Powiatowy Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w tradycji naszych przodków" – nagrodzeni uczniowie klas IV-VI

W dniu 16 marca 2016 r. w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyła się wystawa prac i odbiór nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wielkanoc w tradycji naszych przodków", którego celem było zachęcenie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami oraz obrzędami związanymi z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych na Żywiecczyźnie, a także zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. W konkursie wzięło udział 168 uczniów z wielu szkół powiatu żywieckiego. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a w kategorii IV-VI przyznano tylko 4 nagrody z czego 2 zdobyły uczennice z naszej szkoły: Pola KUBIESA z kl. V oraz Wiktoria WALIGÓRA z kl. VIa. G R A T U L U J E M Y !

Bożena Majdak

KONKURS PANGEA

3 marca 2016 w naszej szkole już po raz drugi odbył się I etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowanego przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula. Dla wszystkich uczniów udział w nim był bezpłatny. Konkurs ten przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W latach 2014/2015 łączna ilość uczniów biorących udział w Konkursie wynosiła 495 233. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów w trzech kategoriach: klasy 4 – 9 uczniów, klasy 5 -8 uczniów i klasy 6 – 4 uczniów.

Przez 75 minut uczniowie wspólnie z kolegami naszego gimnazjum rozwiązywali„ w pocie czoła” przygotowane dla nich zadania na sali audytoryjnej. Życzymy im wspaniałych wyników o których zostaniemy powiadomieni pod koniec marca. II etap odbędzie się 29 kwietnia w Warszawie. Mamy nadzieję, że z udziałem naszych przedstawicieli czego im serdecznie życzymy.

Irena Bryś

Konkurs Kangur Matematyczny

17 marca 2016 w naszej szkole odbyła się 25 edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY. Konkurs ten wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W roku 2015 uczestniczyło w nim 5 912 373 uczniów w tym z Polski 326 190.

Naszą szkołę reprezentowało 59 uczestników w następujących kategoriach :

Kategoria ŻACZEK (klasy 2) – 22 uczniów

Kategoria MALUCH (klasy 3 i 4) – 19 uczniów

Kategoria BENIAMIN (klasy 5 i 6) – 18 uczniów.

Przez 75 minut nasi reprezentanci wspólnie z koleżankami i kolegami z gimnazjum w Węgierskiej Górce zmagali się z zadaniami na bardzo wysokim poziomie. Na zakończenie konkursu każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej „PENTOMINO”.

W ostatnich dniach dotarły do nas wyniki:

o uczennice z klasy drugiej - Klaudia Michalska i Nina Olejnik - zdobyły wyróżnienia

o uczniowie klasy szóstej – Kacper Holicz i Krzysztof Jabłoński – również zostali wyróżnieni.

Gratulujemy!!!

Irena Bryś

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

16 marca w Muzeum Miejskim w Żywcu w Dziale Etnografii odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej z cyklu imprez „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. W konkursie wzięło udział 143 uczniów z terenu powiatu żywieckiego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na najwyższym podium po raz kolejny stanęli uczniowie naszej szkoły. Nagrodę w konkursie zdobyli: Zuzia Krzus z klasy Ib oraz Antek Waligóra z klasy IIb. Doceniamy zdolności uczniów i ich zaangażowanie, które promują naszą szkołę na terenie powiatu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Cul

Więcej informacji o konkursie znajduje się TUTAJ

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty dobiegły końca

Zakończył się wojewódzki etap konkursów przedmiotowych. Ilość uzyskanych punktów zdecydowała o przyznaniu tytułu finalisty dla:

  • Dominiki Mazurek w konkursie z języka polskiego
  • Krzysztofa Jabłońskiego w konkursie z matematyki.

Gratulujemy wyników!

Dyrekcja