CO DOBREGO W ŚWIETLICY...

Witajcie Drogie Świetliczaki!!!

Wprawdzie koniec roku szkolnego już za nami wszyscy z Was mogą się cieszyć słońcem, zabawą z przyjaciółmi, podróżami i długim spaniem. Jeszcze raz gratuluję  Wam pięknych wyników w nauce i zachowaniu, bravo, bravo.

Chciałabym jeszcze w kilku słowach napisać o tym, co nam się udało wspólnie zrobić w trakcie naszych zajęć. Z uwagi na pandemię nie wszyscy rodzice mieli szansę na swobodne poruszanie się po szkole i zaglądanie do naszych sal, co jest w tej sytuacji słuszne  i zrozumiałe. Mam nadzieję, że razem z rodzicami popatrzycie na zdjęcia i rozpoznacie tam siebie.

WIOSENNY OGRÓDEK

Dzieci  z ochotą uczestniczyły w jego zakładaniu. Napełniały doniczki ziemią, sypały w nią nasiona, podlewały i obserwowały jak one kiełkują. Na szczęście roślinki rosły jak na drożdżach, wdzięczne za słońce i wodę. Dzieci dzięki naszej zabawie w ogrodnika dzieci poznały podstawy życia roślin i ich pielęgnacji. Potrafią rozpoznać rożne warzywa i mogą powiedzieć skąd się one biorą na regałach w Biedronce :)

tmp/outputImages/800_1.jpgtmp/outputImages/800_2.jpgtmp/outputImages/800_3.jpg

DZIEŃ DZIECKA

W tym dniu na dzieci czekała niespodzianka. Po przyjściu do świetlicy poprosiłam ich, aby pomogły mi w darciu wielkiego stosu  kolorowych gazet. Dzieci trochę się zdziwiły, ale szybko wzięły się do działania. Robota szła im jak z płatka, przecież wiadomo, że fajnie czasem coś zniszczyć. To pozwala uwolnić rożne emocje. Kiedy wielki karton był już po brzegi wypełniony  gazetami wsypałam do niego dwie torby cukierków, tak żeby dzieci tego nie widziały i mocno wymieszałam. Później dzieci nurkowały w nim w poszukiwaniu łakoci.

Dzięki tej atrakcji dzieci miały okazję się wyszaleć i przekonać o tym , że w ich życiu nie może zabraknąć dobrej zabawy i słodyczy.

tmp/outputImages/800_4.jpgtmp/outputImages/800_5.jpgtmp/outputImages/800_6.jpg

JAKA  ŁADNA   GÓRKA

Na sam koniec chciałam podziękować naszym małym artystom za udział w gminnym konkursie plastycznym pt. ,,Węgierska Górka w oczach dziecka”. O jego rozstrzygnięciu dowiemy się na początku sierpnia podczas Dni Górki. Trzymam za Was kciuki pozdrawiam wakacyjnie.

Anna Kalinowska

images/swietlica-3/800_7.jpgimages/swietlica-3/800_8.jpgimages/swietlica-3/800_9.jpg

NOWINKI ZE ŚWIETLICY

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU O TRADYCJACH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Z uśmiechem sięgam po laptopa, by napisać Wam drodzy nauczyciele i uczniowie o wynikach konkursu organizowanego przez Starostwo Żywieckie. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z bogatym dziedzictwem tradycji wielkanocnych naszych przodków. Jednak nie wszystkie z nich są nadal obecne w naszym życiu. O czym uczestnicy konkursu mogli się dowiedzieć w trakcie przygotowywania prac, jednoczesnie zdobywając wiedzę na ten temat z fragmentów książki „Godamy po nasemu”, której autorem jest Stanisław Ficoń. Tradycje te są piękne i sprawiają, że święta to wyjątkowe chwile. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić uczniów do ich pielęgnowania w domach rodzinnych, po to by sztafeta pokoleń została zachowana.

LAUREATKĄ KONKURSU  została

Maja Żółty kl.2b

WYRÓŻNIENIA  zdobyli:

Natalia Kubica kl. 1b

Patryk Madejczyk kl. 1a

Zuzanna Drewniak kl. 2a

Konrad Rączka kl. 6a

Dzieciaki spisałyście się na medal:) Przesyłamy uściski i gratulacje:)

Anna Kalinowska i Bożena Hazuka

Nowinki ze świetlicy

Rozstrzygnięcie konkursu na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

W dniu 23 marca w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce odbyło się spotkanie komisji konkursowej, której zadaniem było ocenienie prac zgłoszonych do konkursu plastycznego pt. ,,Wielkanocna kartka świąteczna”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Otrzymaliśmy 55 prac . Nadesłane prace są pomysłowe, starannie wykonane i bajecznie kolorowe. Celem  konkursu  jest ocalenie od zapomnienia tak pięknego i starego zwyczaju posyłania   rodzinie, bliskim i przyjaciołom tradycyjnych kartek papierowych z okazji świąt. Takich, na których trzeba odręcznie napisać życzenia, adres oraz przykleić znaczek. Jest to namacalny wyraz pamięci i okazywania sobie serdeczności. Ma on duże znaczenie szczególnie dla osób- starszych naszych babć i dziadków.

Ten świąteczny zwyczaj jest dziś silnie wypierany  przez telefony komórkowe, internet i inne nowinki techniczne. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić dzieci do pielęgnowania tak miłego zwyczaju.

Wybranie zwycięzców i wyróżnionych nie było łatwym zadaniem. O naszym wyborze zadecydowały: ciekawy pomysły, łączące różne techniki i samodzielność w wykonaniu pracy.

Czytaj więcej: Nowinki ze świetlicy