna oraz w jaki sposób można wyrazić swoje przywiązanie i miłość do niej. Największe wrażenie zrobiły na wszystkich zaprezentowane podczas występu piosenki, które pochodziły z repertuaru znanych polskich artystów, takich jak Marek Grechuta czy Andrzej Rosiewicz. Trzeba przyznać, że wykonujące je uczennice wywiązały się ze swojego zadania po mistrzowsku.

Po zakończeniu części artystycznej apelu, pan Wojciech Sobel przedstawił wszystkim kopię Konstytucji 3 Maja, którą nasz szkoła otrzymała w darze od pana Radosława Suchanka.

Ewa Mikusek