Wydarzenia

Bądź bezpieczny na drodze!

Połączone siły Szkolnej Grupy Teatralnej Maska i Prowizorka po sukcesie spektaklu o ruchu drogowym na własnej scenie, zostały zaproszone na turnee po kraju. A właściwie byliśmy tylko w dwóch miejscowościach: Żabnicy i Pietrzykowicach... ale zawsze coś!

W każdym razie wszystkim dzieciom z przedszkoli i klas 1-3 bardzo się nasz spektakl podobał, a policjanci, których prelekcje uświetniliśmy byli zachwyceni.

Urszula Figura

Święto Szkoły

21 września to Święto Naszej Szkoły! W związku z tym, że właśnie 21 września 1990 roku zostało nam uroczyście nadane imię „Obrońców Węgierskiej Górki”, co roku wspominamy naszych Patronów, przypominamy sobie historię, ale nie tylko, przecież święto, to świętowanie, a więc też i zabawa.

Tak było i w tym roku. Zaplanowaliśmy rajd „Szlakiem fortów”, ale niestety, pogoda się na nas obraziła i od rana padał deszcz, trzeba było zmienić plany. Rajd odbył się w szkole. Klasy piąte, szóste i siódme oraz drugie i trzecie gimnazjum zgromadziły się na sali audytoryjnej, gdzie przeróżnym zabawom nie było końca. Każda z klas miała też okazję pochwalić się swoją wiedzą odwiedzając punkty kontrolne zlokalizowane w salach - pierwsza pomoc, znajomość historii szkoły, test dotyczący września 1939 roku na terenie Węgierskiej Górki, topografia fortów, a także niesamowity tor przeszkód na korytarzu. Cały czas rysowaliśmy klasowe plakaty pod hasłem „Nasza szkoła”. Za wszystkie umiejętności zbieraliśmy punkty, które zostały na koniec podliczone.

Nasi rodzice nie zapomnieli o tym, że skoro święto, to jeszcze trzeba coś przekąsić - poczęstowali nas pyszną pieczoną kiełbaską. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy. Super było tak tańczyć w dużym kole! Śmiechu było co niemiara, bo zabawa podczas Święta Szkoły była przednia. Szkoda, że to tylko raz w roku.

A teraz jeszcze wyniki:

I miejsce - 99 punktów - klasa IIa/gimnazjum

II miejsce - 95 punktów - klasa VIb

III miejsce - 85 punktów - klasa Va

21 września klasy I-IV brały udział w ślubowaniu uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli znamienici goście. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentacji swoich umiejętności. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, tańczyli i odpowiadali na bardzo ważne pytania. Następnie starsi uczniowie przypomnieli zgromadzonym historię naszej szkoły oraz bohaterską postawę jej patrona – Obrońców Węgierskiej Górki. Został również omówiony sztandar szkoły.

W podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, zostali pasowani i otrzymali okolicznościowe dyplomy. Rada Rodziców przygotowała dla pierwszaków miłe niespodzianki, a dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek.

Renata Czech i Anita Skrzypek

Odblaskowe pierwszaki - Bądź bezpieczny na drodze

28 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem w ramach corocznej akcji ,,Bądź bezpieczny na drodze’’. Gimnazjaliści pod kierunkiem pani Urszuli Figury przygotowali dla najmłodszych uczniów przedstawienie teatralne ukazujące właściwe zachowania pieszych i kierowców w ruchu drogowym. W czasie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę, a uczniowie klas drugich i trzecich odblaskowe opaski, które zakupione zostały przez firmę Żywiec Zdrój. Stróżom prawa towarzyszył pluszowy przyjaciel dzieci "Sznupek".W czasie spotkania asp. sztab. Mirosława Piątek z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu podkreślała jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno –zimowym.

B.Gawlińska

Tutaj można obejrzeć relację na policyjnym blogu

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4