XII Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Narciarstwie Zjazdowym w Węgierskiej Górce

10 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce mieli możliwość rozwijania swoich zimowych pasji, propagując aktywność ruchową. Już po raz XII odbyły się Zawody o Mistrzostwo Szkoły, które jak co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III oraz IV-VI. W tym roku wzięło udział aż 42 zawodników. Pogoda kolejny raz rozpieszczała na stoku zawodników, podgrzewając do osiągania jeszcze lepszych wyników podczas zawodów. Grillowane kiełbaski, ciepły napój i słodkości ufundowane przez Radę Rodziców urozmaiciły całą imprezę, napełniając brzuchy małych sportowców. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Radą Rodziców zatroszczyli się o puchary i nagrody rzeczowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz drobne upominki.

W poszczególnych kategoriach Mistrzostwo Szkoły Podstawowej zdobyli:

Kategoria klas I-III dziewczęta:

I miejsce Duraj Oliwia

II miejsce Dziedzic Amelia

III miejsce Biegun Łucja

Kategoria klas I-III chłopcy:

I miejsce Biegun Adam

II miejsce Barczyński Oliwier

III miejsce Mazurkiewicz Maciej

Kategoria klas IV-VI dziewczęta:

I miejsce Wolny Natalia

II miejsce Majdak Wiktoria

III miejsce Bukowczan Patrycja

Kategoria klas IV-VI chłopcy:

I miejsce Wojciuch Igor

II miejsce Dyrlaga Szymon

III miejsce Nitecki Mateusz

Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizację zawodów oraz firmie ASR Słowik SKI za wsparcie techniczne oraz obsługę zawodów.

Justyna Dyrlaga

UWAGA! W przypadku trudności z odtworzeniem filmu, można go zobaczyć TUTAJ

Nasza "Skrzynka marzeń" wędruje...

Nasza "Skrzynka marzeń" wędruje po województwie śląskim. Aktualnie została wyeksponowana w Międzywydziałowym Zespole Zadaniowym Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej 40.

Jacek Biłko

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie po Beskidzku"

Jak co roku w grudniu 2016 r. Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowało cykl imprez "Boże Narodzenie po Beskidzku ", którego celem było zachęcenie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami oraz obrzędami związanymi z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie, a także zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. Najlepsze prace w konkursie plastycznym zostały nagrodzone. Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

Pola KUBIESA oraz Jola KRZUS z kl. VI, natomiast z klas młodszych Zuzia Krzus i Kuba Hazuka.

G R A T U L U J E M Y !

mgr B. Majdak

Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…

Już wkrótce poczujemy magię tej nocy, a nasze serca przepełni radość i miłość. I jeśli tylko dobrze wsłuchamy się w nas samych, to gdzieś tam w głębi zapragniemy zmieniać siebie, nasze rodziny i nasze otoczenie na lepsze. To właśnie o tym był konkurs literacki organizowany przez Wydział Kultury Starostwa Powiatowego i Muzeum Miejskie w Żywcu. Wiemy, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży z Żywiecczyzny, dlatego cieszymy się, że aż czworo uczniów naszej szkoły zostało w nim nagrodzonych. Specjalne nagrody literackie otrzymali: Wiktoria Pawlus z klasy IIIA i Patryk Wisła z klasy IIIC, natomiast nagrody literackie przyznano Uli Gawlas i Maciejowi Bogdałowi z klasy IIIC.

Gratulujemy zwycięzcom!

Lucyna Kurtyka

Kalejdoskop Talentów. Jesień 2016

W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Pola Kubiesa z klasy VI i Paulina Bieś z klasy V. W kategorii malarstwo zaprezentowały swoje możliwości plastyczne i pokazały się z jak najlepszej strony podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów” Jesień 2016.

Pola Kubiesa zajęła I miejsce

Paulina Bieś zajęła II miejsce

Konkurs oprócz promocji talentów ma służyć wymianie doświadczeń i nawiązywaniu międzynarodowych znajomości.

Bożena Majdak