Nasza wyprawa do Afryki

W ciągu całego ubiegłego tygodnia poznawaliśmy ten fascynujący i egzotyczny kontynent jakim jest Afryka. Poznaliśmy nie tylko bogactwo Czarnego Lądu, niespotykane krajobrazy, jego wspaniałą florę i faunę, ale również panujące tam warunki klimatyczne i trudne życie afrykańskich plemion.

Wiktoria J. i Emilia J. tak oto opisały nasze lekcje o Afryce :

Na dzisiejszej lekcji uczyliśmy się o Afryce. Dzieci przyniosły różne materiały na temat tego kontynentu. Były to: zdjęcia, pamiątki, filmiki, książki i różne ciekawostki np. płyta z muzyką afrykańską. Pojawiły się również prezentacje multimedialne. Jednak najbardziej podobały nam się filmiki Filipa. Gdy uczyliśmy się o Afryce wyobrażaliśmy sobie, że naprawdę tam jesteśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych lekcji oraz ciekawych filmików nakręconych przez tatę Filipa podczas podróży po Afryce. Nam najbardziej podobała się afrykańska szkoła.

Bardzo dziękujemy Państwu Marzenie I Sylwestrowi Krajewskim za udostępnienie filmu!