"Ćwiczenie czyni mistrza!" – opisujemy źródła internetowe.

10 grudnia 2014 roku klasa IV a realizowała kolejne zadanie w związku z programem „Szkoła z Klasą”. Zadanie przyjęło formę lekcji, która odbyła się podczas zajęć z wychowawcą, a jej temat brzmiał: „Ćwiczenie czyni mistrza!” – opisujemy źródła internetowe.

Najpierw przypomnieliśmy sobie wspólnie zredagowany „Kodeks klasy IV a” i obejrzeliśmy interaktywny plakat, który był wprowadzeniem do lekcji. Potem podzieliliśmy się na siedem grup, każda dostała inny materiał do działań – były to wydruki z Wikipedii dotyczące tematyki świątecznej (Gwiazdor, symbolika ozdób choinkowych, tradycje drzewka świątecznego, pochodzenie zwyczaju choinki, zwyczaje związane ze św. Mikołajem, legendy związane ze św. Mikołajem, historia św. Mikołaja). Z kolei czytaliśmy teksty i podkreślaliśmy w nich to, co było najważniejsze naszym zdaniem, by w końcu układa

notatki, które wpisywaliśmy na plakaty i ozdabialiśmy według naszych inwencji twórczych.

Następną czynnością było rozwiązanie krzyżówki interaktywnej, której hasło brzmiało „źródła internetowe”. Teraz wkroczyła do akcji nasza pani, pokazała nam prezentację multimedialną, której celem było nauczenie nas, że w Internecie każdy post ma swojego autora, można z niego korzystać, ale trzeba zawsze o autorze pamiętać. Nauczyliśmy się więc opisywać źródła internetowe, co pokazaliśmy wpisując odpowiednie opisy na nasze plakaty z notatką.

Podobają się nam takie zajęcia, bo ciągle uczymy się czegoś nowego.

Anita Skrzypek