SUKCES MŁODYCH PLASTYKÓW

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żywcu wspólnie z Muzeum Miejskim zorganizowało konkurs plastyczny z cyklu „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. I jak co roku uczniowie naszej szkoły stanęli na najwyższym stopniu podium. Spośród 149 prac, które przedstawiały tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne Żywiecczyzny, zostały nagrodzone prace Antka Waligóry z klasy IIIb (nagroda) oraz Antosi Talik z klasy Ia (wyróżnienie).

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Czech

XVII PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W HAŁCNOWIE

Piosenka Małego Patrioty, Ojczyzno ma, Serce w plecaku i Jak dobrze nam zdobywać góry – to piosenki z repertuaru uczniów klasy III A i III C, które zostały zaprezentowane podczas przesłuchań do Konkursu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek na szczeblu diecezjalnym. W ubiegły piątek na scenie Domu Kultury w Bielsku Białej Hałcnowie nasi mali artyści zaśpiewali najpiękniej jak tylko potrafili.

Warto wspomnieć, że konkurs jest ważny nie tylko ze względu na walory muzyczne, śpiewanie i muzykowanie. Ten konkurs spełnia ważne zadanie w kreowaniu postawy obywatelskiej, uczy umiłowania własnej Ojczyzny oraz poszanowania tradycji i kultury własnego narodu.

W Piosence Małego Patrioty uczniowie wyrazili całą mądrość bycia dzieckiem - patriotą:

Moja szkoła, dom, rodzina to Ojczyzna, którą znam Swoje życie tu zaczynam, tu dorosłym zostać mam.

Gratulujemy odwagi małym wykonawcom i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników! A póki co – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i filmiku z występu naszych uczniów.

Lucyna Kurtyka

Zapraszamy na film

Fotogaleria konkursu

 

Kangur 2017

17 marca 2017 w naszej szkole odbył się, jak co roku, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Uczestniczyło w nim aż 58 uczniów w 3 kategoriach:

- Żaczek - 13 uczniów - reprezentanci klas II

- Maluch - 34 uczniów reprezentanci - klas III i IV

- Beniamin - 11 uczniów - reprezentanci klas V i VI.

Nasi najmłodsi uczniowie rozwiązywali bardzo trudne zadania w sali razem z uczestnikami konkursu z gimnazjum.

Poniżej zamieszczamy krótką relację fotograficzną z przebiegu konkursu. Niecierpliwie czekamy na wyniki i wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

Irena Bryś

Konkurs recytatorski

W dniach 14-15 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. W kategorii klas I - III naszą szkołę reprezentowali:

Bruno Jurasz - kl. II b

Oliwia Murańska - kl. III c

Daniel Gawlas -kl. III c

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mali wykonawcy popisywali się kunsztem recytatorskim, często też i aktorskim. Nasi uczniowie ciekawie i z dużym zaangażowaniem przedstawili wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. Mimo, iż nie zostali laureatami, przyjemnie było ich słuchać, oglądać i wspólnie z nimi przeżywać ich pierwszą recytatorską przygodę.

Urszula Kusa

Do Milówki po nagrody:)

W dniu 14 marca w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Milówce odbyła się uroczystość rozdania nagród i wyróżnień laureatom konkursu "Czytam z pasją". W tej miłej uroczystości wzięli także udział nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie uczniowie naszej szkoły. Przypomnijmy ich nazwiska:

Wiktoria Jurasz, kl. III a (I miejsce w kategorii klasy I-III), oraz wyróżnieni Stanisław Szczotka, kl. II a, Emilia Jurasz, kl. III a i Sandra Jarco, kl. III c.

Nagrodzeni uczniowie z kilkunastu biorących udział w konkursie szkół, otrzymali nagrody i dyplomy a od licznie zgromadzonych zaproszonych gości i rodziców gromkie brawa.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!

Agnieszka Smolicka

 

Więcej artykułów…