Wycieczki... spotkania...

Odlotowa wycieczka do Energylandii

W sobotę 30 kwietnia uczniowie z klas IV – VI udali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze zorganizowaną przez opiekuna SKKT p. Bożenę Majdak.

Celem wyjazdu było poszukiwanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu, a Zator zapewnił możliwość aktywnego wypoczynku i relaks tym, którzy postanowili wypróbować wszystkie atrakcje parku.

Cały kompleks usytuowany jest na obszarze 26 hektarów. Znajduje się w nim wiele różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

Oczywiście my oddawaliśmy się karuzelowym szaleństwom przede wszystkim w strefie ekstremalnej. Uczniowie mogli m.in. przejechać się Viking Roller-Coasterem, czyli ogromną kolejką górską, usiąść na Tsunami Dropie – 40-metrowej Wieży Zrzutu, wziąć udział w wodnej bitwie na łodziach – Splash Battle czy zjeżdżalni Arctic Fun. Najwięcej emocji różnego rodzaju udzielało się podczas szaleństw na Apocalipto czyli ogromnej ławie, która wprowadzana jest w ruch obrotowy po okręgu i wokół własnej osi, Aztec Swing, Space Gun oraz Space Booster. Tylko nieliczni śmiałkowie zasiedli w Space Boosterze – Armagedonie, gdzie przeciążenia sięgają prawie 4g. Były krzyki radości, ale równie często przerażenia. Można było również zajrzeć do Amfiteatru Colosseo, i Pyramid Illusion, gdzie obejrzeliśmy niesamowity LED SHOW czyli iluzję światła oraz kina Cinema 7D. Nadwątlone siły regenerowaliśmy odwiedzając liczne punkty gastronomiczne usytuowane na terenie Energylandii.

Wspaniała zabawa, mnóstwo przeżyć, ekstremalna rozrywka i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd.

Podziękowania dla pani Kasi Mazurek oraz pani Jolanty Strzałki za opiekę na wycieczce.

Opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego p. Bozena Majdak

„CHŁOPIEC Z GWIAZD”

W marcu uczniowie klas drugich po raz kolejny odwiedzili Teatr „Banialuka” w Bielsku Białej. Tym razem wzięli udział w przedstawieniu pt. ”Chłopiec z gwiazd”. Bohaterem był chłopiec skupiony na własnej urodzie i rzekomym nieziemskim pochodzeniu, który opuszcza rodzinny dom w poszukiwaniu sławy i pieniędzy. Przez jakiś czas jest idolem, ale niestety sława staje się krótkotrwała i ma wysoką cenę. Kiedy zostaje sam, przypomina sobie, że gdzieś daleko pozostawił kochającą matkę. Wyrusza na jej poszukiwanie…

Spektakl zrealizowany jest z udziałem lalek i aktorów. Zachwycają efekty specjalne , scenograficzne, choreograficzne oraz trzymająca w napięciu muzyka.

Kolejny raz byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu w bielskim teatrze. Nic nie zastąpi kontaktu ze sztuką przez duże „S”.

Renata Cul

 

XVIII Wiosenny Zlot „Czyste Góry” 2016

Jak co roku członkowie SKKT w SP Węgierska Górka wyruszyli na szlak by wziąć udział w XVIII Wiosennym Zlocie Turystyczno – Ekologicznym „Czyste Góry” 2016 organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Głównym celem imprezy – było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy Zlotu mieli do wyboru 5 tras, tym razem prowadzących do Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu. Nasza ekipa pod opieką opiekuna SKKT p. B. Majdak

i p. K. Mazurek wybrała trasę z Wilkowic. Wczesnym rankiem

w sobotę zebraliśmy się na Dworcu PKP by pociągiem o godz.7:07 wyruszyć do celu. Po dojechaniu na miejsce wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Magurkę, by po krótkim odpoczynku zaliczyć następny szczyt Czupel. Wszystko było super, pogoda wspaniała, czas dobry, humory wszystkim dopisywały, a po sesji zdjęciowej na szczycie poszliśmy czerwonym szlakiem dalej. Do Zarzecza, gdzie była meta Zlotu, dotarliśmy z małymi przygodami. Zebraliśmy 7 worków śmieci, niestety za mało, aby zdobyć nagrodę. Natomiast sukcesem mogą poszczycić się uczestnicy Zlotu w indywidualnych konkursach:

  • w krajoznawczym konkursie powiatowym - I miejsce KACPER HOLICZ
  • w ekologicznym konkursie powiatowym – I miejsce DOMINIKA MAZUREK

Bożena Majdak

Ferie z filmem

23 lutego (w czasie ferii zimowych) 40-oro chętnych z naszej szkoły z klas 4-6 pod opieką nauczycieli wybrało się na wycieczkę do galerii "Gemini" w Bielsku Białej. Głównym punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City. Film animowany pt: "Zwierzogród" okazał się świetną rozrywką, tym bardziej, że na zewnątrz było zimno i padał deszcz. Po seansie mogliśmy zrobić zakupy i spędzić miło czas w KFC przy ulubionych potrawach. Okazuje się, że fajnie można spędzić dzień z koleżankami i kolegami podczas ferii, w atmosferze zabawy i rozrywki. Dziękujemy Panu Jackowi Biłko za zorganizowanie wycieczki oraz Paniom: Anicie Skrzypek i Dorocie Waligórze za opiekę.

Uczestnicy

Ferie w Krakowie

W drugi dzień ferii 16 lutego 2016 r. odbyła się wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, gdzie podziwialiśmy renesansowy dziedziniec z krużgankami oraz Katedrę Wawelską - symbol wiary, dumy

i świetności dawnych czasów. Zobaczyliśmy także kryptę w podziemiach Królewskiej Katedry z grobowcami wieszczów narodowych. Po wyjściu z Katedry udaliśmy się z przewodnikiem do reprezentacyjnych komnat królewskich na Wawelu. Grupa miała także okazję spotkać legendarnego smoka Wawelskiego.

Z Wawelu udaliśmy się zabytkowymi ulicami Krakowa do najmniejszej na świecie Fabryki Cukierków „Ciuciu Cukier Artist” by uczestniczyć w pokazie produkcji cukierków. W trakcie pokazu uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania i za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali nagrodę w postaci dużego lizaka ręcznie robionego.

Po pokazie kontynuowaliśmy spotkanie z historią udając się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza i bez wątpienia Lajkonik. Oczywiście mieliśmy okazje usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem.

Z pewnością nowych wrażeń uczestnikom dostarczyło odkrycie we wnętrzu Sukiennic niesamowitych, maleńkich i trochę większych kolorowych kramików, wypełnionych po brzegi mnóstwem pamiątek: figurek z podobizną wawelskiego smoka, dzwoneczków, dzbanuszków, koszulek z nadrukiem i mnóstwem jeszcze innych drobiazgów. Zwiedzanie zakończyliśmy na ulicy Jagiellońskiej w Collegium Maius, najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wycieczka do Krakowa była doskonałą lekcją historii, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Niektórzy z uczestników byli tu po raz pierwszy, szkoda że ich przygoda z Krakowem była taka krótka, ale mam wrażenie, że kiedyś wrócą, by odkrywać w nim ukryte i nieznane zakątki.

Organizator wycieczki: opiekun SKKT mgr Bożena Majdak