Szkolny Klub UNICEF

GÓRALKA HANIA reprezentująca naszą szkołę...

... w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE na najbardziej oryginalną laleczkę projektu "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" zajęła 7 miejsce

Konkurs prowadzony był na portalu społecznościowym Facebook ,trzeba było tylko oddać głos ze swojego konta. Zebraliśmy 839 głosów

W celu pozyskania głosów przygotowaliśmy ulotki informujące jak głosować, informację umieszczono również na stronie gminy i OPG. Zapraszaliśmy do głosowania wszystkie ościenne szkoły, a także wszystkich użytkowników Facebooka, w tym celu przez dwa popołudnia przeprowadziliśmy akcje pozyskiwania głosów w Galerii Handlowej HUTA gdzie ze swoimi laptopami umożliwialiśmy, a także pomagaliśmy wszystkim, którzy chcieli oddać głos na góraleczkę Hanię. W galerii uzyskaliśmy ponad 200 głosów.

PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ I POMAGALI POZYSKIWAĆ GŁOSY

Bożena Majdak

Zagłosuj na Hanię!

OSTATNI ETAP KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ – GŁOSOWANIE NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK – oddaj swój głos na Hanię reprezentującą naszą szkołę!

Nagrodą w konkursie jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

JAK GŁOSOWAĆ:

Konkurs będzie prowadzony na oficjalnym fan page’u projektu „Wszystkie Kolory Świata” na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata)

Fan page będzie aktywny– głosowanie: 10.03.2017r. (od godz. 11.00) – 17.03.2017r. (do godz. 11.00).

Użytkownicy chcąc oddać głos na laleczkę, muszą się zalogować na swoje konto i wejść w aplikację konkursową. Korzystanie z aplikacji wymaga potwierdzenia wyrażenia zgody na udostępnienie swoich danych z konta profilowego Facebooka. Korzystanie z aplikacji konkursowej jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i laptopów. Aplikacja nie posiada wersji mobilnej na telefony komórkowe i tablety.

Zdjęcia laleczek w aplikacji konkursowej zamieszczone będą w losowej kolejności. Każdy użytkownik aplikacji będzie mógł wyszukać laleczkę reprezentującą daną szkołę stosując dostępne filtry (np. wyszukiwanie po nazwie miejscowości, wyszukiwanie na mapie.). Zdjęcia w galerii będą podpisane nazwą placówki oraz nazwą miejscowości placówki. Każdy użytkownik może oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę. Oddanie głosu odbywa się poprzez kliknięcie oznaczonego miejsca do oddania głosu pod zdjęciem. W celu oddania głosu na wybraną laleczkę należy wpierw powiększyć zdjęcie, a dopiero później oddać głos klikając pod zdjęciem laleczki. Liczba głosów pod zdjęciem oznacza sumę dotychczas oddanych głosów na daną laleczkę.

Liczba oddanych głosów na każdą laleczkę będzie widoczna pod zdjęciami przez cały czas trwania konkursu.

Konkurs wygrywa ta szkoła, na laleczkę której zostanie oddanych najwięcej głosów. Liczba oddanych głosów jest jedynym kryterium wyboru laureata konkursu (z zastrzeżeniem pkt. V par. 5 n). m) W przypadku uzyskania przez dwie lub więcej laleczek tego samego wyniku, rozstrzygnięcia konkursu dokona specjalnie powołane Jury, w skład którego wejdą reprezentanci UNICEF Polska oraz Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Rozstrzygnięcie nastąpi w wyniku głosowania członków Jury.

Bożena Majdak

DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA

W dniu 12 stycznia zorganizowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA, na którym zaprezentowana została wystawa laleczek. Jest to symbol pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. To efekt prawie półrocznej naszej pracy i realizacji projektu „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem epidemii chorób rozwijających się

w Angoli. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie i rodzeństwo. To wspaniała współpraca międzypokoleniowa. Powstały prawdziwe cuda – małe, szmaciane oryginalne dzieła sztuki. Zgromadzono ich 43. Było na co popatrzyć! Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Tymi informacjami dzieci uzupełniały „akt urodzenia” laleczki.

W tym uroczystym dniu uczniowie i rodzice najpierw wzięli udział w koncercie kolęd zaprezentowanym przez uczniów klas IV – VI, a potem podziwiali wystawę. Na ten dzień Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, a cały dochód ze sprzedaży ciastek, kawy i herbaty przeznaczył na akcję.

