Przykłady dobrej praktyki

Wielopokoleniowy dom:)

Rodzinne zbijanie budek dla ptaków, to kolejne zajęcia w ramach projektu „Wielopokoleniowy dom".

Tego nikt się nie spodziewał. Zajęcia z budowania budek dla ptaków zgromadziły taką ekipę, że sala techniki ledwo ją pomieściła. Zbudowano 34 budki z desek przygotowanych przez prowadzącego - pana Michała Figurę. A tata jednej z uczennic (miłośnik zwierząt i właściciel sklepu zoologicznego) obiecał nagrodę dla każdego, kto powiesi budkę i prześle nam jej zdjęcie. Czekamy więc na fotki na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kamila Pawlus

Mali ratownicy

Wczoraj uczniowie klas trzecich poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobyli niezbędną wiedzę dotyczącą prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Wszyscy przeszli praktyczne przeszkolenie jak należy sprawdzać u człowieka przytomność i oddech, jak wykonać masaż serca. Być może w przyszłości ta wiedza pomoże im pokonać niepewność i strach w sytuacjach zagrożenia, a w konsekwencji przyczyni się do uratowania komuś życia.

Lucyna Kurtyka

Makulatura 2019

Zbiórka makulatury zakończona! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział.

Nagrodą dla uczniów klas IV – VIII i gimnazjum był udział w wycieczce na Giełdę Minerałów w Sosnowcu oraz punkty z zachowania.

W klasach I-III przewidziano nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na apelu szkolnym.

Naszymi rekordzistami - przynieśli ponad 100 kilogramów makulatury - w tym roku są: Wiktoria Tirak, Justyna Kolasa, Maciej Juraszek, Wiktor Kurowski, Wiktoria Zyzak, Zofia Gluza, Antoni Waligóra, Wiktor Nowak, Franciszek Smolicki, Paulina Bieś, Aleksandra Kalinowska i Iga Kurowska. Zostaną oni specjalnie uhonorowani na apelu szkolnym.

Rywalizacją klasową tym razem wygrali uczniowie z IV a i V b. Czeka na nich nagroda niespodzianka:)

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za zaangażowanie!

J. Lubos, U. Kuta

Z jajem w tle:)

Kolejne warsztaty za nami, bardzo się cieszymy, że tak wiele osób nas odwiedza i chętnie uczy się czegoś nowego. Tym razem dekorowaliśmy jajka techniką decoupage, żeby nasze koszyki wielkanocne wyglądały pięknie i nowocześnie. A oto efekty naszych działań...

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Kamila Pawlus

Wielopokoleniowy dom

Kolejne działania w ramach projektu wielopokoleniowy dom. Tym razem zorganizowaliśmy warsztaty z szycia na maszynie i nie tylko... W bardzo miłej atmosferze tworzyliśmy świąteczne kurki i króliki. Oto efekty...

Kamila Pawlus

Więcej artykułów…