Wydarzenia

Święto Konstytucji 3 Maja

Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole 27 kwietnia. Odbył się wtedy uroczysty apel, który zgromadził całą społeczność szkolną. Naszym szczególnym gościem była pani wizytator Ilona Włoch.

Apel został przygotowany pod kierunkiem pana Wojciecha Sobla przez uczniów klasy VI b, którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja oraz podkreślili, jakie znaczenie miała ona dla Polaków. Recytowane przez nich wiersze nawiązywały do tego ważnego wydarzenia historycznego, ale także skłaniały do refleksji na temat Polski. Ukazywały, jak różnie można rozumieć słowo Ojczyzna oraz w jaki sposób można wyrazić swoje przywiązanie i miłość do niej. Największe wrażenie zrobiły na wszystkich zaprezentowane podczas występu piosenki, które pochodziły z repertuaru znanych polskich artystów, takich jak Marek Grechuta czy Andrzej Rosiewicz. Trzeba przyznać, że wykonujące je uczennice wywiązały się ze swojego zadania po mistrzowsku.

Po zakończeniu części artystycznej apelu, pan Wojciech Sobel przedstawił wszystkim kopię Konstytucji 3 Maja, którą nasz szkoła otrzymała w darze od pana Radosława Suchanka.

Ewa Mikusek

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tuż po feriach, 31 stycznia gościliśmy w naszych szkolnych progach Babcie i Dziadków uczniów klas trzecich. Z okazji ich święta dzieci chciały przekazać jak najszczersze życzenia, a jednocześnie zaprezentować „Jasełka”, w które włożyły bardzo dużo pracy. Babcie i Dziadkowie nie bez wzruszenia podziwiali aktorskie, wokalne i muzyczne talenty swoich wnucząt. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanego upominku i słodkiego poczęstunku. Atmosfera była podniosła i uroczysta a jednocześnie radosna i pełna ciepła.

Renata Czech

Jasełka w naszej szkole

Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień, to dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień.

Tak niedawno przeżywaliśmy taki właśnie dzień. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie piękne życzenia, po czym zasiadaliśmy do wspólnej wieczerzy. I aż szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz do roku.

Wczoraj wróciliśmy do szkoły i wspominaliśmy nasze jasełka. To szkolne widowisko o narodzeniu Bożego Dzieciątka przygotowały klasy trzecie, aby wszystkich wprowadzić w nastrój radosnego oczekiwania.

Uczennice klasy IIIa napisały krótką relację z tego zdarzenia:

Oto jasełka, które przedstawiają Boże Narodzenie. Maryja tuli do serca małego Jezuska. Wszyscy przybywają do stajenki, aby złożyć pokłon i dary małemu królowi.

Agnieszka, Wiktoria i Ania

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Więcej artykułów…