Ruszamy!

Podręczniki i lektury już rozdane, czas na inne książki. Niestety, jeszcze nie może być „po staremu”. Musieliśmy opracować procedury, by wypożyczanie było bezpieczne.

W klasach 4-8 odbyły się już spotkania – wiecie, że tylko jedna osoba w bibliotece i tylko przy biurku (nie ma wolnego dostępu do półek:().

Obiecałam, że dostaniecie wykazy książek, by w spokoju przejrzeć je w domu i zdecydować, co Was interesuje. Młodszym pewnie pomogą rodzice lub rodzeństwo. Na początek opracowałam najczęściej odwiedzane działy.

UWAGA!

Wszystkie wykazy książek są w formacie pdf. Niektóre pliki liczą sobie kilkadziesiąt stron. By ułatwić sobie przeglądanie, można skorzystać ze skrótu klawiszowego „CTRL+f” – otworzy się wtedy okienko, w które można wpisać szukane słowo i zatwierdzić klawiszem „ENTER”.

Zapraszam do przeglądania:)

Książki dla klas 1-3

KSIĄŻECZKI Z DUŻYMI LITERAMI

BAJECZKI, OPOWIADANIA, POWIEŚCI DLA NAJMŁODSZYCH

HISTORYJKI ZNANE Z TELEWIZJI

SERIE KSIĄŻKOWE DLA NAJMŁODSZYCH

KSIĄŻECZKI POZNAWCZE

BAŚNIE

Książki dla klas 4-8

POWIEŚCI PRZYGODOWE, OBYCZAJOWE, KRYMINALNE...

FANTASTYKA

POWIEŚCI I OPOWIADANIA HISTORYCZNE

DLA MIŁOŚNIKÓW KOMPUTERÓW

PORADNIKI DLA OPIEKUNÓW ZWIERZĄT

Marcin Pałasz - Dziewczynka z latarkami

Zapraszam miłośników książek Marcina Pałasza (i wszystkich innych też:) do lektury jego mini książeczki Dziewczynka z latarkami. Jak napisała jedna pani w komentarzu, jest to coś do „bojenia”:) Kto lubi się bać, niech czyta:)

Porada techniczna: tekst jest zamieszczony online i chyba najlepiej przeglądać go w trybie pełnoekranowym. Miłej lektury!

Marcin Pałasz Dziewczynka z latarkami

Spotkanie autorskie nr 4

Paweł Beręsewicz, to autor, którego książki goszczą u nas już od kilku lat. Znacie z pewnością: Kiedy chodziłem z Julką Maj, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Skrzacik Jagódka, Na przykład Małgośka, Wielka Wyprawa Ciumków, Pan od angielskiego, Człowiek z czerwoną chorągiewką, Zawodowcy.

Posłuchajcie, co o tej ostatniej mówi i jak czyta fragment... jej autor.

Podobało się Wam? To może posłuchacie ponownie tego samego autora? Tym razem czyta książkę, której jeszcze nie mamy w naszej bibliotece. Jeżeli się spodoba, dajcie znać. Może uda się ją zakupić.

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem i jego Pocztem psujów polskich

cz. 1 

cz. 2

cz. 3 

Proszę państwa – oto misie:)

Biblioteczne słoniki nie są już samotne:). Szydełkowa rodzinka powiększyła się o kolejnych, czterech, przedstawicieli. Myślę, że oni też długo u nas nie zagoszczą – znajdą sobie domy po obchodach Święta Pluszowego Misia. Są chętni do przytulenia kolorowych niedźwiadków?