Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Szkoła Podstawowa w Węgierskiej Górce przyłączyła się do AKCJI CHARYTATYWNEJ dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów). W dniach 30, 31 października i 5 listopada w szkole zbieraliśmy dary.

Akcja oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej, polegała na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i artykułów szkolnych. Artykułami żywnościowymi obdarowani będą Polacy mieszkający w gminie Jaszuny i Mickuny oraz parafianie w Nowej Wilejce na Wileńszczyźnie.

Święty Mikołaj słodycze, maskotki i artykuły szkolne przekaże polskim dzieciom: na LITWIE : polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie na BIAŁORUSI: polskie szkoły w Lidzie, Wołkowyjsku, Oszmianie, Ostrowcu i w Grodnie na UKRAINIE: polska szkoła w Stanisławowie i dzieci uczące się języka polskiego przy Katedrze Lwowskiej.

Wszystkie dary zapakowane w 27 pudłach kartonowych zaklejonych i opisanych przekazano w dniu 6 listopada 2018 r. do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej, która jest współorganizatorem akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

Pomagamy Polakom na Wschodzie

Z okazji 100-lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach Szkoła Podstawowa w Węgierskiej Górce przyłączyła się do AKCJI CHARYTATYWNEJ dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów).

W dniach 30, 31 października i 5 listopada w szkole zbieramy dary Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej, polegać będzie na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i na zbiórce artykułów szkolnych. Artykułami żywnościowymi chcemy obdarzyć Polaków mieszkających w gminach Jaszuny i w gminie Mickuny oraz parafian w Nowej Wilejce na Wileńszczyźnie.

Święty Mikołaj słodycze, maskotki i artykuły szkolne przekaże polskim dzieciom:

• na LITWIE (Wilno): polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie
  • na BIAŁORUSI (Grodno): polskie szkoły w Lidzie, Wołkowyjsku, Oszmianie, Ostrowcu i w Grodnie
  • na UKRAINIE (Lwów): polska szkoła w Stanisławowie i dzieci uczące się języka polskiego przy Katedrze Lwowskiej
  • Dary zostaną 6 listopada przewiezione do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej, która jest współorganizatorem akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczne ,,Kresy’’ w Częstochowie.

PROSIMY O WSPARCIE

Wolontariat w szkole

W Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce działający KLUB WOLONTARIATU wraz z opiekunem P. mgr Bożeną Majdak po raz kolejny ogłosił i przeprowadził w dniach 22 -25 października akcję pt.” POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ- PODAJ ŁAPĘ”.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i zaangażowaniem dzieci i rodziców. W tych dniach podobizny czworonogów w wykonaniu dzieci zdobiły korytarze naszej szkoły, zorganizowano także dzień malowanki – na korytarzu na piętrze wystawiono stoliki z kredkami i malowankami piesków i kotów. Chętni uczniowie na każdej przerwie mgli je pokolorować.

Od poniedziałku do czwartku zbierano karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, koce, pledy, materace, poszwy, poszewki, prześcieradła, ręczniki, smycze, miski, czyli wszystko co potrzebne jest podopiecznym Schroniska.

W wyniku akcji zebrano: razem - 132,136 kg karmy dla psów i kotów

1. 100,045 kg karmy dla psów (w tym 62,700 kg suchej, mokrej35,020kg przekąski 2,320 kg).

2. 32,091 kg karmy dla kotów (w tym22kg suchej, 6,785kg mokrej, przekąski kocie 3,306 kg).

3. 34 koce, 2 materace, 17 kołder , 6 karimat, 2 chodniki, 26 poduszek, 4 jaśki, 19 poszew, 9 ścierek, 13 ręczników, 3 prześcieradła.

4. 3 miski, 3 szczotki, 5 szelek i 4 smycze, 2 obroże.

5. Ubranko dla psa + 2 pary butki antypoślizgowe, 3 zabawki.

6. Drapak dla kota.

7. 5 kg żwirek dla kota.

W sobotę 18 listopada siedmioro uczniów (z klas 4- 8: Jola, Patrycja, Julka, Igor, Zosia, Kinga, Kuba), wraz z opiekunem p. Bożeną Majdak dostarczyli dary do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Szczególne podziękowania Panu Janowi Krzusowi oraz Grzegorzowi Cieślawskiemu za zaangażowanie w akcję oraz przewiezienie darów własnymi samochodami w swoim wolnym czasie do Schroniska w Żywcu.

AKCJA CHARYTATYWNA „BUDA DLA PSA - POMÓŻ" zakończona

W dniach 26-27 listopada została przeprowadzona akcja „BUDA dla PSA”, której koordynatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. B. Majdak. Zamierzeniem akcji było pozyskanie środków na zrobienie jednej dużej budy dla dużego psa porzuconego w schronisku, ale zaangażowanie i okazane serce uczniów, rodziców i przychylność dyrekcji umożliwiła zrobienie aż czterech „domków dla piesków”.

16 grudnia w sobotę uczniowie wraz z opiekunem przekazali 2 duże budy 100 cm x 80 cm, oraz 2 średnie budy 60 cm x 70 cm Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żywca.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA Panu JACKOWI KRZUSOWI i Panu SZYMONOWI DZIEDZICOWI, którzy charytatywnie wykonali 3 budy, Panu JAKUBOWI SIKORA za przewóz 4 domków-bud do Schroniska w Żywcu za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu akcji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. mgr Bożena Majdak