Gratulacje dziewczęta!

W dniu 22 maja 2018 w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbył się konkurs pt. „Przygoda z przyrodą”. Wzięły w nim udział uczennice z naszej szkoły: Jolanta Krzus i Martyna Nowak. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym był test pisemny o ochronie środowiska. Po zakończeniu tego etapu uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Nasze uczennice przeszły do następnego etapu (ustnego), gdzie zdobyły:

Jolanta Krzus I miejsce

Martyna Nowak IV miejsce

Laureatki otrzymały nagrody rzeczowe:

Jola – zestaw stereo z CD

Martyna – kamerkę sportową.

Jolanta Krzus, Martyna Nowak

Lekkoatletyczne zmagania

Zakończenie sezonu lekkoatletycznego w naszej szkole nie był po naszej myśli.

Termin półfinału wojewódzkiego z czwórboju lekkoatletycznego przypadł na dzień kiedy to nasze sportsmenki z VI i VII klasy były na szkolnej wycieczce. Mimo to nie poddaliśmy się! Decyzja zapadła, na zawody pojedzie nowy młodszy skład.

Pierwsze "koty za płoty" dla uczennic klas IV i V, nie obyły się bez ogromnego stresu i zarazem pięknej walki. Tym bardziej jesteśmy z nich dumni, że mimo tak krótkiego czasu na przygotowanie, nie poddały się, odnajdując sportowego ducha walki i pokazując tym samym, że w naszej szkole rośnie ogromny potencjał na przyszły rok!

W zawodach brały udział:

1. Majdak Wiktoria

2. Semla Wiktoria

3. Pawlus Wiktoria

4. Duraj Oliwia

5. Czech Katarzyna

6. Kuś Zuzanna

7. Rejman Natalia

Ogromne gratulacje dla młodszych stażem za piękną rywalizację jak i dla uczennic klas VI, dzięki którym kolejny raz nasza szkoła dostała się na półfinały wojewódzkie.

mgr Justyna Dyrlaga.

JEDEN Z DWUNASTU

CELE KONKURSU

  • Rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych.
  • Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów.
  • Przygotowanie do wystąpień przed publicznością.
  • Stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji.

REGULAMIN Gminnego KONKURSU MATEMATYCZNEGO

„JEDEN Z DWUNASTU’’

  • Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce.
  • Konkurs odbędzie się 11.06.2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce.
  • W konkursie startuje po trzech uczniów z każdej szkoły w naszej gminie (wyboru uczniów dokonują nauczyciele uczący w danej szkole np. w drodze wewnątrzszkolnych eliminacji).
  • Konkurs jest wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Każdy uczestnik konkursu odpowiada na proste pytania, które są tak sformułowane, aby odpowiedź na nie mogła być szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń (liczy się oczywiście pierwsza odpowiedź). Ponadto zapraszamy uczniów z danej szkoły w charakterze publiczności.
  • Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będzie czuwała komisja w składzie:

- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce – p. Piotr Bryś

- nauczyciel matematyki p. Irena Bryś oraz p. Magdalena Burger

- jedna osoba powołana z nauczycieli opiekunów poszczególnych grup

Konkurs składa się z trzech etapów.

I etap konkursu

Dla każdego zawodnika przygotowane są trzy pytania. Uczniowie odpowiadają według wylosowanej kolejności – czas na odpowiedź na jedno pytanie – 10 sekund. Jeśli uczeń błędnie odpowie lub nie udzieli odpowiedzi na dwa pytania, kończy udział w konkursie.

II etap konkursu

Zawodnicy odpowiadają na pytania, podobnie jak w etapie pierwszym – czas na odpowiedź na jedno pytanie – 10 sekund. Każdy uczestnik ma trzy szanse, symbolizowane przez kuleczki , przy błędnej odpowiedzi traci jedną. Drugi etap trwa do chwili, gdy w grze zostaje trzech uczniów , to znaczy takich, którzy mają co najmniej jedną kulkę.

III etap konkursu

Każdy z zawodników ma nowe trzy szanse , symbolizowane przez kuleczki. Prowadzący konkurs zadaje pytanie, a zawodnicy sygnalizują podniesieniem ręki chęć udzielenia odpowiedzi. Na pytanie odpowiada uczeń, który zgłosił gotowość jako pierwszy (wyznaczony z publiczności uczeń czuwa nad sprawiedliwym wyborem). Limitujemy czas na odpowiedź: 20 sekund. Za poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt, za błędną lub jej brak– traci szansę – kuleczkę. Gdy zawodnik udzieli trzech poprawnych odpowiedzi, wyznacza następnego odpowiadającego. Po stracie wszystkich kuleczek , uczeń kończy udział w konkursie.

Wygrywa ten uczeń, który uzyska największą liczbę punktów. Gdy kończą się pytania, wygrywa ten z uczestników, który uzyska największą liczbę punktów.

W przypadku gdy uczestnicy zdobędą jednakową liczbę punktów przewiduje się przyznanie miejsc ex aequo.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy za udział, natomiast laureat i dwóch finalistów (uczestnicy III etapu) nagrody i dyplomy.

Zakres materiału obowiązujący na konkursie: matematyka na poziomie 7 klasy szkoły podstawowej

i II klasy gimnazjum .

Wszelkie informacje oraz zgłoszenia startujących w konkursie (do 04.06.2018 r.) można uzyskać pod numerem 338641417

Węgierska Górka 21.05.2018 r.

Kangur Matematyczny 2018

Jak co roku 15.03.2018 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Łącznie naszą szkołę reprezentowało 78 uczestników w 5 różnych kategoriach :

Żaczek klasy II

Maluch klasy III i IV

Beniamin klasy V i VI

Kadet klasy VII i II gimnazjum

Junior klasy III gimnazjum

Z przyjemnością informujemy że aż 6 z nich uzyskało zaszczytny tytuł "wyróżniony" A są to :

Jurasz Bruno

Sokół Mikołaj

Michalska Klaudia

Sokół Weronika

Olejnik Nina

Marszałek Grzegorz

Jabłoński Krzysztof

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Irena Bryś

Cyberprzestrzeń według Adriana

Uczeń klasy trzeciej gimnazjalnej Adrian Tetłak wziął udział w Konkursie informatyczno- językowym o cyberprzestrzeni. Swoją prezentacją wywalczył trzecie miejsce. GRATULUJEMY.

Urszula Figura

Więcej artykułów…