Andrzejki w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce

Zgodnie z polską tradycją obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych połączony z dyskoteką.

W środę 25 listopada 2915 roku Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja. 
 W zabawie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasy młodsze I - III od godz.15 do 17 a uczniowie klas starszych IV - VI od 17 20 do 19 45. Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali, magiczny nastrój,  zorganizował muzykę, wróżby oraz przygotował atrakcje dla najmłodszych uczniów.  Dużą atrakcją były ciasteczka z wróżbą.

Wieczór ten był magiczny i pełen wróżb. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym dniu jadalnia została zamieniona w "salę wróżb", a Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą kart, dłoni, wróżyły również z wosku, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie umieszczone w ciasteczkach. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się co ich czeka.

Atrakcje i wróżby przeplecione były szaloną, dobrą, dyskotekową muzyką przygotowaną przez Łukasza Zawadę z gimnazjum.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Opiekun SZRU mgr Bożena Majdak