Wycieczki... spotkania...

FERIE MOGĄ BYĆ PRACOWITE!

Podczas ferii dopisała zimowa aura. Większość wolnego czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Ale nie zapomnieliśmy o tym, że zaprosiliśmy nasze kochane babcie i najdroższych dziadków na ich święto tuż po feriach. Spotkaliśmy się więc, aby wykonać drobne upominki. Oto fotorelacja z naszego spotkania…

Uczniowie klasy IIIb i IIIc

A na koniec ferii - kulig!

Piękna słoneczna pogoda, miłe słowa na powitanie, śmiech i radość. A potem dzwonki sanek, parskanie koni i kulig rusza…

Jedziemy saniami i podziwiamy piękne zimowe krajobrazy, podśpiewujemy piosenki, a bardziej wytrwali idą za saniami i wszystkich obrzucają śniegiem:)

Konie zatrzymują się na polanie i wszystkich ogarnia śnieżne szaleństwo ! Wspinamy się na pobliską górkę i dalej… Z górki na pazurki !

Trochę zmęczeni zjeżdżaniem na ślizgach i workach ładujemy się z powrotem do sań i wracamy do pensjonatu Alaska, a tam już czeka na nas pyszna gorąca herbata i kiełbaski z rożna. O, z jakim apetytem zjadaliśmy wszystko!

Tak było na naszym klasowym kuligu. Razem z rodzicami miło i efektywnie spędziliśmy cały dzień. Doładowani pozytywną energią wrócimy do szkoły, a rodzice do pracy.

Lucyna Kurtyka

Ferie w Zakopanem

W drugi dzień ferii 17 stycznia 2017 r. Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne zorganizowało wyjazd do Zakopanego, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Węgierskiej Górce, a także rodzice.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania legendy o powstaniu miejscowości Zakopane. Po przyjeździe udaliśmy się pod skocznię narciarską Wielka Krokiew, gdzie oprócz skoczni mogliśmy podziwiać wielkie budowle lodowe, które za dodatkową opłatą można było odkrywać od środka. Następnie udaliśmy się na Gubałówkę (1120 m.n.p.m.).

Niepowtarzalny klimat Zakopanego, super pogoda, spacer po Krupówkach z ustawionymi kramikami po brzegi wypełnionymi pamiątkami, które nie tylko kusiły do wydawania pieniędzy, ale z pewnością dostarczyły nowych wrażeń.

Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z historią „zimowej stolicy” Polski, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną góralską atmosferę. Wycieczka do Zakopanego z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Organizator wycieczki: opiekun SKKT

mgr Bożena Majdak

XVIII JESIENNY ZLOT TURYSTYCZNO-EKOLOGICZNY "CZYSTE GÓRY

W sobotę 22 października 2016r. kolejny już raz uczniowie klas V i VI Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wraz z opiekunem koła p. B. Majdak i p. K. Mazurek wzięli udział w XVIII Jesiennym Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „CZYSTE GÓRY” , pod patronatem STAROSTWA POWIATOWEGO w Żywcu. Wycieczka rozpoczęła się przejazdem do Żywca skąd ruszyliśmy pieszo szlakiem zielonym wzdłuż wału rzeki Soły, następnie przeszliśmy Laskiem Wita przez Górę Burgałowską do Moszczanicy, gdzie w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących nastąpiło podsumowanie Rajdu.

Organizatorzy imprezy zapewnili nam nie tylko gorący posiłek, ale także przepyszne ciasta

z owocami, małe upominki oraz wiele atrakcji w postaci losowania nagród.

Jak co roku organizowane były konkursy z wiedzy ekologicznej i krajoznawczej, w których wzięły udział Jolanta Krzus i Patrycja Bukowczan. Obie zajęły pierwsze miejsca.

SKKT przystąpiło także do konkursu NA NAJAKTYWNIEJSZE KOŁO POWIATU ŻYWIECKIEGO za rok szkolny 2015/16 zajmując V miejsce, a w nagrodę otrzymało puchar dla szkoły, pamiątkowy dyplom oraz aparat fotograficzny.

opiekun SKKT mgr Bożena Majdak

Jak powstaje chleb? Fotorelacja

Chleb. W polskiej tradycji, żegnano go przed pokrojeniem, całowano gdy spadł, a okruszynę podnoszono...

30 września klasa 3a wybrała się na wycieczkę do piekarni. Dzięki uprzejmości pracowników mogliśmy zobaczyć jak powstaje chleb, spróbować pysznych pączusiów i świeżutkiego chleba. Była to również okazja, aby porozmawiać o poszanowaniu chleba.

Lucyna Kurtyka