Wydarzenia

Kiermasz świąteczny i podsumowanie programu ministerialnego pt. „Książki naszych marzeń”

9 grudnia 2015 roku podczas spotkania z rodzicami odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, który pod patronatem Rady Rodziców prowadziły uczennice naszej szkoły: Dominika Kabacik, Wiktoria Michulec, Angelika Kalfas, Patrycja Stopka.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do udziału w kiermaszu. Za twórcze, wspaniałe pomysły, liczny udział i aktywność bardzo serdecznie dziękujemy i doceniamy. Część ozdób świątecznych wykonali sami rodzice: misternie wykonane bombki, bałwanki, pajacyki, stroiki, piernikowe chatki. Uczniowie z klas I – III pod kierunkiem swoich pań: B. Duc, U. Kusa, L. Kurtyki, R. Cul, B. Gawlińskiej, T. Gawlińskiej, I. Sobel tworzyły choinki, bombki, gwiazdki, woreczki na prezenty, kartki świąteczne. Pani U. Kuta i J. Lubos wykorzystały materiały z Osikowej Doliny. Podczas warsztatów twórczych uczniowie wykonali liczne aniołki, choinki i bombki. Pani B. Majdak wraz z uczniami klas IV – VI zrobiła ozdoby z masy solnej, lampiony ze szkła, a świetlica szkolna z panią B. Hazuką – gipsowe aniołki.

Wypracowane środki ze sprzedanych ozdób zostały przekazane na konto Rady Rodziców, które zapewne będą potrzebne na realizację ważnego przedsięwzięcia szkolnego w najbliższym czasie. Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w Zagrodzie Plebańskiej św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie 20 grudnia. Tam też wraz z Radą Rodziców przygotowujemy stoisko z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez dzieci i rodziców oraz ze specjałami bożonarodzeniowymi.

W tym dniu odbyło się również zakończenie programu ministerialnego pt. „ Książki naszych marzeń” organizowanego przez bibliotekę szkolną pod kierunkiem pani U. Kuta. W obu holach szkolnych zaprezentowano efekty projektów realizowanych w poszczególnych klasach. Uczniowie klas I – III tworzyli prace plastyczne pod hasłem „Czytanie jest fajne”. Efekty ich pracy można podziwiać do dziś. Klasy IV – VI realizowały projekty „Biblioteka szkolna proponuje, uczniowie polecają”, „Najlepsza książka”, „ Autorzy naszych lektur”. Wykonane w ramach projektów plakaty prezentowane były w pierwszym holu szkoły. W trakcie wywiadówki rodzice otrzymali opracowaną przez bibliotekę szkolną broszurkę na temat korzyści płynących z czytania. Publikacja ta w najbliższych dniach zostanie umieszczona na stronie internetowej naszej szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce

Mikołaju Święty – przywieź nam prezenty…

Słowa piosenki „Dzyń, dzyń, dzyń - Mikołaju Święty, dzyń, dzyń, dzyń – przywieź nam prezenty…” na długo pozostały w naszej pamięci.

Na ten radosny dzień uczniowie naszej szkoły czekali od rana z wielką niecierpliwością. Ubrani w mikołajkowe czapeczki z bijącymi sercami wypatrywali go przez okna szkoły. Pragnęli podziękować mu za to, że obdarowując każdego z nas prezentami, czyni ten dzień jednym z najpiękniejszych dni w roku.

Gdy Mikołaj wraz ze swą świtą pojawił się w progach naszej szkolnej auli powitaliśmy go gromkimi brawami, a uczniowie klas czwartych przygotowali wspaniały program artystyczny. Nie zabrakło w nim ważnych i wartościowych wskazówek, takich jak:

  • Kochaj każdego człowieka, a inni będą Cię kochali.
  • Doceniaj szlachetność innych, a Twoje dobre czyny też będą zauważone.
  • Słuchaj z uwagą drugiego, a będziesz miał prawdziwych przyjaciół.
  • Przebaczaj, a Ty przebaczenie od innych otrzymasz.

Obdarowuje się nie tylko rzeczami. Można podarować życie, radość, dobroć, przebaczenie, uśmiech, słowo… Prawdziwe dobro wiele kosztuje, ale bardzo procentuje…

Dostojny gość wraz ze swymi Śnieżynkami rozdawał prezenty na które czekaliśmy z utęsknieniem. Czasem rzekł jakieś słowo, zadał pytanie, zagadkę, czasem snuł obszerniejszą wypowiedź. Emocjom i radości nie było końca.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców naszej szkoły, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w organizację tego magicznego dnia. Wykazała się dużą inicjatywą, pomysłowością i oryginalnością.

Długo będziemy wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

Dyrekcja Szkoły

Święto Niepodległości

9 listopada uczciliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy Vb. Swój program poświęcili przede wszystkim temu, jak dzisiaj rozumiemy słowo patriotyzm oraz jak każdy z nas może na co dzień wypełniać obowiązki wobec Ojczyzny. Po programie piątoklasistów wystąpili laureaci szkolnego etapu Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali także udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, czyli w uroczystej mszy świętej odprawionej 11 listopada w kościele Przemienienia Pańskiego. Po jej zakończeniu przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod fortem Wędrowiec, aby w ten sposób upamiętnić obrońców naszej Ojczyzny.

Ewa Mikusek