Konkurs kolęd i pastorałek

Za oknem biało i mroźno z czego najbardziej cieszą się dzieci. Myślę, że wielu z nas żyją już myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W naszej szkole już od początku grudnia cudownie pachnie piernikami. Jednocześnie trwają próby i przygotowania do uroczystości i konkursów.
Pierwszy z konkursów, który fantastycznie wprowadza w atmosferę świąt jest Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Ośrodek Promocji Gminy, miał on miejsce 15 grudnia.
Brały w nim udział zarówno przedszkola jak i szkoły, nie tylko z naszej gminy. W tym roku z kolędami ,,Lulajże Jezuniu'' i ,,Święty Szczepan po kolędzie" zaprezentowały się dzieci z klas 4-6 przy akompaniamencie trąbki i keyboardu. Trudu przygotowań do tego występu podjęła się Pani Katarzyna Mazurek, która z całego serca postarała się o to, aby dzieciaki zaprezentowały się pięknie. Wymagało to oczywiście wielu ćwiczeń i powtórzeń, żeby wszystko było na ,,tip- top". Gromki śpiew słychać było w całej szkole. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu rodziców udało się zdobyć stroje góralskie, w których uczniowie wyglądali wspaniale. Występ doceniło jury, bo nasi młodzi artyści zostali jednymi z laureatów i wystąpią w Konkursie Noworocznym 6 stycznia w hali sportowej OPG. Na ten koncert serdecznie zapraszamy cała społeczność szkolną.
Serdeczne podziękowania dla: Basi, Hani, Zuzi Karolinki, Natalki, Marka, Kuby, Wiktorii, Milenki, Poli, Ani i Bartka - spisaliście się na medal, jesteśmy z Was dumne.

Anna Kalinowska

images/konkurs-koled-2022/800_1 (1).jpgimages/konkurs-koled-2022/800_1 (2).jpgimages/konkurs-koled-2022/800_1 (3).jpgimages/konkurs-koled-2022/800_1 (4).jpgimages/konkurs-koled-2022/800_1 (5).jpg