Wydarzenia

… i po pikniku…

A szkoda! Mimo paskudnej pogody były wspaniałe występy, mnóstwo atrakcji i pyszne jedzenie! W organizację imprezy zaangażowali się rodzice, nauczyciele i uczniowie. To im zawdzięczamy sukces pikniku. I oczywiście wszystkim odwiedzającym naszą imprezę, których nie odstraszył – padający prawie cały czas – deszcz. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Realizacja programów zdrowotnych w roku szkolnym 2015/2016

„ Owoce w szkole”

Uczniowie klas I-III od października brali udział w Ogólnopolskim Programie „Owoce w szkole”. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkole. Nauczycielki w klasach I-III prowadziły w swoich klasach zajęcia o tematyce zdrowotnej mające na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania, znaczenia spożywania owoców i warzyw, utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych u uczniów. Dzieci uczestniczące w programie mogły spożywać kilka razy w tygodniu porcje świeżych owoców i warzyw (przygotowanych do bezpośredniego spożycia) oraz soki owocowe i warzywno-owocowe.

„Doskonałe mleko”

Celem programu jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia, zachęcenie dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, promowanie zasad zdrowego odżywiania, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii. Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko miało możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości.

Uczniowie chętnie spożywali warzywa i owoce, pili soki naturalne i świeże mleko. Zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania, kształtowali i rozwijali prawidłowe postawy prozdrowotne.

Izabela Sobel

Belfer potrafi – odsłona druga i trzecia!

Za nami kolejne warsztaty, w trakcie których nauczycielki stworzyły mini ZOO z osikowych płatków oraz koszyki z papierowej wikliny. Wszystkie „belferskie rękoczyny” można będzie obejrzeć i zakupić podczas szkolnego pikniku. Zapraszamy!

Całkowity dochód ze sprzedaży wzbogaci konto Rady Rodziców