ROSNĄ NAM MŁODZI MATEMATYCY!!!

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” uczniowie klas młodszych osiągnęli najwyższe wyniki. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Jakub Filary z klasy IIa, Klaudia Michalska oraz Nina Olejnik z klasy IIIb oraz Adam Biegun z klasy IIIa. Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w klasach starszych!

Powiatowy Konkurs Plastyczny ”WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW”

Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowało konkurs "Wielkanoc w tradycji naszych przodków ", którego celem było skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny oraz zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. W konkursie wzięło udział 149 uczniów z terenu Powiatu Żywieckiego. Jury konkursu w kategorii klas IV-VI przyznało tylko 5 równorzędnych nagród z czego dwie przypadły uczniom reprezentującą naszą szkolę w tej kategorii.

NAGRODY otrzymały Pola Kubiesa z klasy kl.VI oraz Paulina Bieś z klasy V.

Bożena Majdak

SUKCES MŁODYCH PLASTYKÓW

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żywcu wspólnie z Muzeum Miejskim zorganizowało konkurs plastyczny z cyklu „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. I jak co roku uczniowie naszej szkoły stanęli na najwyższym stopniu podium. Spośród 149 prac, które przedstawiały tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne Żywiecczyzny, zostały nagrodzone prace Antka Waligóry z klasy IIIb (nagroda) oraz Antosi Talik z klasy Ia (wyróżnienie).

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Czech

XVII PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W HAŁCNOWIE

Piosenka Małego Patrioty, Ojczyzno ma, Serce w plecaku i Jak dobrze nam zdobywać góry – to piosenki z repertuaru uczniów klasy III A i III C, które zostały zaprezentowane podczas przesłuchań do Konkursu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek na szczeblu diecezjalnym. W ubiegły piątek na scenie Domu Kultury w Bielsku Białej Hałcnowie nasi mali artyści zaśpiewali najpiękniej jak tylko potrafili.

Warto wspomnieć, że konkurs jest ważny nie tylko ze względu na walory muzyczne, śpiewanie i muzykowanie. Ten konkurs spełnia ważne zadanie w kreowaniu postawy obywatelskiej, uczy umiłowania własnej Ojczyzny oraz poszanowania tradycji i kultury własnego narodu.

W Piosence Małego Patrioty uczniowie wyrazili całą mądrość bycia dzieckiem - patriotą:

Moja szkoła, dom, rodzina to Ojczyzna, którą znam Swoje życie tu zaczynam, tu dorosłym zostać mam.

Gratulujemy odwagi małym wykonawcom i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników! A póki co – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i filmiku z występu naszych uczniów.

Lucyna Kurtyka

Zapraszamy na film

Fotogaleria konkursu

 

Kangur 2017

17 marca 2017 w naszej szkole odbył się, jak co roku, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Uczestniczyło w nim aż 58 uczniów w 3 kategoriach:

- Żaczek - 13 uczniów - reprezentanci klas II

- Maluch - 34 uczniów reprezentanci - klas III i IV

- Beniamin - 11 uczniów - reprezentanci klas V i VI.

Nasi najmłodsi uczniowie rozwiązywali bardzo trudne zadania w sali razem z uczestnikami konkursu z gimnazjum.

Poniżej zamieszczamy krótką relację fotograficzną z przebiegu konkursu. Niecierpliwie czekamy na wyniki i wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

Irena Bryś

Więcej artykułów…