Konkurs Kangur Matematyczny

17 marca 2016 w naszej szkole odbyła się 25 edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY. Konkurs ten wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W roku 2015 uczestniczyło w nim 5 912 373 uczniów w tym z Polski 326 190.

Naszą szkołę reprezentowało 59 uczestników w następujących kategoriach :

Kategoria ŻACZEK (klasy 2) – 22 uczniów

Kategoria MALUCH (klasy 3 i 4) – 19 uczniów

Kategoria BENIAMIN (klasy 5 i 6) – 18 uczniów.

Przez 75 minut nasi reprezentanci wspólnie z koleżankami i kolegami z gimnazjum w Węgierskiej Górce zmagali się z zadaniami na bardzo wysokim poziomie. Na zakończenie konkursu każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej „PENTOMINO”.

W ostatnich dniach dotarły do nas wyniki:

o uczennice z klasy drugiej - Klaudia Michalska i Nina Olejnik - zdobyły wyróżnienia

o uczniowie klasy szóstej – Kacper Holicz i Krzysztof Jabłoński – również zostali wyróżnieni.

Gratulujemy!!!

Irena Bryś

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

16 marca w Muzeum Miejskim w Żywcu w Dziale Etnografii odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej z cyklu imprez „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. W konkursie wzięło udział 143 uczniów z terenu powiatu żywieckiego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na najwyższym podium po raz kolejny stanęli uczniowie naszej szkoły. Nagrodę w konkursie zdobyli: Zuzia Krzus z klasy Ib oraz Antek Waligóra z klasy IIb. Doceniamy zdolności uczniów i ich zaangażowanie, które promują naszą szkołę na terenie powiatu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Cul

Więcej informacji o konkursie znajduje się TUTAJ

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty dobiegły końca

Zakończył się wojewódzki etap konkursów przedmiotowych. Ilość uzyskanych punktów zdecydowała o przyznaniu tytułu finalisty dla:

  • Dominiki Mazurek w konkursie z języka polskiego
  • Krzysztofa Jabłońskiego w konkursie z matematyki.

Gratulujemy wyników!

Dyrekcja

Gratulujemy wyników konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2015-16

W oparciu o wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego i matematyki widniejących na stronach WOM w Częstochowie i Bielsku Białej gratulujemy uczniom:

Dominice Mazurek i Krzysztofowi Jabłońskiemu

wyników etapu rejonowego i zakwalifikowania się do III etapu – wojewódzkiego!

Konkursy odbędą się tuż, tuż…, tj. 11 lutego z języka polskiego i 12 lutego z matematyki.

Oprócz gratulacji życzymy powodzenia w ostatnim etapie!

Gratulacje kierujemy również do opiekunów naszych uczniów – Pani Anity Skrzypek, nauczycielki języka polskiego i Pani Renaty Bieś, nauczycielki matematyki, życząc dalszych sukcesów w pracy z uczniem uzdolnionym.

Dyrekcja Szkoły

 

SUKCES UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „BOŻE NARODZENIE PO BESKIDZKU”

W konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym 3 grudnia 2015r przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach” naszą szkołę w kategorii klas IV - VI reprezentowało dwóch uczniów: Pola Kubiesa z kl. V i Mateusz Dudek z kl. IV. Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych na Żywiecczyźnie. Po prelekcji samodzielnie wykonali prace konkursowe w dowolnej technice plastycznej z uwzględnieniem wybranego zwyczaju lub obrzędu praktykowanego na Żywiecczyźnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Gratulacje dla Poli i Mateusza, którzy zostali nagrodzeni zajmując III miejsca w kategorii kl. IV-VI. Każdy sukces uskrzydla, dodaje pewności siebie a także motywuje do dalszej pracy w danej dziedzinie.

 

Nauczyciel plastyki mgr Bożena Majdak