Na patriotyczną nutę

7 listopada, jak co roku o tej porze, odbył się szkolny etap Konkursu Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowali się w nim uczniowie w dwóch kategoriach: soliści i zespoły do 6 osób oraz zespoły powyżej 6 osób. Członkowie jury mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wykonań pieśni był bardzo wysoki i wyrównany. Po burzliwych obradach jury postanowiło co następuje:

Kategoria soliści i małe zespoły:

I miejsce ex aequo:

Zofia Piętka kl. IIIa

Bruno Jurasz kl. IIIb

II miejsce ex aequo:

Julia Talik kl. Ia

Julia Żółta kl.Ia

Kategoria duże zespoły:

I miejsce zespół z klasy IIa

II miejsce zespół z klasy Ib

Wszystkim uczestnikom przeglądu serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów na dalszych szczeblach konkursu.

Renata Czech

Sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu 1/2 województwa

Dnia 19 października 2017r. odbył się kolejny etap zawodów w sztafetowych biegach przełajowych. Uczennice naszej szkoły dzielnie rywalizowały w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się w Zabrzegu. Ostatecznie nasza reprezentacja zdobyła VI miejsce. W zawodach brały udział uczennice klas VI i VII:

1. Kamila Pigoń

2. Marta Zawada

3. Julia Gaweł

4. Paulina Słowik

5. Wiktoria Majdak

6. Natalia Wolny

Serdecznie gratulujemy pierwszych wysokich osiągnięć sportowych w tym roku szkolnym.

mgr Justyna Dyrlaga

Rajd "Czyste Góry 2017"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Jesiennym Zlocie Turystyczno Ekologicznym „Czyste Góry 2017” - kampanii ekologicznej, której głównym celem było porządkowanie tras turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży. Celem zlotu było także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Za zebranie największej ilości śmieci otrzymaliśmy I miejsce na 60 szkól powiatu żywieckiego.

GRATULACJE dla:

Patrycji Bukowczan - w konkursie EKOLOGICZNYM I OCHRONY ŚRODOWISKA zajęła I miejsce

Jolanty Krzus - w konkursie KRAJOZNAWCZYM zajęła I miejsce

Opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego - mgr Bożena Majdak

Szkolny konkurs pięknego czytania

Uwielbiamy czytać książki, więc dlaczego nie można czytać ich razem i do tego głośno? Taki cel przyświecał konkursowi, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole. Przed właściwym konkursem odbyły się eliminacje, ich zadaniem było wyłonienie dwóch przedstawicieli z każdej klasy, którzy czytają najpiękniej.

18 maja w sali audytoryjnej odbył się konkurs właściwy. Każdy z uczestników czytał wcześniej przygotowany tekst, który sam mógł wybrać. Po przeczytaniu opracowanego fragmentu, wszyscy losowali numerki odpowiadające tekstowi przygotowanemu przez organizatorów, w kolejnej rundzie należało odczytać tekst bez opracowania go w domu. Jury w składzie - Anita Skrzypek, Urszula Kuta, Barbara Duc, słuchało pięknego czytania, oceniało, debatowało, by podczas obchodów Dnia Dziecka ogłosić wyniki. Uczniowie, którzy najpiękniej czytali, zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Największe wrażenie na jury zrobił Adaś Witos, uczeń klasy pierwszej, ten to ma talent! Bez przygotowania przeczytał tekst głośno, wyraźnie, z odpowiednią intonacją, można powiedzieć - najpiękniej! Gratulujemy!

Wyniki

Kategoria klasy I – III

I miejsce - Adam Witos

II miejsce - Bartosz Piskorz i Oliwia Murańska

III miejsce - Emilia Jurasz i Maciej Wypyszyński

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Aneta Hyla

II miejsce – Zofia Pieczarka i Anna Pawlus

III miejsce – Szymon Dyrlaga

Anita Skrzypek

PRZEBOJOWY PRZEGLĄD

Aż 2,6 tysiąca młodych artystów wzięło udział w siedemnastej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. 22kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury ,,Promyk’’ w Bystrej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Zespół klasy III c otrzymał za zajęcie III miejsca puchar, dyplomy i słodycze. Nagrody laureatom wręczał wiceminister Stanisław Szwed i senator Andrzej Kamiński prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. W uroczystości wzięła również udział pani dyrektor Irena Lach.

Bogusława Gawlińska

Więcej artykułów…