Kalejdoskop Talentów. Jesień 2016

W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Pola Kubiesa z klasy VI i Paulina Bieś z klasy V. W kategorii malarstwo zaprezentowały swoje możliwości plastyczne i pokazały się z jak najlepszej strony podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów” Jesień 2016.

Pola Kubiesa zajęła I miejsce

Paulina Bieś zajęła II miejsce

Konkurs oprócz promocji talentów ma służyć wymianie doświadczeń i nawiązywaniu międzynarodowych znajomości.

Bożena Majdak

I MIEJSCE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM „SKRZYNKA MARZEŃ” DLA NASZEJ SZKOŁY

Uczennica klasy piątej - Natalia Wolny jako autorka pomysłu i reprezentantka wywalczyła dla naszej szkoły I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu „Skrzynka Marzeń” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Sejmiku Śląskiego w Katowicach

W przeddzień wspomnienia Świętego Mikołaja cała klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Katowic, aby wesprzeć swoją koleżankę w finale konkursu. 23 Listopada dowiedzieliśmy się, że skrzynka Natalii Wolny znalazła się w finale konkursu i będzie reprezentować wraz ze szkołą z Żywca subregion południowy województwa śląskiego. 11 finałowych skrzynek zostało wybranych spośród 66, które wzięły udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem w finale wygrywają tylko cztery skrzynki, z czterech subregionów województwa. Natalia pięknie zaprezentowała swoją pracę i opowiedziała o swoich marzeniach dotyczących szkoły, miejscowości i regionu, gdyż każdy reprezentant prezentował swoje dzieło na forum wszystkich uczestników finału (ponad 130 uczestników) w Sali posiedzeń Sejmu Śląskiego. Po prezentacji nastąpiła przerwa i komisja konkursowa udała się na obrady, aby ogłosić ostateczne wyniki, a my skorzystaliśmy z poczęstunku zorganizowanego przez organizatorów. Gdy jury ogłosiło wyniki, w naszej grupie zapanowała ogromna radość, bo zdobyliśmy I miejsce dla naszej szkoły i miejscowości. Tym bardziej, że skrzynka marzeń Natalii nawiązuje do tradycji, charakteru i architektury naszej ziemi. Główną nagrodą jest jednodniowa wycieczka dla całej klasy Natalii ufundowana przez organizatorów konkursu. Zatem nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego prezentu na Mikołaja. Poza tym, wszyscy otrzymaliśmy prezenty w postaci plecaków z niespodzianką w środku. Dziękujemy naszej koleżance Natalii, która pod kierunkiem swojego opiekuna z zajęć technicznych Pana Jacka Biłko, przy wydatnym udziale swojego taty, przy fizycznym i duchowym wsparciu mamy oraz wychowawczyni Pani Doroty Waligóry, osiągnęła ogromny sukces i rozsławiła imię naszej szkoły i miejscowości. O wycieczce – głównej nagrodzie, napiszemy po jej realizacji, a więc na przełomie marca i kwietnia.

Klasa 5b

KALEJDOSKOP TALENTÓW. JESIEŃ 2016

Kilka dni temu, a dokładnie 28.10.2016, nasza szkolna grupa taneczna Zaplątani w tańcu 2 po raz pierwszy uczestniczyła w tak dużej imprezie jak Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Kalejdoskop Talentów. Jesień 2016. Oj, sporo się działo w tym dniu, a przecież musieliśmy okiełznać narastające emocje. Już sama próba przed występem, na scenie MCK w Żywcu, była dla nas ekscytującym wydarzeniem. W czasie występu pojawiliśmy się przed publicznością z pięknymi uśmiechami i zatańczyliśmy najlepiej jak potrafimy. Konkurencja była niesamowita. Musieliśmy się zmierzyć z ogromną grupą zespołów tańczących na bardzo wysokim poziomie. Dla nas zdobycie w tym konkursie wyróżnienia to super nagroda! Ponadto równie ważna była dla nas wspaniała atmosfera konkursu, nawiązanie nowych znajomości, podpatrzenie jak robią to inni. Teraz z dodatkową motywacją będziemy doskonalić nasze umiejętności!

Podczas całej imprezy mocno wspierali nas rodzice. DZIĘKUJEMY IM ZA TO!

Lucyna Kurtyka

Nasz występ

XVIII Cross Beskidzki z sukcesami uczniów naszej szkoły

W miniony weekend do historii przeszedł XVII Cross Beskidzki, corocznie organizowany przez OPG Węgierska Górka.

Jak każdego roku, nasza szkoła licznie zasiliła szeregi startujących w zawodach dzieci. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wspomaganych przez p. Bożenę Hazukę do startu w Crossie zgłoszonych zostało 35 uczniów naszej szkoły. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Spośród naszych uczniów, aż ośmioro zajęło miejsca na podium, za co składamy serdecznie gratulacje. Słowa pochwały należą się także wszystkim pozostałym uczniom biorącym udział w zawodach, za trud i wysiłek włożony w dobiegnięcie do celu w dość trudnych warunkach pogodowych.

Jesteśmy z Was dumni!

Wyniki XVIII Crossu Beskidzkiego

Łukasz Maślanka

Nasza szkoła najszybsza w gminie.

22 września rozpoczęliśmy międzyszkolną rywalizację sportową. Zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego, aktualny rok szkolny otwarły lekkoatletyczne przełajowe biegi sztafetowe.

Na starcie etapu gminnego zabrakło tylko reprezentantów Szkoły Podstawowej nr1 w Cięcinie. Pozostałe reprezentacje z zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji sportowej.

Obie kategorie, chłopców i dziewcząt, rywalizowały na dystansie 6x 800m. Po zaciętej walce i ogromnym wysiłku pozostawionym na bieżni, zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli I miejsca w swoich kategoriach i reprezentowali naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Zawody te odbyły się 28 września w Żywcu-Moszczanicy przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących.

Na starcie zameldowało się 12 reprezentacji chłopców (dystans 6x1000m) i 9 reprezentacji dziewcząt(6x600m). Chłopcy naszej szkoły uplasowali się tuz za podium na 4 miejscu, a dziewczyny o jedno oczko niżej, na miejscu piątym.

Szkołę naszą reprezentowali:

Dziewczęta:

Patrycja Bukowczan, Wiktoria Majdak, Nikola Parfieńczyk, Julia Gaj, Wiktoria Rozmus, Natalia Wolny, Jolanta Krzus

Chłopcy:

Antoni Bednarz, Dawid Pawlus, Jakub Krajcarz, Igor Cieślawski, Ksawery Szewczyk, Mikołaj Babuśka, Bartosz Purol

Za osiągnięcia składamy gratulacje od całej społeczności szkolnej.

Łukasz Maślanka