XVIII DIECEZJALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ im. Małgorzaty Papiurek

W dniach 16-17 marca odbyły się eliminacje XVIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, na szczeblu diecezjalnym. W przesłuchaniach, które odbyły się w Domu Kultury w Hałcnowie, wzięło udział ponad 1000 dzieci z około 100 jednostek z całej diecezji, które zdobyły pierwsze miejsca na szczeblu parafialnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a w składzie: Martyna Cabaj, Zuzia Dziedzic, Tosia Talik, Asia Jurasz, Wiktoria Koźlik, Ksawery Adamczyk, Michał Figura, Oliwier Jafernik, oraz Bruno Jurasz uczeń klasy III b.

Bruno Jurasz w kategorii soliści zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze z klasy trzeciej, a uczniom klasy drugiej dziękujemy za udany występ .

Wychowawcy klas II a i III b

DOKĄD TERAZ?

Z przyjemnością ogłaszamy, że Szkolna Grupa Teatralna Maska po raz kolejny "dała radę". 22 marca wzięliśmy udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Teatralnych Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych PROSCENIUM w Siemianowickim Centrum Kultury. Poziom, jak to określiło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, co jednak nie przestraszyło naszych dzielnych aktorów - amatorów. Ostatecznie zajęliśmy I miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za Nas kciuki.

Kamila Pawlus

Wieczorowy zawrót głowy

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego "Wieczorowy zawrót głowy" w Zespole Szkół Budwlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu. Konkurs zgromadził wiele miłośników sztuki fryzjerskiej zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jury oceniało fryzury i makijaż w wielu kategoriach. Aleksandra Kalinowska, Aleksandra Kurowska, Justyna Kolasa, Wiktoria Rozmus stylizowały swoje modelki, czyli Kingę Wolny, Gabrysię Dziedzic, Aleksandrę Worek i Emilię Foerster w kategorii "Postacie z bajek Disneya". Makijaż wykonały natomiast Marysia Strzałka i Paulina Chwil. Nasza reprezentantka Aleksandra Kalinowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Kamila Pawlus

Pierwsze koty za płoty

Cieszy nas fakt, że uczennice klas pierwszych, które wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym o tematyce świątecznej, również poradziły sobie wspaniale. Uczennica klasy Ia Milenka Mazurkiewicz zdobyła w kategorii klas I-III Nagrodę, a Amelka Tirak, uczennica klasy Ib Wyróżnienie. Bardzo serdecznie im gratulujemy, nie tylko talentu, ale również odwagi!

Renata Czech

Serdecznie dziękujemy Rodzicom laureatek za udostępnienie zdjęć!

Wielkanoc w tradycji naszych przodków

7 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu 6 uczniów klas V- VII i gimnazjum wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach imprezy „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” .Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, których temat związany był z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy. Jury konkursu - spośród 214 prac - przyznało nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych.

Nasi uczniowie wypadli wspaniale:

w kategorii kl. IV-VI

PAULINA BIEŚ – N A G R O D A

WIKTORIA TIRAK - WYRÓŻNIENIE

w kategorii kl. VII – gimnazjum

ZUZA KUBIESA - N A G R O D A

POLA KUBIESA - WYRÓŻNIENIE

JULKA BOGDAŁ - WYRÓŻNIENIE

G R A T U L A C J E ! ! !

mgr Bożena Majdak