Przykłady dobrej praktyki

Kto Ty jesteś?

Wrzesień i październik w naszej szkole, prócz kolorów jesieni, biało - czerwony. A to wszystko w ramach prac nad projektem "Szkoła Młodych Patriotów". Rozważając dzisiejsze rozumienie patriotyzmu i miłości do kraju, z którego pochodzimy, dzieci i młodzież stworzyły, pełen serc, Kodeks Młodego Polaka - świadomego, radosnego i wrażliwego.

A więc z tym patriotyzmem u młodych chyba nie jest tak źle?

Nasz Kodeks postaw patriotycznych

Katarzyna Gaweł - Biegun

Ankietowaliśmy...

Mieszkańcy naszej miejscowości zostali zaatakowani serią pytań o patriotyzmie, które zadawali uczniowie z klasy 7b i 3b gimnazjum. W ramach projektu Szkoła Młodych Patriotów przeprowadzali sondaż składający się z 8 pytań. Zdecydowana większość podeszła do uczniów z otwartością, a teraz czeka nas podsumowanie.

Ula Figura

Cztery Żywioły i Gang Słodziaków

Kilka dni temu uczniowie klasy IIIB postanowili przygotować przedstawienie pt. "Cztery Żywioły". Sami wybrali sobie role, przygotowali stroje, ćwiczyli poprawną dykcję i poruszanie się na scenie. Teraz już nikt w naszej klasie nie boi się mówić do mikrofonu:) Dodatkową atrakcją przedstawienia były Słodziaki. Ich postacie również pojawiły się na scenie. Pomysł wykorzystania Słodziaków powstał w odniesieniu do konkursu organizowanego pod hasłem "Szkolne przygody Słodziaków". Nadmienić należy, że do konkursu przystąpiły wszystkie klasy I-III, a głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania . Przedstawienie zaprezentowaliśmy wczoraj naszym szkolnym „zerówkowiczom”. A jak nam poszło? Zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Lucyna Kurtyka

Niech Cię szlak harcerski prowadzi

W dniach 5-7.10.2018 nasza szkoła gościła harcerzy z hufca ZHP Węgierska Górka. Spotkali się oni na Rajdzie Górskim "Niech Cię szlak harcerski prowadzi."

Wspaniałą przygodę przeżyło blisko 500 dzieci, które brały udział w grach terenowych, konkursach kulinarnych, festiwalu piosenki, przeglądzie scen ekologicznych i wielu ciekawych przedsięwzięciach.

Ula Figura

BRZEGI SOŁY

Klasy 1-3 odwiedził kolejny gość. Tym razem pan Wojciech prowadził ciekawe warsztaty ekologiczne pt. "Brzegi Soły" w ramach projektu pn. "Zagospodarowanie brzegów rzeki Soły oraz potoku Żabniczka trasami przyrodniczo - ekologiczno - dydaktycznymi". Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, dziękujemy.

Kamila Pawlus