Pierwsi w powiecie!

26 marca 2015 r. nasi chłopcy wzięli udział w zawodach powiatowych w mini piłce siatkowej - etap powiatowy i zajęli I miejsce!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach rejonowych, które odbędą się 10 kwietnia 2015 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce.

Mamy nadzieje na liczny udział kibiców naszej drużyny!

 

Sukcesy najmłodszych

18 marca 2015 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się konkurs plastyczny, pod patronatem Starostwa Powiatowego, zatytułowany "Wielkanoc w tradycji naszych przodków". Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży całego powiatu żywieckiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczestników zainteresowań plastycznych oraz zapoznanie z tradycjami, zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny. Zgłoszeni uczniowie najpierw wysłuchali wykładu, następnie samodzielnie wykonali pracę plastyczną. Oceny prac dokonało specjalne jury, złożone z plastyków i etnografów. 25 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Muzeum Miejskim w Żywcu. Bardzo ucieszył nas fakt, że wśród 110 wykonanych prac, nasze najmłodsze uczestniczki tego konkursu: Łucja Biegun kl.1b oraz Ula Gawlas kl.1c zdobyły najwyższe nagrody. Serdecznie i gratulujemy i życzymy dalszych "plastycznych" sukcesów!

Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Muzeum Miejskim w Żywcu w Dziale Etnografii.

Renata Cul

Sukcesy sportowe

17 marca drużyna dziewcząt wzięła udział w zawodach powiatowych w mini piłce ręcznej i zajęła III miejsce! Dzień później w zmaganiach sportowych uczestniczyli chłopcy i ukończyli je na miejscu II-gim! Gratulacje!!!

XV Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – etap diecezjalny

13 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie diecezjalnym XV Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Wrócili z pamiątkowymi dyplomami. Teraz niecierpliwie czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników!

Nasze sukcesy w powiatowych konkurach „Boże Narodzenie w Beskidach”!

W dniu 4 grudnia 2014 r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu 158 uczniów z terenu całego powiatu żywieckiego wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu   w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach”. Celem tego konkursu było rozwinięcie  i poszerzenie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac.

W kategorii kl. I - III uczennice naszej szkoły z klas drugich zostały laureatkami zajmując:

Wiktoria Tirak - I miejsce

Maria Talik - II miejsce

Do konkursu uczennice przygotowywały p. mgr T. Gawlińska i p. mgr I. Sobel.

Sukces odniosła również:

Pola Kubiesa  - II miejsce

Nauczyciel plastyki mgr B. Majdak

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie literackim organizowanym w ramach cyklu imprez "Boże Narodzenie w Beskidach". Nagrody otrzymali:

Aneta Hyla

Barbara Krzus

Anna Pawlus

Franciszek Smolicki

Gratulujemy!

Więcej artykułów…