XVIII Cross Beskidzki z sukcesami uczniów naszej szkoły

W miniony weekend do historii przeszedł XVII Cross Beskidzki, corocznie organizowany przez OPG Węgierska Górka.

Jak każdego roku, nasza szkoła licznie zasiliła szeregi startujących w zawodach dzieci. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wspomaganych przez p. Bożenę Hazukę do startu w Crossie zgłoszonych zostało 35 uczniów naszej szkoły. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Spośród naszych uczniów, aż ośmioro zajęło miejsca na podium, za co składamy serdecznie gratulacje. Słowa pochwały należą się także wszystkim pozostałym uczniom biorącym udział w zawodach, za trud i wysiłek włożony w dobiegnięcie do celu w dość trudnych warunkach pogodowych.

Jesteśmy z Was dumni!

Wyniki XVIII Crossu Beskidzkiego

Łukasz Maślanka

Nasza szkoła najszybsza w gminie.

22 września rozpoczęliśmy międzyszkolną rywalizację sportową. Zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego, aktualny rok szkolny otwarły lekkoatletyczne przełajowe biegi sztafetowe.

Na starcie etapu gminnego zabrakło tylko reprezentantów Szkoły Podstawowej nr1 w Cięcinie. Pozostałe reprezentacje z zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji sportowej.

Obie kategorie, chłopców i dziewcząt, rywalizowały na dystansie 6x 800m. Po zaciętej walce i ogromnym wysiłku pozostawionym na bieżni, zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli I miejsca w swoich kategoriach i reprezentowali naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Zawody te odbyły się 28 września w Żywcu-Moszczanicy przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących.

Na starcie zameldowało się 12 reprezentacji chłopców (dystans 6x1000m) i 9 reprezentacji dziewcząt(6x600m). Chłopcy naszej szkoły uplasowali się tuz za podium na 4 miejscu, a dziewczyny o jedno oczko niżej, na miejscu piątym.

Szkołę naszą reprezentowali:

Dziewczęta:

Patrycja Bukowczan, Wiktoria Majdak, Nikola Parfieńczyk, Julia Gaj, Wiktoria Rozmus, Natalia Wolny, Jolanta Krzus

Chłopcy:

Antoni Bednarz, Dawid Pawlus, Jakub Krajcarz, Igor Cieślawski, Ksawery Szewczyk, Mikołaj Babuśka, Bartosz Purol

Za osiągnięcia składamy gratulacje od całej społeczności szkolnej.

Łukasz Maślanka

Zaplątani w tańcu nagrodzeni w konkursie ,,Rozwiń skrzydła - pokaż nam swój talent’’.

Super dzieciaki, dla których taniec stał się pasją wspaniała atmosfera na zajęciach, warsztaty w Szkole Tańca Swing w Żywcu, systematyczna praca i ….są efekty! Cha-cha w wykonaniu grupy tanecznej ,,Zaplątani w tańcu’’ została nagrodzona w II edycji konkursu ,,Rozwiń skrzydła ‘’ . Gratulacje!

Lucyna Kurtyka

Dziękujemy OPG Węgierska Górka za udostępnienie zdjęć!

Wyniki XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

Gratulacje dla uczniów

  • Brunona Jurasza za zajęcie II miejsca
  • Igi Kurowskiej za zdobycie wyróżnienia

w finałach swoich kategorii wiekowych.

Zapraszam wymienionych powyżej laureatów wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie przeglądu do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, ul. Młyńska 14 w dniu 23 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 10.00.

Podczas uroczystości zostaną wręczone puchary i listy gratulacyjne.

Dyrekcja Szkoły

Uczniowie klas V i VI reprezentowali naszą szkołę...

... na VII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW w kategorii „sztuka malarska”. Każdy z uczestników musiał wykonać indywidualną pracę w domu «Kalejdoskop fantazji» w różnych stylach malarskich . Na festiwalu natomiast każdy musiał namalować studium martwej natury. Na stworzenie pracy na dużym formacie A2 uczestnicy mieli 3 godziny. Prace mogli wykonać w dowolnej technice malarskiej.

Pola Kubiesa z klasy V wybrała pastel a jej koleżanki z klasy VI Wiktoria Waligóra i Iga Kurowska malowały farbami. Poradziły sobie świetnie. Wszyscy uczestnicy za udział w festiwalu otrzymali dyplomy i pluszaki.

W kategorii Midi Pola Kubiesa zajęła I miejsce a Wiktoria Waligóra II miejsce, tym samym zostały LAUREATKAMI i otrzymały statuetki laureata VII Międzynarodowego Festiwalu KALEDOSKOP TALENTÓW WIOSNA 2016.

Bożena Majdak

Więcej artykułów…