Wydarzenia

Turniej za miesiąc, a my już się przygotowujemy!

W związku ze zbliżającym się szkolnym turniejem dotyczącym savoir-vivre'u klasa IV b rozpoczęła przygotowania. Na zajęciach z wychowawcą przeprowadziła klasowy konkurs na pięknie nakryty stół. Uczniowie na zajęcia przynieśli sztućce, talerze, filiżanki, obrusy, serwetki a nawet niektórzy świece i wazony z kwiatami. Zadaniem uczniów było prawidłowe nakrycie do stołu oraz oceniana była estetyka stołu.

Jedna z uczennic Ania Pawlus nauczyła swoich kolegów jak w „artystyczny sposób” złożyć serwetkę z materiału. Niektórzy uczniowie przygotowali krótkie scenki rodzajowe dotyczące dobrych obyczajów przy stole. Następnie odbyło się głosowanie, uczniom najbardziej spodobał się stół przygotowany przez Natalię Wolny. Uczniowie w sposób praktyczny poznali zwyczaje obowiązujące przy stole oraz jak wygląda dobrze nakryty stół. Zabawa jest jak zwykle najlepszą formą edukacji!

Dorota Waligóra

Wielkanoc z Osikową Doliną

Już po raz kolejny spotkaliśmy się na warsztatach z Osikową Doliną. Tym razem w zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 2-6. W ciągu dwóch godzin powstały piękne kurczaczki, koszyki i palemki wielkanocne. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia!

Coś się kończy coś się zaczyna…

Zakończył się okres karnawału – czas zabaw i przyjemności. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mieli okazję doświadczyć, iż taniec to nie tylko przyjemność, ale potrzeba ruchu w kształtowaniu uczuć estetyki i piękna.

To, że było karnawałowo świadczy zachowana tradycja Tłustego Czwartku. Rodzice w tym dniu sprawili wielką przyjemność częstując każdego ucznia smacznymi pączkami. Było słodko i przyjemnie.

Dużo wrażeń dostarczył wieczór karnawałowy dla rodziców i nauczycieli. Był to czas do wspólnej zabawy, towarzyskich rozmów i nawiązania kontaktu z mało znanymi. Z uwagi na to, że działania te wpływają na przyjazny klimat naszej szkoły doceniamy pracę organizatorów Szkolnej Rady Uczniowskiej, nauczycieli, Radzie Rodziców i wszystkich innych, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i aktywnością.

Przed nami ferie zimowe – czas wypoczynku i czas relaksu dla uczniów i nauczycieli. Pomimo zaplanowanych na rok bieżący wycieczek, wyjazdów do kin i teatrów, wyjść w góry stworzyliśmy dla chętnych uczniów warunki do atrakcyjnego spędzenia czasu podczas zimowego wypoczynku.

Harmonogram wydarzeń:

16 lutego (wtorek) uczniowie pod kierunkiem pani Bożeny Majdak, Bożeny Hazuki i Katarzyny Mazurek wyjadą na wycieczkę całodniową do Krakowa – program wycieczki na stronie internetowej naszej szkoły.

22 lutego (poniedziałek) odbędą się na jadalni w naszej szkole warsztaty artystyczne z Osikowej Doliny pod kierunkiem pani Urszuli Kuta, Jolanty Lubos, Teresy Gawlińskiej i Izabeli Sobel. 48 osobowa grupa uczniów będzie wykonywała prace związane z rękodziełem.

23 lutego (wtorek) grupa uczniów pod kierunkiem pana Jacka Biłko, pani Anity Skrzypek i pani Doroty Waligóry wyjadą do kina w Bielsku – Białej na film pt. „Bella i Sebastian 2”.

• Uczniowie będą korzystać z zajęć basenowych w Hotelu Zacisze pod kierunkiem pani Beaty Biegun w wyznaczonych dniach.

Życzymy całej społeczności szkolnej bezpiecznych i przyjemnych ferii zimowych.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce