„KALEJDOSKOP TALENTÓW. JESIEŃ 2018”

W XIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI „KALEJDOSKOP TALENTÓW. JESIEŃ 2018” 3-5 LISTOPADA 2018 ROKU, ŻYWIEC, POLSKA w kategorii malarstwo uczennice naszej szkoły zostały laureatkami. Pola Kubiesa i Paulina Bieś zajęły ex aequo I miejsce.  W konkursie zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności malując przez 3 godziny studium natury na formacie A-2. Pokazały się z jak najlepszej strony zarówno w pracy wykonanej na miejscu jak i tej wykonanej w szkole, którą należało dołączyć.

Dziewczyny odebrały statuetki laureata oraz dyplomy na Wielkiej Gali podsumowującej Festiwal w poniedziałek 5 listopada 2018 roku. Gratulacje!

Bożena Majdak

BRAWA DLA ZAPLĄTANYCH W TAŃCU!

Całkiem niedawno, bo 3 listopada, na scenie MCK w Żywcu wystąpiły nasze dwa zespoły taneczne. Młodzi pasjonaci tańca reprezentowali naszą szkołę w XVII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości ,,Kalejdoskop Talentów. Jesień 2018’’. Trud, dyscyplina i wysiłek, ale również satysfakcja i radość tworzenia zaowocowały osiągnięciami. Jeden z zespołów zdobył wyróżnienie, a drugi został laureatem III miejsca. Dla nas to super nagrody i jesteśmy z nich dumni.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA WSPARCIE! POTRZEBOWALIŚMY WAS!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

Lucyna Kurtyka

Szkolny konkurs „Kartka pocztowa dla Ojczyzny”

Szkolny konkurs

„Kartka pocztowa dla Ojczyzny”

1. Cele konkursu:

• wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju ich zdolności plastycznych i literackich,

• kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych,

• promowanie twórczości plastycznej uczestników konkursu,

• uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

2. Adresaci:

• wszyscy uczniowie klas IV - VIII.

3. Zasady przygotowania pracy:

• praca powinna nawiązywać do tematyki obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,

• należy wykonać ją w formacie 11 cm x 15 cm (wielkość tradycyjnej pocztówki),

• awers pracy powinien nawiązywać na przykład do: wydarzeń historycznych, piękna krajobrazów ojczystych, urodzin Ojczyzny itp.,

• rewers pracy należy rozrysować tak, jak tradycyjną pocztówkę, z lewej strony powinny znaleźć się życzenia dla Niepodległej (ich forma jest dowolna), z prawej strony trzeba narysować znaczek pocztowy, a w danych adresowych należy wpisać tylko słowo „Ojczyzna”,

• technika wykonania: rysunek, malarstwo, wyklejanka - "technika płaska", z wyłączeniem grafiki komputerowej,

• kartkę pocztową należy wykonać samodzielnie.

4. Terminy:

• każdy uczeń w klasie przygotowuje swoją własną pocztówkę,

• prace należy oddawać do swojego nauczyciela języka polskiego do 30 października,

• ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas obchodów Święta Niepodległości.

Sukcesy, sukcesy, sukcesy...

Rok szkolny powoli dobiega końca. Od początku uczniowie brali udział w licznych konkursach i zawodach, w których osiągnęli wiele sukcesów.

Szczegóły znajdują się TUTAJ

Sukces Oli

21 kwietnia zostało rozstrzygnięte VI Dyktando Gwarowe im. Renaty Madejczyk. Uczennica trzeciej klasy gimnazjum - Aleksandra Worek - zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy uczennicy, bo to nie pierwszy sukces Oli w tej dziedzinie!

Anita Skrzypek

Więcej informacji znajduje się TUTAJ