Klasa Va i ich projekt

Klasa Va włączyła się do realizacji zadań w programie „Szkoła z Klasą”. Dziewięcioosobowa grupa uczennic i uczniów z tej klasy przygotowała grę dydaktyczną pod tytułem „Szlakiem Stasia i Nel”. Gra realizowała zadanie projektowe.

W czasie spotkań, które przez dwa miesiące odbywały się co piątek członkowie grupy nauczyli się sporo o posługiwaniu się nowymi narzędziami TIK, ale przede wszystkim przygotowali bloga, na którym umieścili różnorodne zadania sprawdzające wiedzę dotyczącą opracowanej wcześniej lektury – powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Pomysłów uczniowie mieli sporo krzyżówki, wykreślanki, puzzle i inne działania można zobaczyć na blogu http://szlakiemstasiainel.blogspot.com/.

Podsumowaniem pracy było przeprowadzenie gry dla całej Va. W dniu zabawy klasa została podzielona na cztery grupy (trzy losowo – z wykorzystaniem zwierzątek-losów przygotowanych przez jedną z uczennic, czwartą grupę stanowili uczniowie pracujący przy projekcie). Każda z grup projektowych prezentowała przygotowane przez siebie materiały, klasa rozwiązywała zadania. Świetnie bawili się zarówno ci, którzy pracowali przy projekcie, jak i ci, którzy pierwszy raz widzieli efekty pracy poszczególnych zespołów. Dowodem na to może być chociażby obecność całej klasy na zajęciach dodatkowych, podczas których przeprowadziliśmy wykonaną w innej konwencji ostatnią część gry „Przystanki afrykańskie”, ponieważ w czasie lekcji języka polskiego zabrakło na nią czasu. Gra okazała się dużym sukcesem, uczniowie nie chcieli w ogóle wychodzić z klasy.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin naszego bloga http://szlakiemstasiainel.blogspot.com/

Anita Skrzypek