Sukces trzecioklasistów!

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...” - takim mottem kierował się Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, organizując tegoroczny konkurs literacki o tematyce świątecznej. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu uczniowie klas III mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami twórczymi i w taki oto sposób 6 uczniów znalazło się wśród nagrodzonych laureatów:

Alan Mieszczak, IIIb
Małgorzata Czaja, IIIa
Zofia Kasza, IIIa
Wojciech Matuszewski, IIIa
Lena Tyrlik, IIIa
Kornelia Porzycka, IIIa

Oto kilka zdań naszych uczniów, które szczególnie łapią za serce:

Siedzimy razem przy stole, winy sobie przebaczymy. Dzięki temu zrozumiałem, że w świąteczny czas, nie prezenty tworzą magię, lecz miłość, która jest w nas.
Alan Mieszczak, IIIb

Najważniejsze w tym dniu jest to, że jesteśmy razem. Nikt nigdzie się nie spieszy.
Zofia Kasza, IIIa

Niech w święta dzieci się nie smucą, a dorośli się nie kłócą. I niech nikt nie będzie sam, bo taki jest mój na święta super plan.
Wojciech Matuszewski, IIIa

Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych-wielkich poetów! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Joanna Motyka