Kolejny sukces Marysi!

Uczennica klasy 3a Maria Talik w ogólnopolskim konkursie: Olimpiada Frańciszkańska pt. "Święty Maksymilian wstępuje do zakonu" zdobyła wyróżnienie.  Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli wykonać pracę ilustrującą fragment książki Marii Kączkowskiej pt. "Ojciec Kolbe".  Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

mgr Katarzyna Mazurek

Brawo Marysia!

W ostatnich dniach dotarła do nas informacja, że uczennica klasy trzeciej - Marysia Talik - zdobyła nagrodę w konkursie literackim "Boże Narodzenie w Beskidach"!

Gratulacje Marysiu!

Kolejny sukces

Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły, biorący udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, stają na najwyższym podium. Tak było i tym razem. W dniu 3 grudnia, 143 uczniów z całego powiatu żywieckiego, pod okiem instruktorów wykonywało prace plastyczne o tematyce świątecznej w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach”. Celem konkursu było poszerzanie wiadomości o tradycjach i zwyczajach nadchodzących świąt oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Dlatego też młodzi artyści najpierw wysłuchali wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie zabrali się do twórczej pracy. Komisja oceniająca brała pod uwagę nie tylko kunszt plastyczny, ale także to w jaki sposób zostały przedstawione rodzinne tradycje charakterystyczne dla regionu Żywiecczyzny.

Szanowne jury postanowiło przyznać w kategorii klas I-III dwie pierwsze nagrody naszym uczniom:

I nagroda – Antek Waligóra klasa IIb

II nagroda – Ula Gawlas klasa IIc

W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zdobyli:

  • Pola Kubiesa klasa Va
  • Mateusz Dudek klasa IVb

Rozdanie nagród odbędzie się 18 grudnia w Muzeum Miejskim w Żywcu. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Cul

Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce

2 grudnia w naszej szkole miał miejsce gminny przegląd pieśni patriotycznej, w którym konkurowali ze sobą uczniowie kilku kategorii wiekowych ze szkół i przedszkoli Gminy Węgierska Górka w ramach konkursu pieśni patriotycznej. Gminny przegląd prowadzili: Małgorzata Sobel i Jacek Biłko.

Konkurs Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek od 16 lat organizuje Akcja Katolicka naszej, Bielsko-Żywieckiej diecezji. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej oraz inspirowanie zainteresowań problematyką pieśni patriotycznej, tym samym poszukiwaniem jej źródeł przez najmłodsze pokolenie.

Nasza szkoła od wielu już lat organizuje i przeprowadza gminny przegląd we współpracy z Akcją Katolicką w Cięcinie. Jak co roku wielu gości odpowiedziało na zaproszenie organizatorów i zaszczyciło nas swoją obecnością. Byli wśród nich: Ksiądz Prałat Stanisław Bogacz, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Sobel wraz z radnymi z komisji oświaty Anną Kalinowską i Janem Juraszem, Wójt Gminy Piotr Tyrlik z zastępcą Marianem Kurowskim, Radny Rady Powiatu Władysław Skrzyp. W imieniu organizatorów głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Irena Lach i Prezes Akcji Katolickiej Stanisław Czulak, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział, ich opiekunom oraz gościom za przybycie, a także za pomoc przy wręczaniu dyplomów i nagród. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wystąpią na uroczystej gali finałowej w Bielsku Białej.

Jacek Biłko

 

 

Wyniki Przeglądu Pieśni Patriotycznej - etap szkolny

4 listopada odbył się szkolny etap Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

KL. I – III

KATEGORIA: SOLO – DUETY – MAŁE ZESPOŁY (do 6 osób):

I miejsce

Klasa 2 c (U. Gawlas, Ł.Piętka, O. Murańska, J. Wojciuch, A. Pucińska, M. Bogdał)

II miejsce

Emilia Jurasz

III miejsce

Maja Jeleń i Zofia Piętka

Natalia Rejman

Wyróżnienie

Bruno Jurasz

 

KATEGORIA: DUŻE ZESPOŁY (powyżej 6 osób), CHÓR

I miejsce

Klasa 3 a (J. Cichoń, K. Cichoń, J. Suchońska, M. Nitecki, W. Semla, Z. Biesiedzin, Z. Kania)

II miejsce

Klasa 2 b (Nikodem Bambynek, Łucja Biegun, Michał Białożyt, Zofia Gluza, Wiktoria Kabacik, Klaudia Michalska, Nina Olejnik, Karol Pieczarka, Weronika Porzycka, Antonina Setla, Krzysztof Słowik, Weronika Sokół, Jan Tomiczek, Wiktoria Walaszek, Zuzanna Wojciuch)

Klasa 3 b (Wiktoria Tirak, Paweł Czapczyk, Kacper Kowalczyk, Kacper Łajczak, Nikodem Bednarz, Oliwia Mateja, Emilia Dziedzic, Sara Ćmiel, Weronika Ćmiel, Maria Krutak)

III miejsce

Klasa 2 a (Wiktoria Jurasz, Emilia Jurasz, Milena Kasperlik, Amelia Dziedzic, Oliwia Duraj, Wiktoria Pawlus, Ania Jabłońska, Wiktor Kurowski)

KL. IV – VI

KATEGORIA: SOLO – DUETY – MAŁE ZESPOŁY (do 6 osób)

I miejsce

Iga Kurowska

Julia Kupczak

Julia Kupczak i Gabriela Dziedzic

II miejsce -

Pola Kubiesa i Wiktoria Głowacz

Klasa 4 a (Nikola Kudełka, Emilia Kuś, Julia Gołuch, Aneta Hyla)

III miejsce

Krzysztof Król

Jolanta Krzus