Przykłady dobrej praktyki

Mikołajki 2017

Oj, wiele grzecznych dzieci musiał odwiedzić, w tym roku święty Mikołaj. W tym słodkim obowiązku pomagali mu nasi uczniowie. Najpierw spotkali się z dziećmi niepełnosprawnymi w Melaxie, potem z uczniami naszej szkoły, a wreszcie z maluchami z terenu gminy. Dziękujemy Ośrodkowi Promocji Gminy za zaangażowanie nas w tak pogodne przedsięwzięcie.

Urszula Figura

Edukacja dla bezpieczeństwa

Klasy III gimnazjum odwiedziły OSP w Węgierskiej Górce. Dziękujemy strażakom za pouczającą lekcję o zagrożeniach pożarowych.

Kamila Pawlus

Pierwszaki uczą się programowania

Składanie zestawu klocków Lego sprawia nam radość. Pierwsze zbudowane przez nas roboty sami programujemy świetnie się przy tym bawiąc. Niecierpliwie czekamy na następne zajęcia.

Klasa Ib

Edukacja zdrowotna w kl. I-III w roku szkolnym 2017/ 2018

Mija kolejny rok szkolny w którym to uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskich programach profilaktyczno-zdrowotnych „Doskonałe mleko”, „Owoce w szkole”.

W ramach programu „Owoce w szkole” zostały przeprowadzone przez wychowawców klas młodszych lekcje dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowia, utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymywało jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Były to świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), oraz soki warzywno-owocowe. Dzięki Programowi „Doskonale mleko” uczniowie otrzymywali świeże pożywne mleko w kartonikach ze słomkami. Wypity kartonik mleka w szkole w ciągu dnia zapewniał dzieciom zdrowie, ułatwiał naukę i dodawał energii. Nauczycielki w klasach I-III prowadziły w swoich klasach zajęcia o tematyce zdrowotnej wynikające z programu nauczania. Uczniowie kształtowali postawy prozdrowotne, wzbogacali wiedzę z dziedziny zdrowia, przyswajali prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne. Wiedzą, jak dbać o czystość swojego otoczenia, jak unikać hałasu, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw. Rozumieją potrzebę snu i odpoczynku oraz dbania o swój wygląd.

Izabela Sobel

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

21 kwietnia (2017) w piątek pani Bożena Majdak przeprowadziła pierwsze zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla uczniów z klasy VIa.

Zajęcia prowadzone były na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym w formie zestawów do robotyki. Uczniowie chętnie podejmowali się wyznaczonych zadań, zbudowali swojego pierwszego robota z klocków LEGO. Uczestnicy zajęć rozpoczęli także swoją przygodę z programowaniem robota AV3 w języku NXC na tablecie i komputerze. Zapoznali się ze zmiennymi, czujnikami dźwięku i koloru. Na następnych zajęciach poznają emocjonujący świat programowania.

Dzięki tym zajęciom uczniowie będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu informatyki, a także będą mieli możliwość wykazania się kreatywnością i umiejętnością analitycznego myślenia oraz zapoznają się z podstawami algorytmów.

Bożena Majdak