Podczas wystawy pokazane zostały prezentacje multimedialne specjalnie przygotowane na tę okoliczność przez panią Bożenę Majdak. Przedstawiono realizowany przez szkołę projekt edukacyjny UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, przypomniano cele i etapy projektu. Do prezentacji wykorzystano także prace multimedialne uczniów dotyczące wędrówek przez kontynenty, które wzbogacono o fotografie laleczek pochodzących z danego państwa.

W tym dniu każdy mógł wybrać laleczkę, zaadoptować ją duchowo, przekazując na ten cel darowiznę (min 10 zł). Zebraliśmy kwotę 1644 zł i wpłaciliśmy na konto UNICEF. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy pomóc uratować życie dzieciom z Angoli. Zebrane fundusze umożliwią zaszczepienie setek tysięcy cierpiących dzieci. Angola to niestabilny kraj, narażony na klęski żywiołowe. Panuje tam niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno – sanitarne. Z powodu tego kryzysu najbardziej cierpią dzieci, którym zagrażają choroby.

Ale to jeszcze nie koniec, przystępujemy do ostatniego etapu projektu - „Konkursu na najbardziej oryginalną lalkę”, który wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Nagrodą jest sam koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, o którym poinformujemy w odpowiednim czasie.

W związku z tym organizatorzy przeprowadzili plebiscyt na nietuzinkową laleczkę.

Biorąc pod uwagę najliczniejsze wpłaty oraz głosy przekazane do specjalnej skrzynki zostały wyłonione 3 szmaciane lalki: Hania – kraj Polska, Ali – Egipt, Joany – Hiszpania. Lalki te w konkursie reprezentować będą naszą szkołę i zostały wysłane do Jury Konkursu w Warszawie.

GRATULUJEMY, dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie! Pomaganie może być przyjemne i wiąże się z pozytywnymi emocjami.

Organizatorzy

Zaadoptuj laleczkę i pomóż!

12 stycznia – czwartek - w związku z realizowanym przez naszą szkołę projektem „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” - o godz.16:00 odbędzie się wystawa szmacianych laleczek- symbolu pomocy udzielanej dzieciom z biednych krajów.

W akcję włączyli się nauczyciele, rodzice, dziadkowie i uczniowie wykonując specjalne, charytatywne laleczki UNICEF.

Każdy będzie mógł zaadoptować dowolną laleczkę i jednocześnie uratować życie dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę – minimum 10 zł.

Zebrane pieniądze zostaną przesłane na konto UNICEF.

W dniu tym będzie działała szkolna kawiarenka, a dochód ze sprzedaży ciastek, kawy i herbaty także zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Angoli.

B. Majdak

Tworzymy charytatywne laleczki – drugie zadanie projektu UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Zakończyliśmy pierwsze zadnie projektu „Podróż przez kontynenty”. Uczniowie wybierali dowolny kraj na świecie i zbierali o nim jak najwięcej informacji (mieszkańcy, popularne imiona, stroje regionalne, zwyczaje, kultura, zajęcia). Powstały bardzo ciekawe prezentacje stworzone zwłaszcza przez uczniów klas szóstych. Wiedza ta zostanie teraz wykorzystana do zrobienia laleczek. Można również skorzystać z dodatkowych materiałów edukacyjnych dostępnych u pani B.Majdak i J.Figat.

Laleczki będą wykonywane wg następującego planu:

• Zaprojektować ubiór i wygląd laleczki odpowiadający kulturze wybranego kraju.

• Odrysować szablon zgodny z projektem UNICEF.

• Szyć według załączonej instrukcji.

• Upiększyć laleczkę (ubieranie, ozdabianie, przyklejanie).

• Uzupełnić „akt urodzenia” laleczki – metryczka, specjalny dokument.

Wykonaną laleczkę wraz z metryczką należy oddać do pani B.Majdak do końca grudnia.

W styczniu zostanie zorganizowana impreza charytatywna „DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA”- akcja z udziałem społeczności szkolnej, rodziców, dziadków. W tym dniu każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł). Po zakończonej akcji zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto UNICEF (szczegółowe informacje w późniejszym terminie).

DAJCIE UPUST SWOJEJ WYOBRAŹNI,

WCIELCIE SIĘ W ROLĘ ARTYSTÓW I KREATORÓW MODY!

DZIĘKI TEJ AKCJI MOŻESZ URATOWAĆ ŻYCIE DZIECKA W ANGOLI!

Organizatorzy Projektu

Więcej artykułów…