Wydarzenia

Dzieciątko jest z nami!

W Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce grudzień jest miesiącem intensywnej pracy dla kółka teatralnego. Wszak zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i trzeba do ich przeżywania przygotować uczniów również w szkole. Trzeba stworzyć atmosferę, zintensyfikować oczekiwanie na Dziecinę, która już nadchodzi, która się zbliża i uśmiecha się do wszystkich ze swojej kołyski.

W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie pod tytułem „Dzieciątko jest z nami”, piękne stroje, dekoracja, oprawa muzyczna i choreograficzna sprawiły, że słów małych aktorów wszyscy słuchali z zapartym tchem przez ponad godzinę. Na cenie pojawili się Maria i Józef, przybyli Trzej Królowie, zatańczyli pastuszkowie, pogroził też Dzieciątku Herod kuszony przez diablice, nie zabrakło aniołów, dworzan, żołnierza, trębacza i niezbyt uprzejmych kobiet, które wyrzucały ze swojego obejścia Świętą Rodzinę, swoje wywody wiódł również człowiek interesu, jakże istotne to są wywody także i dzisiaj. Bo zapominamy o drugim człowieku, przesłania nam go worek z pieniędzmi. Pokazaliśmy zatem całej naszej społeczności szkolnej, że to nie pieniądze są najważniejsze, tylko miłość do drugiego człowieka.

Podczas przedstawienia zauważyć można było jak bardzo utalentowani są nasi uczniowie, brawurowo wykonane kolędy i pastorałki, świetnie zatańczone kuszenie Heroda, dykcja oraz umiejętności aktorskie zachwyciły oglądających.

Nasze przedstawienie mogliśmy zaprezentować trzy razy. W grudniu dla społeczności naszej szkoły, w styczniu natomiast wystąpiliśmy podczas opłatka dla seniorów z Węgierskiej Górki oraz na spotkaniu dla rodziców. Ucieszyły nas gromkie brawa po występie, ale też niezliczona ilość słodyczy, którymi zostaliśmy obdarowani, więc chyba się podobało…

Anita Skrzypek

XI Szkolne Mistrzostwa w narciarstwie zjazdowym

Podtrzymując coroczną tradycję, już po raz jedenasty nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej w Węgierskiej Górce zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie zjazdowym. Zawody odbyły się 29 stycznia na stoku narciarskim „Za Groniem” w Ciścu. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym nie zawiodła nas pogada, dzięki której zawody przebiegły w doskonałych warunkach i wspaniałej atmosferze. Na starcie zameldowało się 40 uczestników, którzy walczyli o mistrzostwo w dwóch kategoriach wiekowych.

Każdy uczestnik zawodów, po przygotowaniu sprzętu, otrzymał karnet i pod opieką nauczycieli mógł na stoku przygotowywać się do zawodów. Po około godzinnym szusowaniu rozpoczęto zmagania turniejowe, które profesjonalnie obsługiwał właściciel stoku ASR Słowik-Ski.

Po zakończeniu zmagań każdy z uczestników mógł udać się na gorącą herbatę i ciepły posiłek, po czym nastąpiło odczytanie wyników. Najlepszym zawodnikom zostały wręczone puchary oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne nagrody rzeczowe.

W imieniu całej Społeczności Szkolnej serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz ASR Słowik-Ski, za okazaną pomoc w przeprowadzeniu XI Mistrzostw Szkoły w narciarstwie zjazdowym.

Maślanka Łukasz

Wyniki zawodów

Wideo relacja z zawodów

Ekologiczny Projekt „Odpakowani”

Uczniowie klasy IIIa przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu „Odpakowani”. Projekt rozbudza ciekawość i podnosi świadomość ekologiczną dzieci, prezentuje dobre praktyki, a także rozwija zachowania prospołeczne, pobudza kreatywność i buduje pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która ma kojarzyć się wyłącznie z czymś przyjemnym, pożytecznym, a nawet opłacalnym.

Poprzez atrakcyjne publikacje, gry on-line, zabawy, eko- komiksy, filmy ekologiczne dla dzieci, praktyczną działalność , ciekawe informacje i pomysły, dzieci uczą się rozpoznawać odpady i je segregować, oraz jak wykorzystać to, co na pierwszy rzut oka jest bezużyteczne.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Wydawnicza AGA PRESS. Akcja dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej odpakowani.pl.

T. Gawlińska