Gratulujemy wyników konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2015-16

W oparciu o wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego i matematyki widniejących na stronach WOM w Częstochowie i Bielsku Białej gratulujemy uczniom:

Dominice Mazurek i Krzysztofowi Jabłońskiemu

wyników etapu rejonowego i zakwalifikowania się do III etapu – wojewódzkiego!

Konkursy odbędą się tuż, tuż…, tj. 11 lutego z języka polskiego i 12 lutego z matematyki.

Oprócz gratulacji życzymy powodzenia w ostatnim etapie!

Gratulacje kierujemy również do opiekunów naszych uczniów – Pani Anity Skrzypek, nauczycielki języka polskiego i Pani Renaty Bieś, nauczycielki matematyki, życząc dalszych sukcesów w pracy z uczniem uzdolnionym.

Dyrekcja Szkoły

 

SUKCES UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „BOŻE NARODZENIE PO BESKIDZKU”

W konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym 3 grudnia 2015r przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach” naszą szkołę w kategorii klas IV - VI reprezentowało dwóch uczniów: Pola Kubiesa z kl. V i Mateusz Dudek z kl. IV. Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych na Żywiecczyźnie. Po prelekcji samodzielnie wykonali prace konkursowe w dowolnej technice plastycznej z uwzględnieniem wybranego zwyczaju lub obrzędu praktykowanego na Żywiecczyźnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Gratulacje dla Poli i Mateusza, którzy zostali nagrodzeni zajmując III miejsca w kategorii kl. IV-VI. Każdy sukces uskrzydla, dodaje pewności siebie a także motywuje do dalszej pracy w danej dziedzinie.

 

Nauczyciel plastyki mgr Bożena Majdak

Kolejny sukces Marysi!

Uczennica klasy 3a Maria Talik w ogólnopolskim konkursie: Olimpiada Frańciszkańska pt. "Święty Maksymilian wstępuje do zakonu" zdobyła wyróżnienie.  Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli wykonać pracę ilustrującą fragment książki Marii Kączkowskiej pt. "Ojciec Kolbe".  Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

mgr Katarzyna Mazurek

Brawo Marysia!

W ostatnich dniach dotarła do nas informacja, że uczennica klasy trzeciej - Marysia Talik - zdobyła nagrodę w konkursie literackim "Boże Narodzenie w Beskidach"!

Gratulacje Marysiu!

Kolejny sukces

Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły, biorący udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, stają na najwyższym podium. Tak było i tym razem. W dniu 3 grudnia, 143 uczniów z całego powiatu żywieckiego, pod okiem instruktorów wykonywało prace plastyczne o tematyce świątecznej w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach”. Celem konkursu było poszerzanie wiadomości o tradycjach i zwyczajach nadchodzących świąt oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Dlatego też młodzi artyści najpierw wysłuchali wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie zabrali się do twórczej pracy. Komisja oceniająca brała pod uwagę nie tylko kunszt plastyczny, ale także to w jaki sposób zostały przedstawione rodzinne tradycje charakterystyczne dla regionu Żywiecczyzny.

Szanowne jury postanowiło przyznać w kategorii klas I-III dwie pierwsze nagrody naszym uczniom:

I nagroda – Antek Waligóra klasa IIb

II nagroda – Ula Gawlas klasa IIc

W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zdobyli:

  • Pola Kubiesa klasa Va
  • Mateusz Dudek klasa IVb

Rozdanie nagród odbędzie się 18 grudnia w Muzeum Miejskim w Żywcu. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Cul