Wydarzenia

Belfer potrafi? Potrafi!

Nauczycielskie warsztaty – wtorek godz. 18.00. A na warsztacie bransoletki kumihimo. To dopiero początki. Wszystkie bransoletki zostaną wklejone w odpowiednie końcówki, dostaną zapięcia i metalowe zawieszki. Ale już teraz widać, że będą super!

Majowa akademia

29 kwietnia, w ostatnim dniu przed świątecznym wolnym czasem majowym, szkolna społeczność wzięła udział w uroczystej akademii z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program poetycko-muzyczny i taneczny pt: „Od Chrztu po niepodległość” wprowadził nas w nastrój świąteczny i zainspirował intelektualnie oraz duchowo do przeżywania wielkich jubileuszy. Dziękujemy gościom z Rady Gminy, z Komisji Oświaty za obecność i wspólne świętowanie.

Jacek Biłko

Turniej za miesiąc, a my już się przygotowujemy!

W związku ze zbliżającym się szkolnym turniejem dotyczącym savoir-vivre'u klasa IV b rozpoczęła przygotowania. Na zajęciach z wychowawcą przeprowadziła klasowy konkurs na pięknie nakryty stół. Uczniowie na zajęcia przynieśli sztućce, talerze, filiżanki, obrusy, serwetki a nawet niektórzy świece i wazony z kwiatami. Zadaniem uczniów było prawidłowe nakrycie do stołu oraz oceniana była estetyka stołu.

Jedna z uczennic Ania Pawlus nauczyła swoich kolegów jak w „artystyczny sposób” złożyć serwetkę z materiału. Niektórzy uczniowie przygotowali krótkie scenki rodzajowe dotyczące dobrych obyczajów przy stole. Następnie odbyło się głosowanie, uczniom najbardziej spodobał się stół przygotowany przez Natalię Wolny. Uczniowie w sposób praktyczny poznali zwyczaje obowiązujące przy stole oraz jak wygląda dobrze nakryty stół. Zabawa jest jak zwykle najlepszą formą edukacji!

Dorota Waligóra