Uczniowie

Góra Grosza

Szkoła Podstawowa w Węgierskiej Górce przystąpiła w tym roku do akcji „Góra Grosza" organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się 21 listopada i trwała do 2 grudnia. Patronat nad akcją w szkole przejął SAMORZĄD UCZNIOWSKI wraz z opiekunem p. B. Majdak.

W tym czasie w holu głównymi naszej szkoły zorganizowano kącik gdzie stanął specjalny, opisany słoik, do którego można było wrzucać „grosiki" od 1 do 20 gr. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie uczniom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przyniosły do szkoły swoje skarbonki, z których wysypywały się grosiki.

W końcu nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza i liczenie, które trwało kilka godzin. Pakowanie nastąpiło bezpośrednio na poczcie, gdyż monety ważyły prawie 16 kg. Za przetransponowanie takich kilogramów podziękowania dla Ksawerego Szewczyka i Igora Cieślawskiego, że po lekcjach w swoim wolnym czasie nieśli taki ciężar.

W ramach akcji „Góra grosza" udało nam się zebrać 8238 monet, co w przeliczeniu na złotówki dało kwotę 171,27zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, Nauczycielom którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Dziękujemy !!!

Jeden grosz to niewiele, lecz potężna GÓRA GROSZA może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

Bożena Majdak

 

 

Nasze kolędowanie

Już niemal tradycją stało się kolędowanie uczniów SP w Węgierskiej Górce. W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych z gwiazdą kolędniczą odwiedzali rożne instytucje, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia. Kolędowanie rozpoczęli od Urzędu Gminy gdzie dla Pana Wójta i pracowników samorządowych zagrali i zaśpiewali. Do muzycznego prezentu dołączyli życzenia od całej społeczności szkolnej, składane gwarą przez Ksawerego Szewczyka ucznia klasy 5a, a całości dopełniły symboliczne drobne upominki świąteczne.

Wyśpiewaliśmy także życzenia dla pracowników Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól. Z kolędą poszliśmy także do Banku Spółdzielczego. Pamiętaliśmy również o życzeniach dla Dyrekcji i pracowników Nadleśnictwa.

Wszędzie bardzo ciepło i z radością nas przyjęli, a za kolędowanie hojnie obdarowywali słodyczami. Na zakończenie kolędowego turne zaśpiewaliśmy dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów a także pracowników szkoły wręczając także drobne upominki świąteczne.

Czas kolędników za nami, ale melodie kolęd popłyną jeszcze przez jakiś czas….

Podziękowania dla całej grupy kolędniczej:

gra na skrzypcach: Iga Kurowska i Julia Kupczak

śpiew: Marysia Strzałka, Oliwka Zółty, Martyna Pietras, Gabrysia Dziedzic

kolędowanie gwarą: Ksawery Szewczyk

Opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej

mgr Bożena Majdak

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce

Zgodnie z polską tradycją obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych połączony z dyskoteką.

W środę 25 listopada 2915 roku Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja. 
 W zabawie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasy młodsze I - III od godz.15 do 17 a uczniowie klas starszych IV - VI od 17 20 do 19 45. Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali, magiczny nastrój,  zorganizował muzykę, wróżby oraz przygotował atrakcje dla najmłodszych uczniów.  Dużą atrakcją były ciasteczka z wróżbą.

Wieczór ten był magiczny i pełen wróżb. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym dniu jadalnia została zamieniona w "salę wróżb", a Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą kart, dłoni, wróżyły również z wosku, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie umieszczone w ciasteczkach. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się co ich czeka.

Atrakcje i wróżby przeplecione były szaloną, dobrą, dyskotekową muzyką przygotowaną przez Łukasza Zawadę z gimnazjum.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Opiekun SZRU mgr Bożena Majdak