Wydarzenia

Belfer potrafi – odsłona druga i trzecia!

Za nami kolejne warsztaty, w trakcie których nauczycielki stworzyły mini ZOO z osikowych płatków oraz koszyki z papierowej wikliny. Wszystkie „belferskie rękoczyny” można będzie obejrzeć i zakupić podczas szkolnego pikniku. Zapraszamy!

Całkowity dochód ze sprzedaży wzbogaci konto Rady Rodziców

I Szkolny Turniej o Tytuł KLASY MŁODYCH DAM I MŁODYCH GENTLEMANÓW, czyli jak od luźnego pomysłu przeszliśmy do czynu!

Projekt eTwinning realizowany w kółku bibliotecznym rozszerzył się na całą szkołę! Uczniowie klas I – V, pod kierunkiem swoich wychowawców, przez dwa miesiące przygotowywali się do turnieju. Wszyscy otrzymali materiały, na podstawie których opracowano pytania i zadania konkursowe. Prowadzeniem imprezy zajęły się klasy szóste.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: sprawdzian wiedzy, rymowanka, scenka i ilustracja wybranej zasady savoir-vivre.

Turniej rozpoczął się od krótkiego testu wiedzy (po jednym pytaniu na klasę). Następnie szóstoklasiści przedstawiali scenki z niewłaściwym zachowaniem się, a uczniowie mieli za zadanie znaleźć błędy i wyreżyserować je jeszcze raz, tym razem poprawnie. Ta konkurencja odbywała się na zmianę z prezentacją klasowych rymowanek (wcześniej przygotowanych) poświęconych zasadom właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

W trakcie rywalizacji, powstawały również prace ilustrujące zasady savoir-vivre.

Nad całością czuwało JURY złożone z przedstawicieli nauczycieli, rodziców i uczniów.

Tytuł Klasy Młodych Dam i Młodych Gentlemanów zdobyły: IIc i Va.

Gratulacje dla zwycięzców:)

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział! Szczególne podziękowania dla szanownego JURY, które nie miało łatwego zadania! Oj, nie miało!

Gorące podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, którą reprezentowała Pani Sabina Tomiczek, za pomoc w organizacji i wspaniałe prezenty!

I oczywiście dziękujemy wszystkim uczniom klas szóstych, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie turnieju! Daliście radę, a nie było lekko:)

Czekając na turniej… wręczyliśmy nagrody za udział w konkursie Eko Planeta i w zbiórce makulatury

I wreszcie turniej…

Dzień Dziecka w naszej szkole – fotorelacja

Wyprawa w kosmos – przedstawienie

Druga część Dnia Dziecka odbyła się na sali gimnastycznej. Uczniowie wzięli udział w I Szkolnym Turnieju o Tytuł KLASY MŁODYCH DAM I MŁODYCH GENTLEMANÓW. Więcej informacji znajduje się tutaj