Wycieczki... spotkania...

Nasze wspomnienia z kuligu

26 stycznia klasa II a wybrała się na kulig. Do Żabnicy na Skałkę dojechaliśmy autobusem, a tam już czekały na nas dwa zaprzęgi z saniami. Dzięki ogromnej uprzejmości właścicieli pensjonatu ALASKA i zaangażowaniu naszych wspaniałych rodziców impreza udała się nam na przysłowiową ,,szóstkę ''. A oto jak jedna z naszych klasowych reporterek opisała całe zdarzenie:

Dzisiejszy dzień był niesamowity. Zamiast się uczyć – pojechaliśmy na kulig klasowy. Jechaliśmy dużymi saniami, śpiewaliśmy piosenki, jedliśmy pyszne kiełbaski. Mmm... były pyszne, palce lizać! Wszyscy ulepiliśmy bałwana. Największą frajdę sprawiało mi zjeżdżanie na jabłuszku. Było przy tym dużo pisku, śmiechu i radości. Aż żal było wracać do szkoły! Na długo w mojej pamięci pozostaną wspomnienia z kuligu klasowego! Wiktoria

Lucyna Kurtyka

Ferie w Krakowie

16 lutego 2016r. – wtorek

KOSZT 39 zł (tylko przy 50 osobach)

SKKT w SP Węgierska Górka organizuje w czasie ferii wyjazd do Krakowa

W programie:

• Wzgórze Wawelskie – Katedra Wawelska – Zamek Wawelski - zwiedzanie z przewodnikiem komnat królewskich (godz. 9:40)

• przejście Drogą Królewską

• uczestniczenie w pokazie produkcji cukierków w „Ciuciu Cukier Artist” - najmniejszej na świecie Fabryce Cukierków na ul. Grodzkiej- każdy uczestnik dostaje paczkę cukierków 60 g

• Rynek Główny – Sukiennice – Kościół Mariacki - Wieża Ratuszowa

• dziedziniec Collegium Maius – najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego

• Barbakan, Brama Floriańska

• McDonald’s na ul. Floriańskiej

W CENIE: przejazd, wstęp na Zamek Królewski - zwiedzanie komnat + przewodnik, udział w pokazie produkcji cukierków

Powrót ok. 18 - 18:40

ZAPISY – opiekun SKKT p. mgr Bożena Majdak

W baśniowym Żywcu

24 listopada po raz kolejny byliśmy gośćmi Wrocławskiego Teatru Edukacyjnego w Miejskim Domu Kultury w Żywcu. Tym razem udaliśmy się w podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. Spektakl składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa woda” i „Złota kaczka” zabrał nas w świat, w którym każdy mógł sobie odpowiedzieć na pytanie: co w życiu jest najważniejsze i co jest miarą prawdziwego człowieka?

Dobre serce Szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą, kiedy tego najbardziej potrzebuje. Syn zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy. A ubogi rzemieślnik odrzuca majątek dlatego, że nie może się nim z nikim dzielić. W zamian otrzymuje zwykłe, ale szczęśliwe życie.

Bohaterowie tego przedstawienia wystawiani są na ciężką próbę, ale wychodzą z niej zwycięsko, bo wiedzą co w życiu jest najważniejsze: miłość, uczciwość, życzliwość i pomoc potrzebującym.

Spektakl bardzo się nam podobał również dlatego, że obejrzeliśmy różne formy teatralne, przepiękne lalki, barwne kostiumy i inne atrakcje przygotowane przez aktorów i autorów przedstawienia.

Renata Cul

WARSZTATY TANECZNE W SZKOLE TAŃCA SWING w Żywcu

W sobotę - 31 października - wszyscy  miłośnicy tańca z naszej szkoły mieli okazję pogłębiać  swoje umiejętności taneczne w SWINGU. Warsztaty poprowadził Pan Michał Stasica, trener i sędzia tańca towarzyskiego. Podczas specjalnie dla nas zorganizowanych zajęć, uczyliśmy się nowych układów choreograficznych, doskonaliliśmy technikę tańca i ... oczywiście świetnie się bawiliśmy! Miło i przyjemnie spędziliśmy czas w szkole, a przy tym dużo się nauczyliśmy. Chcielibyśmy tam jeszcze kiedyś wrócić!

Lucyna Kurtyka

 

Wycieczka - Park Etnograficzny w Ślemieniu

24 października, w sobotę SKKT SP w Węgierskiej Górce zorganizowało wyjazd do Parku Etnograficznego – Skansenu w Ślemieniu. Bilety wstępu otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Żywcu w nagrodę za aktywnie działające koło turystyczno - krajoznawcze w powiecie. Pozostało tylko wybrać termin wycieczki, zgłosić grupę, aby czekał na nas przewodnik i zorganizować transport.

W sobotę 24 października 30 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Majdak

i Katarzyny Mazurek wyruszyło do Ślemienia poznawać DZIEDZICTWO KULTUROWE Żywiecczyzny.

Zwiedziliśmy kilkanaście obiektów- chałup, w które na nowo została tchnięta wyjątkowa dusza. Wnętrza urządzono tak, że wspaniale zobrazowały wszelkie aspekty życia górali, zarówno tych biednych jak i bogatych. Zwiedziliśmy kuźnię, zapoznaliśmy się nie tylko z obowiązkami kowala, ale także z jego usługami dentystycznymi. Odwiedziliśmy małomiasteczkową aptekę, dla kontrastu „chałupę zielarki” a także poznaliśmy sposoby leczenia praktykowane przez wiejską zielarkę zwaną „babką”. Zobaczyliśmy także XIX wieczną zagrodę. Wizytę w Skansenie zakończyliśmy w sklepiku z pamiątkami działającym na terenie parku.

Pogoda nam dopisała, uśmiechy gościły na wszystkich buźkach więc na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do McDonalda…. ku uciesze wszystkich uczestników.

Opiekun SKKT mgr B. Majdak