Uczniowie

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górki szaleli w czwartek 16 lutego na zabawie karnawałowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol szkoły, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi serpentynami, maskami, czapeczkami a także śnieżynkami, zachęcał wszystkich do zabawy.

Dzieci z klas młodszych przyszły na bal poprzebierane. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, policjantów, rycerzy, super bohaterów a także kotów, tygrysów, owadów i różnych postaci bajkowych. Stroje były barwne, oddawały najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie. Były korowody, kółeczka, tańce w parach a także konkursy. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Klasy starsze szalały na dyskotece, którą prowadził DJ Igor i Bartek z klasy VI a, co chwila miał specjalne zamówienia- dedykacje. Zabawa nie upłynęła tylko na tańcu w rytm dyskotekowych szlagierów. Były konkursy i wszystko co sprawiło że się udało. Zabawa była przednia.

Podziękowania dla rodziców, którzy poświecili swój cenny czas i pomogli w montowaniu dekoracji na wysokościach: Panu Szymonowi Dziedzic wraz z małżonka oraz Pani Adamczyk

Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Bożena Majdak

WALENTYNKI

14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Zgodnie z tradycją tego dnia wysyła się listy zawierające wyznania miłosne, często anonimowe, pisane wierszem.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie mogli wrzucać liściki i drobne upominki dla swoich koleżanek i kolegów. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno młodszych, jak i starszych. W roli listonoszy walentynkowych Julka Dziedzic i Kamila Jopek

Bożena Majdak

Kolędowanie uczniów SP w Węgierskiej Górce

W środę 21 grudnia 2016 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych z gwiazdą kolędniczą odwiedzali rożne instytucje, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia. Kolędowanie rozpoczęli od Urzędu Gminy gdzie dla Pana Wójta i pracowników samorządowych zagrali i zaśpiewali. Do muzycznego prezentu dołączyli życzenia od całej społeczności szkolnej, składane gwarą przez Mikołaja Babuśkę ucznia klasy VI, a całości dopełniły symboliczne, drobne upominki świąteczne. Wyśpiewaliśmy także życzenia dla pracowników Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Z kolędą poszliśmy również do Banku Spółdzielczego. Pamiętaliśmy także o życzeniach dla Dyrekcji i pracowników Nadleśnictwa.

Wszędzie bardzo ciepło i z radością nas przyjęto a za kolędowanie hojnie obdarowano słodyczami. Na zakończenie góralskiego kolędowania zaśpiewaliśmy dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów a także pracowników szkoły wręczając kartki z życzeniami, a także Anioły z piernika własnoręcznie upieczone i udekorowane przez dzieci.

Podziękowania dla całej grupy kolędniczej

gra na skrzypcach: Krzysztof Król i Nikola Kudełka

śpiew : Krzyś Król, Zosia Pieczarka, Jola Krzus, Patrycja Bukowczan

kolędowanie gwarą: Mikołaj Babuśka

z gwiazdą: Kajetan Motyka

Opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej mgr Bożena Majdak

 

Andrzejki

24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III wspierana przez wróżki, a dla uczniów klas IV-VI - dyskoteka. Wszyscy bawili się doskonale i przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii i tańca przy dźwiękach znanych przebojów.

Żaden z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc czyj jako pierwszy przekroczy próg. Można było również przeczytać wróżbę w ciasteczku przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa dla najmłodszych, gdzie każdy mógł wylosować dla siebie coś fajnego.

Szczególne podziękowania DJ Adrianowi Urbańskiemu z gimnazjum, który zadbał o oprawę uzyczną a także Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będzie fotografia wykonana podczas wieczoru wróżb i tańca”.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Bożena Majdak

DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Zaplanowane działania realizowane są na bieżąco zgodnie z planem pracy.

29 września uczniowie klas 4-6 pożegnali lato przy dźwiękach i rytmach muzyki disco – LATO BYE BYE prowadzonej przez DJ Adriana Urbańskiego, który dla uatrakcyjnienia imprezy przyodział się w strój jednorożca. Nie mogło również zabraknąć tak oczekiwanych przez wszystkich uczestników konkursów, które już na stałe wpisały się w program i są atrakcją dyskotek. Konkursy prowadziła rewelacyjna Martyna Pietras. Wszyscy bawili się świetnie.

Opiekun SzRU mgr Bożena Majdak

Więcej artykułów…