Zaplątani w tańcu nagrodzeni w konkursie ,,Rozwiń skrzydła - pokaż nam swój talent’’.

Super dzieciaki, dla których taniec stał się pasją wspaniała atmosfera na zajęciach, warsztaty w Szkole Tańca Swing w Żywcu, systematyczna praca i ….są efekty! Cha-cha w wykonaniu grupy tanecznej ,,Zaplątani w tańcu’’ została nagrodzona w II edycji konkursu ,,Rozwiń skrzydła ‘’ . Gratulacje!

Lucyna Kurtyka

Dziękujemy OPG Węgierska Górka za udostępnienie zdjęć!

Wyniki XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

Gratulacje dla uczniów

  • Brunona Jurasza za zajęcie II miejsca
  • Igi Kurowskiej za zdobycie wyróżnienia

w finałach swoich kategorii wiekowych.

Zapraszam wymienionych powyżej laureatów wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie przeglądu do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, ul. Młyńska 14 w dniu 23 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 10.00.

Podczas uroczystości zostaną wręczone puchary i listy gratulacyjne.

Dyrekcja Szkoły

Uczniowie klas V i VI reprezentowali naszą szkołę...

... na VII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW w kategorii „sztuka malarska”. Każdy z uczestników musiał wykonać indywidualną pracę w domu «Kalejdoskop fantazji» w różnych stylach malarskich . Na festiwalu natomiast każdy musiał namalować studium martwej natury. Na stworzenie pracy na dużym formacie A2 uczestnicy mieli 3 godziny. Prace mogli wykonać w dowolnej technice malarskiej.

Pola Kubiesa z klasy V wybrała pastel a jej koleżanki z klasy VI Wiktoria Waligóra i Iga Kurowska malowały farbami. Poradziły sobie świetnie. Wszyscy uczestnicy za udział w festiwalu otrzymali dyplomy i pluszaki.

W kategorii Midi Pola Kubiesa zajęła I miejsce a Wiktoria Waligóra II miejsce, tym samym zostały LAUREATKAMI i otrzymały statuetki laureata VII Międzynarodowego Festiwalu KALEDOSKOP TALENTÓW WIOSNA 2016.

Bożena Majdak

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w tradycji naszych przodków" – nagrodzeni uczniowie klas IV-VI

W dniu 16 marca 2016 r. w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyła się wystawa prac i odbiór nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wielkanoc w tradycji naszych przodków", którego celem było zachęcenie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami oraz obrzędami związanymi z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych na Żywiecczyźnie, a także zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. W konkursie wzięło udział 168 uczniów z wielu szkół powiatu żywieckiego. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a w kategorii IV-VI przyznano tylko 4 nagrody z czego 2 zdobyły uczennice z naszej szkoły: Pola KUBIESA z kl. V oraz Wiktoria WALIGÓRA z kl. VIa. G R A T U L U J E M Y !

Bożena Majdak

KONKURS PANGEA

3 marca 2016 w naszej szkole już po raz drugi odbył się I etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowanego przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula. Dla wszystkich uczniów udział w nim był bezpłatny. Konkurs ten przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W latach 2014/2015 łączna ilość uczniów biorących udział w Konkursie wynosiła 495 233. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów w trzech kategoriach: klasy 4 – 9 uczniów, klasy 5 -8 uczniów i klasy 6 – 4 uczniów.

Przez 75 minut uczniowie wspólnie z kolegami naszego gimnazjum rozwiązywali„ w pocie czoła” przygotowane dla nich zadania na sali audytoryjnej. Życzymy im wspaniałych wyników o których zostaniemy powiadomieni pod koniec marca. II etap odbędzie się 29 kwietnia w Warszawie. Mamy nadzieję, że z udziałem naszych przedstawicieli czego im serdecznie życzymy.

Irena Bryś