Sukces młodych geografów

Sukcesem dla uczniów naszej szkoły zakończył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Laureatem tegorocznego konkursu został uczeń klasy VII b Szymon Golec, a finalistką uczennica również z klasy VII b Anna Pawlus.

Konkurs polega na rozwiązywaniu testu pisemnego wielozadaniowego. Opiera się na materiałach źródłowych graficznych takich jak mapa, wykres, schemat, rysunek oraz statystycznych i tekstowych. Ponadto do każdego z trzech etapów obowiązywała literatura dodatkowa, która stanowiła rozszerzenie treści podstawy programowej. Stopień trzeci jak jednomyślnie stwierdzili uczniowie był trudny, między innymi ze względu na zakres materiału, który obejmował klasę ósmą. Mieli więc sporo pracy w czasie ferii zimowych.

Szymon wykazał się dużymi umiejętnościami i szeroką wiedzą geograficzną, dzięki którym uzyskał tytuł laureata. Podobnie Ania, która została finalistką. Cieszymy się z ich sukcesów i życzymy dalszych już w klasie ósmej.

Jolanta Lubos

A co o konkursie sądzi jego uczestniczka?

W konkursie z geografii wzięłam udział nie myśląc zbytnio o tym, czy coś szczególnego osiągnę, tym bardziej, że widziałam na ćwiczeniach przed etapem szkolnym poziom wiedzy ósmoklasistów. Nie liczyłam na to, że przejdę dalej. Kiedy dowiedziałam się, że przeszłam etap szkolny, bardzo się ucieszyłam, bo ten konkurs sprawił mi trochę trudności. Byłam naprawdę bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Rejonowy był jak dla mnie o wiele łatwiejszy, a pytania bardziej mi odpowiadały i były na tematy, którymi się interesuję. Gdy dowiedziałam się, że przeszłam jeszcze dalej, pomyślałam, że nie muszę mieć nie wiadomo ile punktów, bo to i tak wielkie osiągnięcie dostać się tak daleko. Po ostatnim etapie - wojewódzkim - który był dla mnie najtrudniejszym że wszystkich etapów, naprawdę nie myślałam, że zostanę choćby finalistką i uzyskam 30% punktów. Kiedy mama otrzymała telefon od Pana Dyrektora, że zdobyłam 36 punktów na 60, bardzo się ucieszyłam. Szybko przeliczyłam, ile to procent. Było równo 60%. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z takiego osiągnięcia. Gratuluję mojemu koledze jeszcze lepszego wyniku - ponad 90% punktów i tytułu Laureata :)

Anna Pawlus

One Voice

Lubisz śpiewać? Interesują Cię piosenki w różnych językach? Zapraszamy Cię na

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

dla Dzieci i Młodzieży Szkoły Podstawowej oraz Uczniów Gimnazjum

One Voice

Kiedy? 29 marca 2019 r. godz. 9.00

Gdzie? Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce

Więcej informacji znajduje się na plakacie oraz w regulaminie konkursu.

Klauzula RODO

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 25 stycznia uczennica naszej szkoły Wiktoria Supłat reprezentowała naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu oraz stowarzyszenie dla promocji i rozwoju „Z Kopernikiem w XXI wiek”. Wiktoria zaśpiewała dwie piosenki: „Noel” i „Moonlight”. W piątek odbyły się przesłuchania uczniów zgłoszonych do konkursu, po ocenie wszystkich uczestników, jury podało imiona i nazwiska osób, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Uroczysta gala, na którą została zaproszona nasza uczennica wraz z opiekunem odbyła się w sobotę o godz.10.00, podczas, której uczestnicy po raz drugi wykonywali swoje utwory. Po naradzie jury zostały ogłoszone końcowe wyniki. Wielka była nasz radość, kiedy usłyszeliśmy, że Wiktoria zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Udział w takim konkursie dał nam możliwość porównania umiejętności lingwistycznych i wokalnych z innymi co wpłynie zapewne pozytywnie na motywację uczniów do dalszej nauki języków obcych, choćby poprzez śpiewanie piosenek w obcych językach.

Dorota Waligóra

Przegląd kolęd i pieśni zimowych w języku angielskim i niemieckim

W ubiegły wtorek, tj. 15 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w "Przeglądzie Kolęd i Pieśni Zimowych w Języku Angielskim i Niemieckim", który odbył się w Żabnicy. I tak oto Amelka Tirak w duecie z Brunem Juraszem wyśpiewali piosenką "Little Drummer Boy" pierwsze miejsce. Również Pierwsze miejsce w kategorii uczniów starszych zajęła Wiktoria Supłat, a Martyna Pietras wraz z Amelią Rąb wywalczyły miejsce drugie. Pięknie i oryginalnie zaprezentowały się również dwa niemieckojęzyczne duety: Iga Kurowska i Gabriela Dziedzic oraz Miłosz Biegun i Patryk Sołtysek. Otrzymali oni nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Gratulujemy!

Katarzyna Biegun

A tak zaprezentowali się najmłodsi:)

Konkurs matematyczny

W dniu 07. 11. 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny: Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus. Wzięło w nim udział 70 uczniów z klas III-VIII oraz III gimnazjum. Po otrzymaniu wyników okazało się, że mamy w szkole wielu zdolnych matematyków, bo aż 22 zostało Laureatami od I do V stopnia (czyli uzyskało wynik od 80 – 100 pkt. -100%.). Najlepszym w szkole okazał się uczeń z klasy III b Bartłomiej Kryczka, który został Laureatem I stopnia z wyróżnieniem - zdobył maksymalną ilość punktów -100. Laureatami I stopnia, którzy uzyskali 96/100 pkt. zostali: Anna Jabłońska z kl. V a oraz Grzegorz Marszałek z kl. VI b. Gratulacje!

Opiekun konkursu: Magdalena Bürger

Więcej artykułów…