Ach, co za noc!

Koniec grudnia i początek stycznia w naszej szkole to między innymi apele świąteczne i spotkania opłatkowe, które uświetniane były występami uczniów. Panie Anita Skrzypek i Bożena Hazuka przygotowały z uczniami na tę okazję spektakl „Ach, co za noc!”. Przedstawienie miało dwie odsłony - „Zwiastowanie” i „W Betlejemskiej Szopce”. Do szopki zmierzali pastuszkowie wraz ze swoimi owczarkami, królowie, a także Kasia i Jonatan, czyli ślepiec i kulawy. Wszyscy z otwartymi ramionami przyjmowani przez Bożą Dziecinę. Nie sposób nie wspomnieć tu także o niedźwiedziu, czyli diable w niedźwiedziej skórze oraz stadzie owieczek, które zrobiły naprawdę furorę. Całość dopełniły przepiękne pastorałki ilustrowane niesamowitymi układami choreograficznymi.

Przedstawienie prezentowane było cztery razy, dwa występy odbyły się dla społeczności szkolnej, pokazaliśmy się także na opłatku dla seniorów z Węgierskiej Górki, by na koniec uświetnić spotkanie z rodzinami występujących uczniów w ramach „Herbaciarni Literackiej”. Ostatni występ zakończył się wspólnym kolędowaniem uczniów i ich rodziców oraz dziadków.

Uczniowie twierdzą, że takie spotkania w szkole z rodzicami są inne, bardzo przyjemne i panuje na nich wzruszająca atmosfera. Szkoda, że ten świąteczny czas już minął….

Anita Skrzypek, Bożena Hazuka