Konkurs recytatorski

W dniach 14-15 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. W kategorii klas I - III naszą szkołę reprezentowali:

Bruno Jurasz - kl. II b

Oliwia Murańska - kl. III c

Daniel Gawlas -kl. III c

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mali wykonawcy popisywali się kunsztem recytatorskim, często też i aktorskim. Nasi uczniowie ciekawie i z dużym zaangażowaniem przedstawili wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. Mimo, iż nie zostali laureatami, przyjemnie było ich słuchać, oglądać i wspólnie z nimi przeżywać ich pierwszą recytatorską przygodę.

Urszula Kusa

Do Milówki po nagrody:)

W dniu 14 marca w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Milówce odbyła się uroczystość rozdania nagród i wyróżnień laureatom konkursu "Czytam z pasją". W tej miłej uroczystości wzięli także udział nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie uczniowie naszej szkoły. Przypomnijmy ich nazwiska:

Wiktoria Jurasz, kl. III a (I miejsce w kategorii klasy I-III), oraz wyróżnieni Stanisław Szczotka, kl. II a, Emilia Jurasz, kl. III a i Sandra Jarco, kl. III c.

Nagrodzeni uczniowie z kilkunastu biorących udział w konkursie szkół, otrzymali nagrody i dyplomy a od licznie zgromadzonych zaproszonych gości i rodziców gromkie brawa.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!

Agnieszka Smolicka

 

Konkurs „Czytam z pasją” rozstrzygnięty!

Konkurs „Czytam z pasją” organizowany przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Milówce został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z wielu szkół – dostarczono aż 239 prac! Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy pod kierunkiem wychowawców i rodziców przygotowali na konkurs piękne prace.

Z wielką przyjemnością informujemy, że wśród laureatów i wyróżnionych w konkursie są nasi uczniowie!

Wyniki konkursu:

1. Forma plastyczna: „Ilustracja do mojej ulubionej książki”

kategoria:SZKOŁY PODSTAWOWE kl. I-III:

I miejsce – Wiktoria Jurasz, kl. III a

Wyróżnienia: Stanisław Szczotka, kl. II a i Emilia Jurasz, kl. III a

2. Forma literacka: „Literacka improwizacja na temat ulubionej książki”

Wyróżnienie – Sandra Jarco, kl. III c

Uroczystość rozdania nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się w siedzibie Poradni w Milówce, w dniu 14 marca 2017 roku.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom naszej szkoły!

Agnieszka Smolicka

XII Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Narciarstwie Zjazdowym w Węgierskiej Górce

10 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce mieli możliwość rozwijania swoich zimowych pasji, propagując aktywność ruchową. Już po raz XII odbyły się Zawody o Mistrzostwo Szkoły, które jak co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III oraz IV-VI. W tym roku wzięło udział aż 42 zawodników. Pogoda kolejny raz rozpieszczała na stoku zawodników, podgrzewając do osiągania jeszcze lepszych wyników podczas zawodów. Grillowane kiełbaski, ciepły napój i słodkości ufundowane przez Radę Rodziców urozmaiciły całą imprezę, napełniając brzuchy małych sportowców. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Radą Rodziców zatroszczyli się o puchary i nagrody rzeczowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz drobne upominki.

W poszczególnych kategoriach Mistrzostwo Szkoły Podstawowej zdobyli:

Kategoria klas I-III dziewczęta:

I miejsce Duraj Oliwia

II miejsce Dziedzic Amelia

III miejsce Biegun Łucja

Kategoria klas I-III chłopcy:

I miejsce Biegun Adam

II miejsce Barczyński Oliwier

III miejsce Mazurkiewicz Maciej

Kategoria klas IV-VI dziewczęta:

I miejsce Wolny Natalia

II miejsce Majdak Wiktoria

III miejsce Bukowczan Patrycja

Kategoria klas IV-VI chłopcy:

I miejsce Wojciuch Igor

II miejsce Dyrlaga Szymon

III miejsce Nitecki Mateusz

Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizację zawodów oraz firmie ASR Słowik SKI za wsparcie techniczne oraz obsługę zawodów.

Justyna Dyrlaga

UWAGA! W przypadku trudności z odtworzeniem filmu, można go zobaczyć TUTAJ

Nasza "Skrzynka marzeń" wędruje...

Nasza "Skrzynka marzeń" wędruje po województwie śląskim. Aktualnie została wyeksponowana w Międzywydziałowym Zespole Zadaniowym Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej 40.

Jacek Biłko