MOJA PASJA

Każdy z nas ma jakąś pasję. Naszą jest taniec. Wytrwale trenujemy również i po to, aby zdobywać sukcesy. Dzisiaj na scenie MCK w Żywcu wystąpiła formacja ZAPLĄTANI W TAŃCU. Młodzi tancerze zatańczyli najlepiej jak tylko potrafią. Cieszymy się z efektów, bo zostali laureatami konkursu ,,Moja Pasja ‘’ zdobywając III miejsce.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Lucyna Kurtyka

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIECIE

10 kwietnia br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu uczniowie z klasy pierwszej, piątej, szóstej i siódmej reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach imprezy „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” Uczniowie po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych , samodzielnie wykonali prace konkursowe, których tematem były obrzędy i tradycje związane z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy na Żywiecczyźnie. Jury konkursu spośród 129 prac przyznało nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych.

NASI UCZNIOWIE WYPADLI WSPANIALE:

W kategorii klas I-III

HANIA BIEGUN – NAGRODA

AMELKA KUDZIA – WYRÓŻNIENIE

w kategorii kl. IV-VI

ANTEK WALIGÓRA z kl. V - N A G R O D A

MARYSIA TALIK z kl.VI - N A G R O D A

w kategorii kl. VII – gimnazjum

PAULINA BIEŚ z kl. VII – N A G R O D A

KAMILA PIGOŃ Z KL. VII - N A G R O D A

Bożena Majdak

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28.03.2019r. odbył się Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szkole Podstawowej w Ciścu. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Konior klasa 2b (najmłodszy uczestnik), Maksymilian Konior klasa 6b, Amelia Rąb klasa 8b oraz Dominika Mazurek klasa 3a Gimnazjum. Poziom był bardzo wyrównany i tylko niewielka różnica punktów decydowała o zwycięstwie. Niestety naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu. Pomimo tego gratulujemy odwagi, chęci i dużej wiedzy, jaką wykazali się uczestnicy.

Kamila Pawlus

Sukces młodych geografów

Sukcesem dla uczniów naszej szkoły zakończył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Laureatem tegorocznego konkursu został uczeń klasy VII b Szymon Golec, a finalistką uczennica również z klasy VII b Anna Pawlus.

Konkurs polega na rozwiązywaniu testu pisemnego wielozadaniowego. Opiera się na materiałach źródłowych graficznych takich jak mapa, wykres, schemat, rysunek oraz statystycznych i tekstowych. Ponadto do każdego z trzech etapów obowiązywała literatura dodatkowa, która stanowiła rozszerzenie treści podstawy programowej. Stopień trzeci jak jednomyślnie stwierdzili uczniowie był trudny, między innymi ze względu na zakres materiału, który obejmował klasę ósmą. Mieli więc sporo pracy w czasie ferii zimowych.

Szymon wykazał się dużymi umiejętnościami i szeroką wiedzą geograficzną, dzięki którym uzyskał tytuł laureata. Podobnie Ania, która została finalistką. Cieszymy się z ich sukcesów i życzymy dalszych już w klasie ósmej.

Jolanta Lubos

A co o konkursie sądzi jego uczestniczka?

W konkursie z geografii wzięłam udział nie myśląc zbytnio o tym, czy coś szczególnego osiągnę, tym bardziej, że widziałam na ćwiczeniach przed etapem szkolnym poziom wiedzy ósmoklasistów. Nie liczyłam na to, że przejdę dalej. Kiedy dowiedziałam się, że przeszłam etap szkolny, bardzo się ucieszyłam, bo ten konkurs sprawił mi trochę trudności. Byłam naprawdę bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Rejonowy był jak dla mnie o wiele łatwiejszy, a pytania bardziej mi odpowiadały i były na tematy, którymi się interesuję. Gdy dowiedziałam się, że przeszłam jeszcze dalej, pomyślałam, że nie muszę mieć nie wiadomo ile punktów, bo to i tak wielkie osiągnięcie dostać się tak daleko. Po ostatnim etapie - wojewódzkim - który był dla mnie najtrudniejszym że wszystkich etapów, naprawdę nie myślałam, że zostanę choćby finalistką i uzyskam 30% punktów. Kiedy mama otrzymała telefon od Pana Dyrektora, że zdobyłam 36 punktów na 60, bardzo się ucieszyłam. Szybko przeliczyłam, ile to procent. Było równo 60%. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z takiego osiągnięcia. Gratuluję mojemu koledze jeszcze lepszego wyniku - ponad 90% punktów i tytułu Laureata :)

Anna Pawlus

One Voice

Lubisz śpiewać? Interesują Cię piosenki w różnych językach? Zapraszamy Cię na

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

dla Dzieci i Młodzieży Szkoły Podstawowej oraz Uczniów Gimnazjum

One Voice

Kiedy? 29 marca 2019 r. godz. 9.00

Gdzie? Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce

Więcej informacji znajduje się na plakacie oraz w regulaminie konkursu.

Klauzula RODO

Więcej artykułów…