Pedagog szkolny

Profilaktycznie...

W listopadzie odbyły się w naszej szkole trzy spotkania profilaktyczne. Dzięki współpracy z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych najstarsi uczniowie wzięli udział w koncercie i pogadance o uzależnieniach, a młodsi o przemocy. Natomiast najmłodsi rozmawiali z panem dzielnicowym o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.

Ula Figura

No Phone Challenge

Nagrody w konkursie No Phone Challenge rozlosowane. Pendrive'y, powerbanki, karnet na basen i czekolady dla wszystkich 96 uczestników wyzwania. Dziękujemy sponsorom za przyłączenie się do zabawy: Hotelowi Zacisze, Firmie Inigo, Samorządowi Uczniowskiemu.

Urszula Pawlik

Tydzień Profilaktyki...

...dobiegł końca. Udały nam się tegoroczne warsztaty, spotkania i konkursy. Zaangażowanie dzieciaków przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Szczególnie akcja No -Phone- Challenge i Klub Gentlemanów. Chłopaki z klas gimnazjalny napisali nawet petycję do dyrektora, by gry planszowe zostały na korytarzu na zawsze. Wiele emocji wzbudziła próbna ewakuacja, na którą przybyli strażacy z PSP w Żywcu. W najbliższych dniach będzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych ,,Mój czas wolny bez komputera". A na co czekają nasi uczniowie? Na nagrody! Losowanie już wkrótce, a wśród nich karnety na basen, pendrive'y, materiały papiernicze i słodkości. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM I PRZYJACIOŁOM SZKOŁY, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W PRZYGOTOWANIE TYGODNIA PROFILAKTYKI.

Urszula Figura

W 80 BĘBNÓW dookoła świata!

W ramach Tygodnia Profilaktyki odbyły się w naszej szkole warsztaty bębniarskie, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów. Niektórzy mogli nawet na niektórych zagrać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

Kamila Pawlus

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na spotkanie z psychoterapeutą i specjalistą terapii uzależnień mgr Sylwią Figurą, które odbędzie się w ramach organizowanego w szkole Tygodnia Profilaktyki (6.11-10.11).  Temat spotkania to: „Zwróć uwagę na…”.  Z zaproszonym gościem porozmawiamy o:

  • problemach wieku szkolnego i dojrzewania

  • uzależnieniach (także od Internetu i telefonu)

  • niepokojących zachowaniach dziecka

oraz o tym jak pomóc w trudnościach swojemu dziecku i nie dać złapać się problemom!

Spotkanie odbędzie się 9.11.2017 (czwartek) o godz. 16.30 w auli Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!

Więcej artykułów…