AKCJA CHARYTATYWNA „BUDA DLA PSA - POMÓŻ" zakończona

W dniach 26-27 listopada została przeprowadzona akcja „BUDA dla PSA”, której koordynatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. B. Majdak. Zamierzeniem akcji było pozyskanie środków na zrobienie jednej dużej budy dla dużego psa porzuconego w schronisku, ale zaangażowanie i okazane serce uczniów, rodziców i przychylność dyrekcji umożliwiła zrobienie aż czterech „domków dla piesków”.

16 grudnia w sobotę uczniowie wraz z opiekunem przekazali 2 duże budy 100 cm x 80 cm, oraz 2 średnie budy 60 cm x 70 cm Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żywca.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA Panu JACKOWI KRZUSOWI i Panu SZYMONOWI DZIEDZICOWI, którzy charytatywnie wykonali 3 budy, Panu JAKUBOWI SIKORA za przewóz 4 domków-bud do Schroniska w Żywcu za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu akcji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. mgr Bożena Majdak

Podaj łapę!

W Szkole Podstawowej została przeprowadzona akcja pt. „POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - PODAJ ŁAPĘ”.

W dniach 13-17 listopada zbierano karmę sucha i mokrą dla psów i kotów, koce, poszwy, poszewki, prześcieradła, ręczniki smycze, miski czyli wszystko co potrzebne jest podopiecznym schroniska.

Zebraliśmy dużo, dużo więcej niż w ubiegłym roku. Do przewiezienia darów potrzebne były aż dwa samochody typu kombi z dużym bagażnikiem.

W wyniku akcji zebrano:

1. 179 kg karmy dla psów (w tym 131,70 kg suchej, reszta mokrej+ makaron dla psów)

2. 20,20 kg karmy dla kotów

3. Przekąski małe paczki- TASTY, DENTASTIX, PEDIGREE VITAL itp. ok 2 kg

4. 18 dużych kocy, 2 śpiwory, 1 karimata, 3 kołdry, 2 poduszki, 10 poszewek 5 ręczników + ścierki, 1 ręcznik kąpielowy, 4 poszwy

5. Duża miska, 2 szelki ze smyczą

6. Smycz automatyczna

W sobotę 18 listopada dary zostały dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.

Szczególne podziękowania Panu Janowi Krzus oraz Szymonowi Dziedzic za zaangażowanie w akcję i przewiezienie darów własnymi samochodami w swoim wolnym czasie do Schroniska w Żywcu.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego

mgr Bożena Majdak

Rozpowszechniamy ideę wolontariatu

W marcu w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszką Marysią Tirak – uczennicą naszej szkoły działającą w Stowarzyszeniu MISEVI Polska. Przybliżyła nam działalność misyjną i opowiedziała, jak wygląda praca wolontariuszy na Madagaskarze. Ich służba dzieciom, ubogim, chorym i opuszczonym pozwala tworzyć lepszy, sprawiedliwy świat oparty na wzajemnym poszanowaniu każdego człowieka.

Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów edukacyjnych i nie tylko... Wysłaliśmy paczkę dla dzieci uczestniczących w półkolonii na Madagaskarze, w której znalazły się: piłki, gwizdki do zawodów sportowych, bańki mydlane, taśmy przeźroczyste, środki czystości, liczne materiały plastyczne – kleje, bloki, kartki ksero, plasteliny, modeliny, farby, kredki, bibuły, papiery kolorowe.

Zorganizowaliśmy również zbiórkę finansową i kwotę 1400 zł przekazaliśmy na konto MISEVI Polska. Środki te zostaną przekazane na remont stołówki na Madagaskarze w miejscowości Marillac w szkole Księży Misjonarzy oraz na zakup produktów (ryżu, bułek, bananów, mięsa), aby stołówka miała ciągłość w wydawaniu posiłków w trakcie półkolonii.

POMAGANIE JEST PRZYJEMNE I WIĄŻE SIĘ Z POZYTYWNYMI EMOCJAMI!

Jolanta Figat

SZKOLNY KONKURS LITERACKI – POMAGANIE JEST FAJNE

W szkole zorganizowano konkurs literacki na wiersz albo opowiadanie pt. „POMAGANIE JEST FAJNE”, zorganizowany przez SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU jako jedno z zadań ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Szkolny Klub Wolontariatu”.

W tym celu opracowano regulamin a uczniowie zostali poproszeni o napisanie wiersza lub opowiadania na temat „Pomaganie jest fajne”. Wpłynęło kilkanaście prac z klas młodszych oraz tyle samo z klas IV-VI.

Jury konkursowe złożone z pań polonistek, koordynatora oraz pani w-ce dyrektor szkoły przyznało za opowiadanie „Pomaganie jest fajne” dwie nagrody w klasach I-III oraz dwie nagrody w klasach IV- VI i jedno wyróżnienie, za wiersz przyznano jedną nagrodę i jedno wyróżnienie.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Samorząd Uczniowski zostały wręczone podczas APELU na temat WOLONTARIATU.

Nagrodzeni uczniowie:

Kl. I-III:

Zuzanna Krzus kl. II

Karolina Motyka kl. II

Kl. IV-VI:

Martyna Nowak - wiersz

Zofia Biesiedzin - opowiadanie

Aneta Hyla – opowiadanie

Bożena Majdak

Zapraszamy do lektury nagrodzonych prac Anety, Ani, Karoliny, Zosi i Zuzi.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. „POMOCNA DŁOŃ”

W szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Pomocna dłoń” . W tym celu opracowano regulamin i ogłoszono informację o konkursie.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych:

- uczniowie klasy I-III wykonali prace jako dodatkowe tylko dla osób chętnych

- w klasach IV-VI prace wykonywali wszyscy uczniowie na lekcjach plastyki.

Po zebraniu prac, w holu głównym szkoły zorganizowano WYSTAWĘ POKONKURSOWĄ, gdzie umieszczono najlepsze prace.

Powołane Jury konkursu dokonało oceny prac. W kategorii klas młodszych przyznano równorzędne 3 nagrody i 2 wyróżnienia, natomiast w klasach IV –VI, ze względu na wyrównany poziom, także przyznano równorzędne 4 nagrody oraz 5 wyróżnień. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkolną Radę Uczniowską zostały wręczone na apelu z okazji DNIA WOLONTARIATU.

Bożena Majdak