Wydarzenia

Mikołaju Święty – przywieź nam prezenty…

Słowa piosenki „Dzyń, dzyń, dzyń - Mikołaju Święty, dzyń, dzyń, dzyń – przywieź nam prezenty…” na długo pozostały w naszej pamięci.

Na ten radosny dzień uczniowie naszej szkoły czekali od rana z wielką niecierpliwością. Ubrani w mikołajkowe czapeczki z bijącymi sercami wypatrywali go przez okna szkoły. Pragnęli podziękować mu za to, że obdarowując każdego z nas prezentami, czyni ten dzień jednym z najpiękniejszych dni w roku.

Gdy Mikołaj wraz ze swą świtą pojawił się w progach naszej szkolnej auli powitaliśmy go gromkimi brawami, a uczniowie klas czwartych przygotowali wspaniały program artystyczny. Nie zabrakło w nim ważnych i wartościowych wskazówek, takich jak:

  • Kochaj każdego człowieka, a inni będą Cię kochali.
  • Doceniaj szlachetność innych, a Twoje dobre czyny też będą zauważone.
  • Słuchaj z uwagą drugiego, a będziesz miał prawdziwych przyjaciół.
  • Przebaczaj, a Ty przebaczenie od innych otrzymasz.

Obdarowuje się nie tylko rzeczami. Można podarować życie, radość, dobroć, przebaczenie, uśmiech, słowo… Prawdziwe dobro wiele kosztuje, ale bardzo procentuje…

Dostojny gość wraz ze swymi Śnieżynkami rozdawał prezenty na które czekaliśmy z utęsknieniem. Czasem rzekł jakieś słowo, zadał pytanie, zagadkę, czasem snuł obszerniejszą wypowiedź. Emocjom i radości nie było końca.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców naszej szkoły, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w organizację tego magicznego dnia. Wykazała się dużą inicjatywą, pomysłowością i oryginalnością.

Długo będziemy wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

Dyrekcja Szkoły

Święto Niepodległości

9 listopada uczciliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy Vb. Swój program poświęcili przede wszystkim temu, jak dzisiaj rozumiemy słowo patriotyzm oraz jak każdy z nas może na co dzień wypełniać obowiązki wobec Ojczyzny. Po programie piątoklasistów wystąpili laureaci szkolnego etapu Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali także udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, czyli w uroczystej mszy świętej odprawionej 11 listopada w kościele Przemienienia Pańskiego. Po jej zakończeniu przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod fortem Wędrowiec, aby w ten sposób upamiętnić obrońców naszej Ojczyzny.

Ewa Mikusek

To był naprawdę udany dzień!

Po 14 października zostały już tylko wspomnienia. Miłe wspomnienia! W tym dniu, od samego rana, w szkole czuło się świąteczną atmosferę. Uczniowie - w galowych strojach i z kwiatami - raźnym krokiem zmierzali do klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami. Wszyscy częściej i radośniej uśmiechali się do siebie, okazując wzajemną sympatię, wdzięczność i serdeczność. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego dnia było przygotowanie przez uczniów klas drugich uroczystego apelu. Z tej okazji wyrecytowali , wyśpiewali i wytańczyli najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły.

Lucyna Kurtyka

Więcej artykułów…