Powiatowy Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie po Beskidzku"

Jak co roku w grudniu 2016 r. Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowało cykl imprez "Boże Narodzenie po Beskidzku ", którego celem było zachęcenie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami oraz obrzędami związanymi z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie, a także zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. Najlepsze prace w konkursie plastycznym zostały nagrodzone. Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

Pola KUBIESA oraz Jola KRZUS z kl. VI, natomiast z klas młodszych Zuzia Krzus i Kuba Hazuka.

G R A T U L U J E M Y !

mgr B. Majdak

Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…

Już wkrótce poczujemy magię tej nocy, a nasze serca przepełni radość i miłość. I jeśli tylko dobrze wsłuchamy się w nas samych, to gdzieś tam w głębi zapragniemy zmieniać siebie, nasze rodziny i nasze otoczenie na lepsze. To właśnie o tym był konkurs literacki organizowany przez Wydział Kultury Starostwa Powiatowego i Muzeum Miejskie w Żywcu. Wiemy, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży z Żywiecczyzny, dlatego cieszymy się, że aż czworo uczniów naszej szkoły zostało w nim nagrodzonych. Specjalne nagrody literackie otrzymali: Wiktoria Pawlus z klasy IIIA i Patryk Wisła z klasy IIIC, natomiast nagrody literackie przyznano Uli Gawlas i Maciejowi Bogdałowi z klasy IIIC.

Gratulujemy zwycięzcom!

Lucyna Kurtyka

Kalejdoskop Talentów. Jesień 2016

W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Pola Kubiesa z klasy VI i Paulina Bieś z klasy V. W kategorii malarstwo zaprezentowały swoje możliwości plastyczne i pokazały się z jak najlepszej strony podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów” Jesień 2016.

Pola Kubiesa zajęła I miejsce

Paulina Bieś zajęła II miejsce

Konkurs oprócz promocji talentów ma służyć wymianie doświadczeń i nawiązywaniu międzynarodowych znajomości.

Bożena Majdak

I MIEJSCE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM „SKRZYNKA MARZEŃ” DLA NASZEJ SZKOŁY

Uczennica klasy piątej - Natalia Wolny jako autorka pomysłu i reprezentantka wywalczyła dla naszej szkoły I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu „Skrzynka Marzeń” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Sejmiku Śląskiego w Katowicach

W przeddzień wspomnienia Świętego Mikołaja cała klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Katowic, aby wesprzeć swoją koleżankę w finale konkursu. 23 Listopada dowiedzieliśmy się, że skrzynka Natalii Wolny znalazła się w finale konkursu i będzie reprezentować wraz ze szkołą z Żywca subregion południowy województwa śląskiego. 11 finałowych skrzynek zostało wybranych spośród 66, które wzięły udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem w finale wygrywają tylko cztery skrzynki, z czterech subregionów województwa. Natalia pięknie zaprezentowała swoją pracę i opowiedziała o swoich marzeniach dotyczących szkoły, miejscowości i regionu, gdyż każdy reprezentant prezentował swoje dzieło na forum wszystkich uczestników finału (ponad 130 uczestników) w Sali posiedzeń Sejmu Śląskiego. Po prezentacji nastąpiła przerwa i komisja konkursowa udała się na obrady, aby ogłosić ostateczne wyniki, a my skorzystaliśmy z poczęstunku zorganizowanego przez organizatorów. Gdy jury ogłosiło wyniki, w naszej grupie zapanowała ogromna radość, bo zdobyliśmy I miejsce dla naszej szkoły i miejscowości. Tym bardziej, że skrzynka marzeń Natalii nawiązuje do tradycji, charakteru i architektury naszej ziemi. Główną nagrodą jest jednodniowa wycieczka dla całej klasy Natalii ufundowana przez organizatorów konkursu. Zatem nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego prezentu na Mikołaja. Poza tym, wszyscy otrzymaliśmy prezenty w postaci plecaków z niespodzianką w środku. Dziękujemy naszej koleżance Natalii, która pod kierunkiem swojego opiekuna z zajęć technicznych Pana Jacka Biłko, przy wydatnym udziale swojego taty, przy fizycznym i duchowym wsparciu mamy oraz wychowawczyni Pani Doroty Waligóry, osiągnęła ogromny sukces i rozsławiła imię naszej szkoły i miejscowości. O wycieczce – głównej nagrodzie, napiszemy po jej realizacji, a więc na przełomie marca i kwietnia.

Klasa 5b

KALEJDOSKOP TALENTÓW. JESIEŃ 2016

Kilka dni temu, a dokładnie 28.10.2016, nasza szkolna grupa taneczna Zaplątani w tańcu 2 po raz pierwszy uczestniczyła w tak dużej imprezie jak Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Kalejdoskop Talentów. Jesień 2016. Oj, sporo się działo w tym dniu, a przecież musieliśmy okiełznać narastające emocje. Już sama próba przed występem, na scenie MCK w Żywcu, była dla nas ekscytującym wydarzeniem. W czasie występu pojawiliśmy się przed publicznością z pięknymi uśmiechami i zatańczyliśmy najlepiej jak potrafimy. Konkurencja była niesamowita. Musieliśmy się zmierzyć z ogromną grupą zespołów tańczących na bardzo wysokim poziomie. Dla nas zdobycie w tym konkursie wyróżnienia to super nagroda! Ponadto równie ważna była dla nas wspaniała atmosfera konkursu, nawiązanie nowych znajomości, podpatrzenie jak robią to inni. Teraz z dodatkową motywacją będziemy doskonalić nasze umiejętności!

Podczas całej imprezy mocno wspierali nas rodzice. DZIĘKUJEMY IM ZA TO!

Lucyna Kurtyka

Nasz występ