Sprawozdanie z zadania nr 2

W ramach konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy” zrealizowaliśmy w styczniu zadanie nr 2. We wszystkich klasach IV – VI na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone konwersatoria na temat „Dopalacze – jak się przed tym bronić”. W tym celu wykorzystano prezentację multimedialną pt „Dopalaczom stop!” oraz materiały edukacyjne ze Studium Prawa Europejskiego. Uczniowie klas IV – VI (127 uczniów) uzupełniali sporządzone przez nauczycieli Karty Pracy. Wiedzą, co to są dopalacze? Jaką mogą mieć postać? Jakie są efekty działania dopalaczy? Gdzie szukać pomocy? Wypowiadali się pisemnie, co zrobić, gdy ktoś zachęca do używek. Najciekawsze prace zamieszczone zostały na stronie internetowej naszej szkoły oraz na gazetce szkolnej.

Jolanta Figat

Dorota Waligóra